ďťż
Przejrzyj wiadomości
Decyzje o warunkach zabudowy i plany - pomogę !!!




student1 - 04-06-2010 22:08
Witam!
Mój problem jest troszkę innej natury, ale myślę że związany z tematem...
Mam trudności z napisaniem planu do pracy magisterskiej na temat: "Prawo zabudowy. Samowola budowlana w prawie administracyjnym". Może znajdzie się ktos, kto będzie w stanie pomóc mi w tej kwestii.
Będę bardzo wdzięczna.





szczygi - 07-06-2010 10:47
Czy jeśli we wniosku o warunki zabudowy podałem dom jednokondygnacyjny / nieprzemyślanie/ to czy starając się o ewentualne pozwolenie na budowę mogę podać projekt domu jednokondygnacyjnego z zabudowanym poddaszem? Pospieszyłem się nie przemyślałem sprawy do końca.
Z tego co wiem w warunkach zabudowy podaje się dane orientacyjne.
Z góry dziękuję za odpowiedź



alef - 07-06-2010 11:51
w decyzji ustalającej WZ dostajesz klika parametrów, których nie możesz przekroczyć. m.in. max. wysokość do kalenicy, okapu (ewentualnie attyki) oraz układ połaci i kąt nachylenia dachu (najczęściej jako zakres). także jeśli w ramach tych parametrów zmieścisz domek z poddaszem użytkowym to nie sądzę, żeby ktoś robił Ci problemy. przy obecnych przepisach nie określa się ilości kondygnacji - tak było kiedyś.



szczygi - 08-06-2010 11:02
Dzień dobry.
Czy ktos może się orientuje w takiej spawie.Jeśli urząd nie wydał zgody na warunki zabudowy bo mpzp /chociaż go jeszcze nie ma tylko jest w opracowaniu/ przewiduje w miejscu mojej działki zamieszkałej od 40 lat klin zieleni miejskiej ,to czy jest jakiś przepis że w takim przypadku Miasto zobowiązane jest do zaoferowania innej działki lub odszkodowania? Wydaje mi się że to niemożliwe w naszych realiach ale tak słyszałem.
Jeśli ktoś coś wie na ten temat to proszę o odpowiedż.





honefoss - 08-06-2010 11:19
USTAWA

z dnia 27 marca 2003 r.

o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym

(Dz. U. z dnia 10 maja 2003 r.)

Art. 36. 1. Jeżeli, w związku z uchwaleniem planu miejscowego albo jego zmianą, korzystanie z nieruchomości lub jej części w dotychczasowy sposób lub zgodny z dotychczasowym przeznaczeniem stało się niemożliwe bądź istotnie ograniczone, właściciel albo użytkownik wieczysty nieruchomości może, z zastrzeżeniem ust. 2, żądać od gminy:
1) odszkodowania za poniesioną rzeczywistą szkodę albo
2) wykupienia nieruchomości lub jej części.



szczygi - 08-06-2010 11:37
Dziękuję za odpowiedź i za podanie namiarów na Dz.U



arkit - 11-06-2010 12:18
witam
czy ktos mi pomoże?
mam działkę na której w 1/3 przebiega linia zabudowy, chcę wystąpić o warunki zabudowy na reszte działki, czy jest szansa na realizację?



alef - 11-06-2010 13:55
a mogłabyś/mógłbyś sprecyzować pytanie i trochę więcej szczegółów podać, bo w takiej formie to - przynajmniej ja - nie potrafię pomóc



mickob - 11-06-2010 22:56
Może ktoś wie jak coś podobnego obejść. Jest działka której powierzchnia wynosi 850. Na tej działce znajduje się już jeden dom. Wg wszystkich innych parametrów MZP udało by się jeszcze wcisnąć na tą działkę drugi nieduży dom tym bardziej że do działki jest dojazd z dwóch stron. Jednak z tego co się dowiedziałem nie otrzymam pozwolenia na budowę tego drugiego domu właśnie ze względu na minimalną powierzchnię działki, ponieważ od razu zakłada się że jeżeli powstaje drugi dom to istnieje potrzeba wydzielenia dwóch odrębnych działek a niestety podział 850 m na 2 spowoduje niezgodność z zapisem MPZ. Może ktoś wie czy istnieje jakiś sposób na wyjście z tej patowej sytuacji.



September - 14-06-2010 12:04
Mam w MPZP taki zapis w rozdziale 2: Obowiązują następujące ustalenia dotyczące ukształtowania zabudowy i zagospodarowania terenu:
p 2. nie dopuszcza się zbiorników gazu płynnego
...
I mam pytanie: czy to dotyczy też zbiorników przydomowych na które nie trzeba pozwolenia, jedynie zgłoszenie?
Dla utrudnienia dodam że na tym obszarze nie na gazu sieciowego, wszyscy sąsiedzi w ogródkach mają butle

W ogóle to ten plan to jakiś koszmar: żadnych zapisów o kacie nachylenia dachu, elewacjach granicach zabudowy sposobie ogrzewania
ale butli nie wolno. No i nakaz odprowadzenia ścieków do kanalizacji tylko że tej kanalizacji tam tez nie ma. A przedsiębiorstwo wodno-kanalizacyjne nie przewiduje budowy kanalizacji w najbliższej przyszłości tj do roku 2015. I nie jest to działka na wsi tylko na osiedlu domków liczącym pewnie ze 100 domków w całkiem sporym mieście ;-)

co mogę zrobic w takiej sytuacji ?



sSiwy12 - 14-06-2010 14:13

Może ktoś wie jak coś podobnego obejść. ... Jednak z tego co się dowiedziałem nie otrzymam pozwolenia na budowę tego drugiego domu właśnie ze względu na minimalną powierzchnię działki, ponieważ od razu zakłada się że jeżeli powstaje drugi dom to istnieje potrzeba wydzielenia dwóch odrębnych działek a niestety podział 850 m na 2 spowoduje niezgodność z zapisem MPZ. .
A nie jest tak, że ‼nowa zabudowa” nie trzyma parametrów % zabudowy działki lub (i) parametrów powierzchni biologicznie czynnej?

Minimalna wielkość działki w MPZP dotyczy tylko i wyłącznie działek na których chce się budować.
Podział po wybudowaniu – zupełnie inna bajka.



mickob - 14-06-2010 21:58

A nie jest tak, że ‼nowa zabudowa” nie trzyma parametrów % zabudowy działki lub (i) parametrów powierzchni biologicznie czynnej?

Minimalna wielkość działki w MPZP dotyczy tylko i wyłącznie działek na których chce się budować.
Podział po wybudowaniu – zupełnie inna bajka.
Wszystkie pozostałe parametry "trzyma" ponieważ drugi dom będzie mały. Jedyny problem to minimalna wielkość działki, która obecnie mieści się w granicach MPZ. Czyli nie powinno być problemów z pozwoleniem na budowę na tej działce drugiego domu? Nie ma takich przepisów, które mówią że drugi dom od razu automatycznie dzieli działkę na 2 różne? Przejdę się chyba do urzędu tylko i tak nie będę mieć pewności a boję się tylko tego że poniosę znaczne koszty przygotowania dokumentów do pozwolenia a potem otrzymam decyzję odmowną.



Agniecha289 - 15-06-2010 11:37
Witam,
Wystąpiłam z wnioskiem o warunki zabudowy dla działki, na której chcę się budować. Do działki można dojechać dwiema drogami. We wniosku wskazałam możliwy dojazd obiema i decyzję, którą wybrać zostawiłam urzędniczce. Niestety ta wymusza na mnie wskazanie jednej z tych dwóch dróg jako drogi dojazdowej do drogi publicznej. Problem w tym, że obie drogi mają jakiś ‼feler”. Pierwsza odpada ze względu na brak zabudowań w sąsiedztwie, druga jest zbyt wąska. Stwierdziłam, że wybiorę tą drugą, zbyt wąską, bo może uda się coś w tej sprawie jeszcze zdziałać. Urzędniczka oczekuje, że zaznaczę na mapie tę drogę dojazdową, wskażę jej szerokość i działki po których będzie ona przebiegać, gdyż trzeba będzie ją poszerzyć.

Moje pytanie jest takie: jak dokładnie muszę we wniosku o WZ określać drogę dojazdową?
Czy nie wystarczy, że napiszę że do działki planuję dojeżdżać ulicą jakąś tam (droga dojazdowa do drogi publicznej ma nazwę)? Czy faktycznie muszę wykazać się kunsztem urbanisty i wyznaczać dokładnie tę drogę na mapie, określać szerokość, wskazywać działki po których ma biec itd?

Bardzo proszę o szybką odpowiedź bo urzędniczka wywiera na mnie wielką presję czasu.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.



czarna_aga - 16-06-2010 18:57
Witam
szukam pomocy i mam nadzieję,że ktoś będzie w stanie mi pomóc.
Działkę kupiliśmy w 2009 r z wydanymi warunkami zabudowy. Z uwagi na fakt, że decyzja o WZ została wydana na działke 60 arów jeszcze przed podziałem na 4 mniejsze działki ( jedna z tych czterech jest nasza), przenieśliśmy tę decyzję o WZ na nowych właścicieli działek. Nie wiem, czy to zrozumiale napisałam. 3 właścicieli (jeden nabył dwie działki z podziału) mamy jedną wspólną decyzję o WZ. Obecna sytuacja jest taka, ze jesteśmy już na etapie stanu surowego otwartego. Z pewnych względów musimy zmienić decyzję o WZ, a jeden z beneficjentów tej decyzji nie chce podpisać wspólnego wniosku o zmianę. I teraz rodzi się pytanie ... czy mając już prawomocne pozwolenie na budowę możemy indywidualnie sami wystąpić o wydanie nowych WZ (zakładając te same parametry jakie mamy we wspólnej decyzji + nasza zmiana) Czy po uzyskaniu nowych WZ musimy od nowa starać się o nowe pozwolenie na budowę, czy możemy tylko aneksować pierwotne pozwolenie na budowę.



czaber - 17-06-2010 16:26

Witam.
Ja mam taka sprawe z wybudowanym chciałbym sobie wybudowac dom, działke mam bardzo wąska. Jak blisko moge sie zblizyc do granicy?
Z tego co wiem to jest 1m, a mozna cos urwać z tego metra i na jakich warunkach?

polecam wizytę u jakiegokolwiek sensownego architekta i konsultację dotyczacą możliwości zabudowy działki - za 50-100pln (a być może gratis) powinieneś mieć jasność w kwestii. po to się ci ludzie kształcą przez 8 lat, żeby potem orientować się w takich zawiłościach i wyjaśniać innym.

jeżeli chcesz samodzielnie drążyć temat, poczytaj poniższy fragment (zwłaszcza § 12.3 - przypadek wąskiej działki, zmiana w prawie obowiązująca od 07.2009)

http://malopolska.iarp.pl/index.php?...rawo&jestem=15

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA INFRASTRUKTURY
z dnia 12 kwietnia 2002 r.
w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.
(Dz. U. z dnia 15 czerwca 2002 r.)

(...)
§ 12.1. Jeżeli z przepisów § 13, 60 i 271 – 273 lub przepisów odrębnych określających dopuszczalne odległości niektórych budowli od budynków nie wynikają inne wymagania, budynek na działce budowlanej należy sytuować od granicy z sąsiednią działką budowlaną w odległości nie mniejszej niż:
1) 4 m – w przypadku budynku zwróconego ścianą z otworami okiennymi lub drzwiowymi w stronę tej granicy,
2) 3 m – w przypadku budynku zwróconego ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych w stronę tej granicy.
2. Sytuowanie budynku w przypadku, o którym mowa w ust. 1 pkt 2, dopuszcza się w odległości 1,5 m od granicy lub bezpośrednio przy tej granicy, jeżeli wynika to z ustaleń planu miejscowego albo decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu.
3. W zabudowie jednorodzinnej, uwzględniając przepisy odrębne oraz zawarte w § 13, 60 i 271 – 273, dopuszcza się:
1) sytuowanie budynku ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych bezpośrednio przy granicy z sąsiednią działką budowlaną lub w odległości mniejszej niż określona w ust. 1 pkt 2, lecz nie mniejszej niż 1,5 m, na działce budowlanej o szerokości mniejszej od 16 m,
2) sytuowanie budynku bezpośrednio przy granicy z sąsiednią działką budowlaną, jeżeli będzie on przylegał całą powierzchnią swojej ściany do ściany budynku istniejącego na sąsiedniej działce lub do ściany budynku projektowanego, dla którego istnieje ostateczna decyzja o pozwoleniu na budowę, pod warunkiem, że jego część leżąca w pasie o szerokości 3 m wzdłuż granicy działki będzie miała długość i wysokość nie większe niż ma budynek istniejący lub projektowany na sąsiedniej działce budowlanej,
3) rozbudowę budynku istniejącego, usytuowanego w odległości mniejszej niż określona w ust. 1 od granicy z sąsiednią działką budowlaną, jeżeli w pasie o szerokości 3 m wzdłuż tej granicy zostaną zachowane jego dotychczasowe wymiary, a także nadbudowę tak usytuowanego budynku o nie więcej niż jedną kondygnację, przy czym w nadbudowanej ścianie, zlokalizowanej w odległości mniejszej niż 4 m od granicy nie może być otworów okiennych lub drzwiowych,
4) sytuowanie budynku gospodarczego i garażu o długości mniejszej niż 5,5 m i o wysokości mniejszej niż 3 m bezpośrednio przy granicy z sąsiednią działką budowlaną lub w odległości nie mniejszej niż 1,5 m ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych.
4. Usytuowanie budynku na działce budowlanej w sposób, o którym mowa w ust. 2 i 3, powoduje objęcie sąsiedniej działki budowlanej obszarem oddziaływania w rozumieniu art. 3 pkt 20 ustawy – Prawo budowlane.
5. Odległość od granicy z sąsiednią działką budowlaną nie może być mniejsza niż:
1) 1,5 m do okapu, gzymsu, balkonu lub daszku nad wejściem, a także do takich części budynku jak galeria, taras, schody zewnętrzne, pochylnia lub rampa,
2) 4 m do zwróconego w stronę tej granicy otworu okiennego umieszczonego w dachu lub połaci dachowej.
6. Budynek inwentarski lub budynek gospodarczy, uwzględniając przepisy odrębne oraz zawarte w § 13, 60 i 271 – 273, nie może być sytuowany ścianą z otworami okiennymi lub drzwiowymi w odległości mniejszej niż 8 m od ściany istniejącego na sąsiedniej działce budowlanej budynku mieszkalnego, budynku zamieszkania zbiorowego lub budynku użyteczności publicznej, lub takiego, dla którego istnieje ostateczna decyzja o pozwoleniu na budowę, z zastrzeżeniem ust. 3 pkt 4.
7. Odległości od granicy z sąsiednią działką budowlaną do podziemnej części budynku, a także budowli podziemnej spełniającej funkcje użytkowe budynku, znajdujących się całkowicie poniżej poziomu otaczającego terenu, nie ustala się.
§ 13. 1. Odległość budynku z pomieszczeniami przeznaczonymi na pobyt ludzi od innych obiektów powinna umożliwiać naturalne oświetlenie tych pomieszczeń - co uznaje się za spełnione, jeżeli:
1) między ramionami kąta 60°, wyznaczonego w płaszczyźnie poziomej, z wierzchołkiem usytuowanym w wewnętrznym licu ściany na osi okna pomieszczenia przesłanianego, nie znajduje się przesłaniająca część tego samego budynku lub inny obiekt przesłaniający w odległości mniejszej niż:
a) wysokość przesłaniania - dla obiektów przesłaniających o wysokości do 35 m,
b) 35 m - dla obiektów przesłaniających o wysokości ponad 35 m,
2) zostały zachowane wymagania, o których mowa w § 57 i 60.



Tatarak - 18-06-2010 11:48
Witam,
Ja mam pytanie chyba na poziomie przedszkolnym, ale upraszam o wyrozumiałość :)
Do umowy warunkowej kupna ziemi rolnej notariusz kazał przynieść "wypis z ewidencji z mapką". Czy ja dobrze rozumuję, że chodzi o WYPIS I WYRYS, czy jest wypis, wyrys i jeszcze jakaś tajemnicza mapka? Dręczyłam tego biednego notariusza już tyloma pytaniami dzisiaj, że chyba przestanie ode mnie odbierać telefony, więc oświećcie mnie, mądrzy ludzie, proszę :)



Mariusz_K - 20-06-2010 19:40
Witam i proszę o pomoc.

W niedługim czasie dostanę pewnie Warunki Zabudowy. Wniosek o ich wydanie złożyłem jakiś czas temu. W projekcie WZ, który dostałem mam ograniczenie ścianki kolankowej do max 0,8m (dla zharmonizowania zabudowy). Czy jest szansa jeśli się do nich zgłoszę o zwiększenie tego limitu chociaż do 1,20m. Czy pozostaje tylko odwołanie do SKO?



mikołak - 22-06-2010 00:01
Witam
Proszę o pomoc w interpretacji niedopowiedzianego zapisu w decyzji o wzizt. Otóż jest sobie działka narożna, która frontową krawędź ma od ulicy Iksińskiej, zaś boczną od ulicy dojazdowej bocznej (co ciekawe - nienazwanej, jakby tylko sięgacz) do bram tejże działki i trzech następnych. Rzeczona decyzja "ustala obowiązującą linię zabudowy na przedłużeniu istniejącej linii zabudowy na działce sąsiedniej przy ul. Iksińskiej 4".
Pytanie jest następujące - czy ustalona linia zabudowy dotyczy tylko granicy działki i zabudowy wzdłuż ul. Iksińskiej, a pozostałe trzy strony mają 4m wynikające z prawa i cześć? Czy może - skoro jest to działka narożna - taki zapis powoduje, że linia zabudowy 3m dotyczy także tej granicy działki od str. sięgacza?
Z góry dziękuję za pomoc i odpowiedź.



alef - 22-06-2010 08:09
@ Mariusz_K
zawsze przed wydaniem decyzji WZ możesz próbować porozmawiać czy to z architektem/urbanistą, kierownikiem referatu, burmistrzem, itp. itd. Jeśli nic to nie da to zostaje Ci odwołanie do SKO...nic Cię to nie kosztuje, w "najgorszym" wypadku utrzymają decyzję w mocy...wtedy jeszcze pozostaje Ci odwołanie do WSA (tym razem już płatne)...jak tam utrzymają decyzje w mocy to przynajmniej będziesz wiedział, że tym razem "urzędasy" miały rację.

@ mikołak
czytaj decyzję literalnie - jeśli jest wyznaczona linia zabudowy tylko od ulicy Iksińskiej to przy pozostałych granicach działki obowiązują przepisy - jak to nazwałeś - 4m. Poza tym decyzja WZ oprócz części tekstowej składa się też z części graficznej, na której jednoznacznie powinna być zaznaczona linia zabudowy.



mikołak - 22-06-2010 22:44
Dziękuję za szybką odpowiedź. Takiej się zresztą spodziewałem. Do załącznika muszę dotrzeć, bo to decyzja dla znajomego i nie wszystkie papiery widziałem. Raczej nie spodziewam się po nim (po załączniku ;) ) miłych niespodzianek.
Jeszcze raz dziękuję!



czaber - 24-06-2010 11:52

Witam,
Ja mam pytanie chyba na poziomie przedszkolnym, ale upraszam o wyrozumiałość :)
Do umowy warunkowej kupna ziemi rolnej notariusz kazał przynieść "wypis z ewidencji z mapką". Czy ja dobrze rozumuję, że chodzi o WYPIS I WYRYS, czy jest wypis, wyrys i jeszcze jakaś tajemnicza mapka? Dręczyłam tego biednego notariusza już tyloma pytaniami dzisiaj, że chyba przestanie ode mnie odbierać telefony, więc oświećcie mnie, mądrzy ludzie, proszę :)
masz rację - chodzi o wypis i wyrys z rejestru gruntów

jakby notariusz wyrażał się precyzyjnie, to pewno uniknąłby mnóstwa telefonów z pytaniami ;)

(na późniejszym etapie inwestycji może być potrzebna mapka do celów opiniodawczych kupowana w wydz. geodezji i kartografii miejscowego urzędu, ale to raczej do wniosku o wzizt/dla architekta, a nie dla notariusza)



Tatarak - 24-06-2010 11:56
Dzięki za odpowiedź. Też mam to samo wrażenie, notariusze, geodeci, urzędnicy itp. rzucają jednoznacznymi dla siebie skrótami, a człowiek potem zachodzi w głowę, o co dokładnie komu chodzi...

pozdrowienia!



dwiemuchy - 25-06-2010 23:36
To i ja sie podlacze z pytaniem - nasza dzialka to 8 arow - niestety w srednio korzystnych wymiarach - szerokosc 18 metrow, lekko sie zwezajace - na jakies 47 metrow. Do tego droga idzie wzdluz dluzszego boku. Problem jest taki, ze MPZP wymaga odleglosci 6 metrow od krawedzi jezdni (no wlasnie - czy pas zieleni za ogrodzeniem - powstaly przy odsunieciu sie od drogi przy grodzeniu, a obecnie nie wchodzacy w sklad dzialki - rowniez nalezy do jezdni?).

Teraz - biorac pod uwage 6 m do krawedzi jezdni + 3 metry do sasiada (zakladajac 'slepa' sciane) - daje maksymalnie 9, a ze wzgledu na to zwezanie sie nawet 8.5 metra szerokosci domu. Biorac pod uwage, ze na sasiednich dzialkach domy usytuowane sa wlasnie cztery metry od linii ogrodzenia (ktora jest stala na calej ulicy) - zastanawiam sie czy jest jakis przepis, ktory pozwolilby nam 'podpiac sie' pod istniejaca linie wyznaczana na przyklad przez sasiednie domy (nasza dzialka znajduje sie miedzy dwoma zabudowanymi). Ewentualnie jakies inne kruczki prawne, ktorymi moznaby sie podeprzec (z MPZP zrozumialbym, ze moznaby probowac zwrocic sie do zarzadcy drogi o zaopiniowanie).

A - oczywiscie dom bez garazu w bryle, co najwyzej wolnostojacy obok (bo samochod i tak przed brama garazowa sie nie zmiesci!)

Jesli to ma znaczenie - droga dochodzaca do dzialki to droga gminna wewnetrzna, laczaca sie dalej z droga krajowa

Cytujac MPZP:

Ustala się następujące minimalne odległości budynków od dróg i ulic:
1) 25 m od linii rozgraniczającej drogi "KGP" na projektowanym odcinku obwodnicowym,
2) 35 m dla budynków mieszkalnych oraz 25 m dla pozostałych budynków od krawędzi jezdni
drogi (ulicy) "KGP" na odcinku pozostającym w dotychczasowym przebiegu,
3) 30 m dla budynków mieszkalnych oraz 20 m dla pozostałych budynków od krawędzi jezdni
drogi (ulicy) "KG",
4) 25 m od krawędzi jezdni drogi (ulicy) "KG/KZ",
5) 20 m od krawędzi jezdni drogi (ulicy) "KZ" i "KZ/KL",
6) 15 m od krawędzi jezdni drogi (ulicy) "KL"
7) 6 m od krawędzi jezdni pozostałych dróg i ulic.
Odległości, o których mowa w ust. 4, pkt 4 - 6 mogą zostać zmniejszone w obszarach istniejącej
zwartej zabudowy wsi, gdy budynek lokalizowany jest w nawiązaniu do obustronnie istniejącej linii
zabudowy, nie mogą jednak być mniejsze niż:
1) 10 m od krawędzi jezdni drogi (ulicy) "KG/KZ",
2) 8 m od krawędzi jezdni drogi (ulicy) "KZ" i "KZ/KL",
3) 6 m od krawędzi jezdni drogi (ulicy) "KL".
W szczególnie uzasadnionych przypadkach odległości, o których mowa w ust. 4 i 5 mogą być
zmniejszone po uzyskaniu pozytywnej opinii właściwego zarządu drogi.




alef - 26-06-2010 12:28
@ dwiemuchy
po raz kolejny...czytaj literalnie, krawędź jezdni to krawędź jezdni...nie wchodzi w to ani zieleń ani chodnik....
A poza tym zgodnie z cytatem z planu to w razie jakby 6 m od krawędzi jezdni wychodziło Ci dalej mniej korzystnie niż istniejąca linia zabudowy to pisz do zarządcy o odstępstwo - myślę, że zgodzą się bez problemu, bo nie tworzysz niczego nowego w terenie, tylko dopasowujesz się do istniejących parametrów.

pozdrawiam



dwiemuchy - 26-06-2010 12:51
dzieki za podpowiedz; to duzo pomaga - biorac pod uwage ze w "roboczej" wersji mapy syt-wys ewidentnie widac krawedz asfaltu i "pobocze". I dalej wyjdzie chyba nie tak korzystnie, bo istniejaca linia zabudowy to de facto 5m od krawedzi jezdni (czyli 4m od krawedzi dzialki).

Ogólnie to czytając ten plan jest trochę luk (piszą o "linii zabudowy" - ale poza tym paragrafem do niej się nie odnoszą); nie ma na przykład żadnych wytycznych dot. kierunku kalenicy (chyba że określają to inne przepisy). Chyba po prostu metoda "kopiuj-wklej" ma się dobrze :)



anulka4421 - 28-06-2010 21:26
Witam w mojej miejscowosci przygotowywany jest plan zagospodarowania przestrzennego planowalam fizyczny podzial nieruchomosci porzez wyznaczenie kilku dzialek z jednej duzej. W urzedzie miasta poinformowano mnie ze do uchwalenia planu zagospodarowania dzialania moje sa wstrzymane. Pytanie moje brzmi czy UM ma racje wstrzymujac przez rok wydzielenie dzialek i czy jest prawna mozliwosc ominiecia decyzji UM



Tatarak - 28-06-2010 22:48
Hej,
Jeszcze jedno pytanie: co to są "mijające się kalenice"? W mpzp jest zapis, że są zakazane :/



czaber - 06-07-2010 19:55

Hej,
Jeszcze jedno pytanie: co to są "mijające się kalenice"? W mpzp jest zapis, że są zakazane :/
mijające się kalenice są wtedy, gdy jedna połać dachu jest niżej/wyżej niż druga, a pomiędzy połaciami jest kawał/ek pionowej ściany
rozwiązanie często stosowane w latach 80-tych ubiegłego wieku ;)



Tatarak - 06-07-2010 21:40
mersi boku :)



mzetka - 08-07-2010 13:12
Witam i mnie przygnało tu z problemem....może ktoś poradzi??
kilka danych na poczatek:
*działka jest odrolniona
*Działka nie ma warunków zabudowy
*jest to działka mała ok 500m granicząca z 3 dizałkami o takiej samej powierzchni na kórych jest zabudowa jenorodzinna i 3 duża diząłką na kórej jest sad + jako gratis upierdliwa sasiadka...
*od pażdizernika ubieglego roku w gminie "lezy" nasz wniosek o warunki zabudowy dostarczylismy wszystkie wymagane przez gminę "papierki" i gmina ustaliła warunki zabudowy
* od warunkó zabudowy odwołała się sąsiadka..podając absurdalny powód-"ja mam sad i i chce żeby ci pańswto mieli sad bo będa na mnie donosili jak będe pryskac sad" no ale rozumiem że odwołanie musiało być tak czy siak wysłane do SKO.
I tu sie zaczeły schody......
dostliśmy właśnie odpowiedz..że wprawdzie odwołanie sasiadki jest bezpodstawne i nie ma ona prawa wpływać na to co sie dzieje z nasza działką ale...
orzekaja uchylenie warunków zabudowy w obecnej formie poniewaz analizowany teren odziaływania inwestycji jest zbyt mały i tu zapytują dlaczego tak to zostało przeanalizowane prze urbanistę, poza tym wskazali kilka błędów np brak wpisania w analizie numerów sasiadujących dizałek, dokładnych wymiarów domów i zabudowań gospodarczych na sasiadujących dizałkach (jest ogólnie podane ze elewacje maja od 9-14 metrów)

I wszystko cofają do ponownego rozpatrzenia przez 1 instancję..
A teraz pytania...
co można teraz zrobić??
Czy to będize od pocżatku rozpatrywane i czy znowu przysługuje urbaniście okres miesiąca na ponowną analize a urzedowi 3 miesiące??Czy znowu to bedzie wysłane do przyrodnika (pierwsze było nie wiedzieć dlacego działka nie lezy na obszarze chronionym).
Prosze o pomoc, wskazówki,



alef - 08-07-2010 20:46
teoretycznie 1 instancja powinna poprawić to co wytknęło SKO i wydać nową decyzję
z tego co piszesz to urbanista powinien dokładniej sprecyzować pewne rzeczy i tyle
...kolejne teoretyczne...powinni to robić poza kolejnością, a przynajmniej tak się to u "nas" robi
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • hergon.pev.pl



  • Strona 46 z 46 • Zostało znalezionych 5138 wyników • 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46

    © Hogwart w swietle księżyca... Design by Colombia Hosting