ďťż
Przejrzyj wiadomości
Grupa nadarzyńsko - grodziska




Aga_i_Janusz - 28-12-2008 21:38
Nawet nie widzialam ze tyle mnie tu nie było :D
U nas dom stoi i wykańczany jest głównie siłami mojego taty i pomocnikow. Własnie kończą ocieplenie poddasza i zaczynają układac płyty k-g.
W tym tygodniu chce zamówić juz kominek, piec itp oraz grzejniki, zeby zaczac grzac. Od polowy stycznia ma wejść glazurnik, który przyjezdza az z Mazur :lol: to musi mieć chłop ciepło.
Zamówiliśmy juz podłogi drewniane na dół, schody, parapety - beda w polowie lutego, panele na cala góre juz leza i czekaja na wygrzanie budynku.
Teraz musimy zamowic glazure, gresy, terakoty wanny, prysznic itp itd... i to chyba bedzie najcięższe - żeby się dogadać z małżem :lol: w tej kwestii





Ntek - 29-12-2008 08:44
To i ja zamelduję się z frontu budowy - dzisiaj mija dokładnie osiem miesięcy od wbicia pierwszej łopaty - trwa wykończeniówka, dom ma tynki, g-k, parapety, od 3 tygodni działa ogrzewanie, funkcjonuje woda i kanalizacja, zrobiona jest niemal do końca jedna z łazienek - pozostały podłogi, kuchnia, malowanie, glazura i obłożenie schodów wewętrznych. Wielkanoc chcemy spędzić w domu. O ogrodzie nawet nie wspominam - można opisać go jednym słowem - gnój. Na przemian topimy się w błocie albo ślizgamy po lodzie.



jolaada - 29-12-2008 16:51
Witam
mamy zamiar zakupić Tymka wersję B z podwójnym garażem. Obecnie jestem na etapie ustalania zmian z archgitekjtem. Budujemy w okolicach Piaseczna. Mam zamiar dokładnie przesledzić wasze forum i z pewnością będzie mi ono przydatne.
Jola



Zorka31 - 29-12-2008 21:02
Ufff... Mam odbiór, mieszkam legalnie!





sylvia1 - 29-12-2008 22:04

Ufff... Mam odbiór, mieszkam legalnie! gratuluję no to zdążyłaś na ostatni moment



wombaty2 - 30-12-2008 19:47

Ufff... Mam odbiór, mieszkam legalnie! gratuluję no to zdążyłaś na ostatni moment My także gratulujemy :-)

I donosimy, że pierwszy dymek z naszego komina zasilił nieboskłon :-)
Piec szczęśliwie odpalony, bucha pełną parą :-D



Zorka31 - 30-12-2008 20:23
Dzięki za gratulacje. A dymek z komina na czasie, przy takim mrozie...
Jak sobie pomyślę, że rok temu byłam na etapie fundamentów i nie bardzo ogarniałam wyobraźnią BUDOWĘ, to ciągle się dziwię, że już mieszkam.
Dzieciom niestety utrudniłam, bo teraz do szkoły kawałek dojechać trzeba. Zresztą, co tam szkoła, problem z życiem towarzyskim się pojawił, odległość od koleżeństwa wzrosła znacznie. Mam nadzieję, że moje potomstwo nastoletnie jakoś szybko się przystosuje i żalu do mnie mieć nie będzie....



sylvia1 - 31-12-2008 12:59
dubel



sylvia1 - 31-12-2008 13:01

Dzięki za gratulacje. A dymek z komina na czasie, przy takim mrozie...
Jak sobie pomyślę, że rok temu byłam na etapie fundamentów i nie bardzo ogarniałam wyobraźnią BUDOWĘ, to ciągle się dziwię, że już mieszkam.
Dzieciom niestety utrudniłam, bo teraz do szkoły kawałek dojechać trzeba. Zresztą, co tam szkoła, problem z życiem towarzyskim się pojawił, odległość od koleżeństwa wzrosła znacznie. Mam nadzieję, że moje potomstwo nastoletnie jakoś szybko się przystosuje i żalu do mnie mieć nie będzie....
przystosują się moi troszkę młodsi ale własny pokój to nie to samo co pokój z siostrą(bratem) a do kolegów zawsze można podwieźć lub zabrać kolegów po szkole do siebie...



Zorka31 - 02-01-2009 19:02
Taak, rola kierowcy zaczyna być istotnym elementem mojej codziennej egzystencji. I godzenie tego z pracą.
Z innej beczki, gdyby ktoś z Grupy natknął się na elektryka z Milanówka, Pana Jerzego K, to odradzam. Starszy, miły pan, nieco schorowany. Walczymy z nim od kwietnia, robota nadal nie jest zakończona, a pana nie ma... Niesłowny, spóźnialski, usprawiedliwiajacy wszystko chorobą( zdrowia życzę) i jak się teraz okazało, niekompetentny. A najśmieszniejsze jest to, że ja pana mam z tzw. polecenia... I było tylko jedno zastrzeżenie - pracuje wolno. Byliśmy bardzo cierpliwi i w związku z tym mamy rozpoczętą robotę, której żaden elektryk nie chce dokończyć.



sylvia1 - 03-01-2009 15:13

Byliśmy bardzo cierpliwi i w związku z tym mamy rozpoczętą robotę, której żaden elektryk nie chce dokończyć. sprawdź w książce jest elektryk wpisany przeze mnie Janek L. zadzwoń zapytaj.
sensowny młody facet ale naprawdę FACHOWIEC.



agagali - 03-01-2009 23:12
Witam. Zazdroszczę tym którzy już widzą koniec. Ja dopiero zaczynam i nie ogarniam. Szukam namiarów na tanią hurtownię mat. bud. możecie coś polecić?



coulignon - 04-01-2009 06:29

Witam. Zazdroszczę tym którzy już widzą koniec. Ja dopiero zaczynam i nie ogarniam. Szukam namiarów na tanią hurtownię mat. bud. możecie coś polecić? Wodan Piaseczno, Centrobud Nowa Iwiczna.



ramotki - 04-01-2009 16:28
Budmat Wyględy



Baranki - 04-01-2009 20:05
A my dostaliśmy z lubym prezent gwiazdkowy - w poniedziałek tuż po świętach odebraliśmy pozwolenie na budowę! :D
Po trzech miesiącach, tysiącach doniesionych papierów, godzinach rozmów z pruszkowskim urzędem... :evil:



ramotki - 05-01-2009 20:25
Witam,
gdzie kupowaliście materiały dla elektryka? Znam tylko taki duży sklep w Grodzisku, po prawej stronie przy wjeździe z Wawy, ale nie wiem czy cenowo jest tam ok. Z góry dzięki



BetaGreta - 05-01-2009 21:26


Mam też wielką, wielką prośbę o polecenie kierownika budowy. Ale nie takiego, który podpisuje się tylko w dzienniku, ale prawdziwego kontrolera, nadzorcy bezlitośnie punktującego (ewentualne) niedociągnięcia ekipy. :wink:
Oboje z lubym pracujemy, na budownictwie nie znamy się kompletnie, dlatego szukamy kogoś sprawdzonego, kto patrzyłby ekipie na ręce. Będę BARDZO wdzięczna za kontakty.

Pozdrawiam,
Ania
Ja takiego kierownika też chcę :D proszę bardzo w książce też jest: Pan Tomasz Leszek tel. 501022996. Pan jest z Warszawy ale to nie problem. Dokładnie sprawdza ja tylko żałuję że nie dopłaciłam za inspekcje przy wykończeniówce Bardzo dziękuję!
To jeszcze jakby mi ktoś polecił kogoś od kosztorysu to już będę mogła zacząć działać.

Chcemy wysłać nasz projekt do wyceny do różnych firm budowlanych głównie budujących w systemie praefa. Chętnie wysłałabym też do firmy budującej w technologii tradycyjnej. Muszę mieć porównanie. Polecacie jakąś firmę budującą domy w naszej okolicy?



paqlka - 05-01-2009 21:37

Witam,
gdzie kupowaliście materiały dla elektryka? Znam tylko taki duży sklep w Grodzisku, po prawej stronie przy wjeździe z Wawy, ale nie wiem czy cenowo jest tam ok. Z góry dzięki
Ten sklep to chyba Merkurion.
Jest też Merkurion w Zyrardowie - tam się zaopatrywałem, ceny przystępne dobra obsługa, zawsze doradzą, cierpliwi i można zwrócić/zamienić towar, niewkorzystany równierz



agagali - 05-01-2009 21:59
Dzięki za adresy hurtowni :)



ramotki - 05-01-2009 22:21
paqlka, dzięki serdeczne



paqlka - 06-01-2009 15:31
Czy może ktoś polecić tynkarza do tynków cementowych/tradycyjnych, kogoś przetestowanego :wink: lub mającego ogólnie dobrą opinię o wykonanych robotach. Dzieki z góry.



zygzak - 07-01-2009 08:05

Czy może ktoś polecić tynkarza do tynków cementowych/tradycyjnych, kogoś przetestowanego :wink: lub mającego ogólnie dobrą opinię o wykonanych robotach. Dzieki z góry. Przyłączam się do pytania, też szukam, mogą wchodzić jak tylko pogoda pozwoli...



wombaty2 - 07-01-2009 23:13
My swoich tynkarzy nie możemy polecić :-( Ekipa, która będzie po nich robić poprawki zaczyna u nas od przyszłego tygodnia. Jak ich przetestujemy, to będziemy mogli polecić :-)

A teraz coś z innej beczki.
Kogo w najbliższym czasie dotknie, a moze już dosięgła nowelizacja ustawy i konieczność wykonania certyfikatu energetycznego? Ciekawi jesteśmy ile ta wątpliwa przyjemność będzie kosztowac i czy jest już znana choć jedna osoba, które ma uprawnienia wystawiać takież cudo?
Jakoś nie wyrabiamy się z terminami. Najpierw sprzed nosa uciekła nam ulga odsetkowa, a teraz załapaliśmy się na certyfikat :-D Mamy nadzieję, że to ostatnia niespodzianka.



paqlka - 08-01-2009 08:30

Kogo w najbliższym czasie dotknie, a moze już dosięgła nowelizacja ustawy i konieczność wykonania certyfikatu energetycznego? C Czy mozesz rozwinąć temat co? jak? dlaczego? :wink:
Może jakiś namiar na ustawę



zygzak - 08-01-2009 08:34

Kogo w najbliższym czasie dotknie, a moze już dosięgła nowelizacja ustawy i konieczność wykonania certyfikatu energetycznego? Dotknie kazdego kto jeszcze buduje :evil:
Slyszalem ze dla domu jednorodzinnego cena ma nie przekraczac 1tys pln. Problemem moze byc jednak dostepnosc specjalistow. Nie wyobrazam sobie odwlekania oddania domu do uzytku z powodu braku tego swistka, jednak tak to moze wygladac.



Ntek - 08-01-2009 10:07
Nie wiem, czy dobrze rozumiem, ale piszesz że ten świstek jest wymagany przy odbiorze budynku?
Na liście dokumentów wymaganych przez Nadzór Budowlany takiego dokumentu nie znalazłem, a przymierzam się powoli do odbioru.
Z tego co słyszałem, to taki dokument jest wymagany przy sprzedaży nieruchomości. Ja nie buduję na sprzedaż.



Aga_i_Janusz - 08-01-2009 12:40
po 1. brakuje specjalistów na mazowszu do takich świadectw.
po 2. jest to konieczny świstek do odbioru wazny przez 10 lat i potrzebny nie tylko przy budownaiu domu ale także zakupie mieszkania chyba... ale tu pewności nie mam.
po 3. z racji braku specjalistów podobno kosztuje okolo 3 tysiecy...
po 4. też szukam namiarów na jakiegoś specjalistę w tym zakresie.
Sylvia1 - może Ty być kochana napisała coś więcej na ten temat?
pozdrawiam



zygzak - 08-01-2009 12:44

Nie wiem, czy dobrze rozumiem, ale piszesz że ten świstek jest wymagany przy odbiorze budynku? Z tego co wiem to tak.


Na liście dokumentów wymaganych przez Nadzór Budowlany takiego dokumentu nie znalazłem, a przymierzam się powoli do odbioru. Może sie jeszcze nie odnalezli w nowej rzeczywistosci...


Z tego co słyszałem, to taki dokument jest wymagany przy sprzedaży nieruchomości. Ja nie buduję na sprzedaż. Z tego co ja wiem jest dokładnie odwrotnie. Dyrektywa Unii, na podstawie ktorej zostalo znowelizowane nasze prawo budowlane, mowi ze swiadectwo powinny miec nowe oddawane do uzytku budynki. Niby powinno byc tez przy sprzedazy, ale ustawa nie przewiduje kar za jego brak, wiec jesli kupujacy nie zazada to sprzedajacy nie musi mu dawac - o to wlasnie jescze trwa spor bo nie jest do konca jasne.



m_wujek - 08-01-2009 13:01
Od 1 stycznia każdy (prawie) nowy budynek mieszkalny musi mieć taki certyfikat. Inna sprawa, że tak jak ma on wyglądać, to może spełnić co najwyżej funkcję papieru toaletowego. Zrobili z tego coś zupełnie innego niż zakładał projekt. Nawet kategoria energetyczna budynku nie będzie określana.



paqlka - 08-01-2009 14:00
USTAWA z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jednolity)

ad. pkt 8 ust. 4 - czyli każdy dyplomowany budowlaniec ?
po 1. brakuje specjalistów na mazowszu do takich świadectw. chyba raczej nie ma deficytu budowlańców jak wyżej.

po 2. jest to konieczny świstek do odbioru wazny przez 10 lat i potrzebny nie tylko przy budownaiu domu ale także zakupie mieszkania chyba... ale tu pewności nie mam. przy zakupie również,

po 3. z racji braku specjalistów podobno kosztuje okolo 3 tysiecy... Jeszcze ...[/quote]



paqlka - 08-01-2009 14:26

USTAWA z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jednolity)

Art. 5
3. Z zastrzeżeniem ust. 7, dla każdego budynku oddawanego do użytkowania oraz budynku podlegającego zbyciu lub wynajmowi powinna być ustalona, w formie świadectwa charakterystyki energetycznej, jego charakterystyka energetyczna, określająca wielkość energii wyrażoną w kWh/m2/rok niezbędnej do zaspokojenia różnych potrzeb związanych z użytkowaniem budynku. Świadectwo charakterystyki energetycznej budynku jest ważne 10 lat.
Czy sformułowanie "powinna być" jest jednoznaczne z "musi być" ???? Słuszna uwaga.

...określająca wielkość energii wyrażoną w kWh/m2/rok niezbędnej do zaspokojenia różnych potrzeb związanych z użytkowaniem budynku.. Nie wiem jak inni ale takie zapotrzebowanie mam chyba obliczone/określone w projekcie. Jeśli oto samo chodzi po co ten audyt??



paqlka - 08-01-2009 21:05
No i proszę, pierwsza oferta http://forum.muratordom.pl/certyfika...li,t148561.htm



Zorka31 - 10-01-2009 15:11
Jak 29.12.2008 odbierałam dokument z PINB w Grodzisku, to pan, który tam dyżurował niekumaty i bezradny był w kwestii, czy certyfikaty konieczne będą czy też nie przy odbiorze. Rzekł - nie wieeeem.....



hmvv - 11-01-2009 15:52
witam
moze ktos w ostatnim czasie robil - ile teraz fachowcy zycza sobie za ta przyjemnosc ? czy cena za robote zalezy od tego czy bedzie to plastik bądź drewno.

pozdr.



Aga_i_Janusz - 11-01-2009 21:18

witam
moze ktos w ostatnim czasie robil - ile teraz fachowcy zycza sobie za ta przyjemnosc ? czy cena za robote zalezy od tego czy bedzie to plastik bądź drewno.
Ja juz pisałam wyżej ze nam robili plastykowa po 25 zloty z metra biezacego



Aga_i_Janusz - 11-01-2009 21:20
Czy ktoś z mojej ulubionej grupy budowlanej ma moze w domku rekuperator i kominek z plaszczem wodnym? Podobno przy takim kominku musi byc specjalnie szczelny kominek...
A ja juz przechodze kolejne zalamanie nerwowoe od tych wyborów i polecen kolejnych "specjalistow"



Aga_i_Janusz - 11-01-2009 21:20
A może inaczej - może ktoś ma do polecenie rozsądnego instalatora kominków z płaszczem wodnym?



psed - 12-01-2009 08:07
Aga i Janusz - nie jestem jeszcze na etapie instalowania kominka więc nie mam kogo polecać. Chciałbym jednak zwrócić Waszą uwagę, na to że ostatecznie to kominiarz dopuści lub nie zastosowane rozwiązania kominek + rekuperator. Proponuję odnaleźć kominiarza, który działa w Waszym rejonie i poznać warunki jaki ten układ musi spełniać aby został przez niego dopuszczony do użytkowania.

Pozdrawiam, Paweł.



Aga_i_Janusz - 12-01-2009 09:53
psed dzieki za rade, sama bym na to nie wpadła:)



Zonzi - 12-01-2009 12:39
Aga i Janusz

W skrocie nie ma czegos takiego jak specjalny szczelny kominek :lol: kaazdy kominek/ piec jest troche nieszczelny dlatego musi byc "cug" czyli podcisnienie w kominie zeby to dzialalo.

Kominek musi miec doplyw powietrza z zewnatrz - najlepiej bezposrednio podlaczony a wentylacja mechaniczna musi byc zrownowazona.

Zakaz instalowania palenisk na paliwa stale dotyczy wentylacji wywiewnej . Lepiej sie samemu doksztalcic z warunkow technicznych bo nie wszyscy kominiarze wiedza o co chodzi i Ci zaraz kaza budowac kominy :-)

pozdrawiam



tom17 - 12-01-2009 14:26

specjalny szczelny kominek z tego co wiem to określenia tego używa sę do kominków w 100% zasilanych powietrzem zewnętrznym doprowadzonym rurą spoza budynku. Ja planuję wentylację mechaniczną i już mam taki kominek firmy Romotop model Dynamic, ale takie kominki ma też np. Dovre
http://dovre.com.pl/?mod=tf&id=2180_CBBS

Zastosowanie takich wkładów ma szczególne uzasadnienie w domach z wentylacja mechaniczną.
Pozdrawiam,



Aga_i_Janusz - 13-01-2009 12:42
no ja mam wybudowane kominy - wszystkie wedlug projektu, mam tez doprowadzenie powietrza z zewnątrz do kominka - na szczescie pomyslelismy o tym od razu - jest to rura w fundamentach.

A te warunki techniczne to gdzie znajde?
pozdrawiam
Aga



Aga_i_Janusz - 13-01-2009 12:44

już mam taki kominek firmy Romotop model Dynamic, ale takie kominki ma też np. Dovre
http://dovre.com.pl/?mod=tf&id=2180_CBBS
Tylko że ten Wasz nie jest z płaszczem wodnym a one maja chyba inne wymagania...



dudek77 - 13-01-2009 13:44
Witam Wszystkich budujących,

Zamierzam rozpocząć budowę domu w Milanówku i poszukuję dobrego sprawdzonego architekta z okolicy. Czy mogę prosić o jakieś namiary?

dziękuje i pozdrawiam,



dobroszka - 13-01-2009 13:52

Witam Wszystkich budujących,

Zamierzam rozpocząć budowę domu w Milanówku i poszukuję dobrego sprawdzonego architekta z okolicy. Czy mogę prosić o jakieś namiary?

dziękuje i pozdrawiam,
ale do zaprojektowania domu , czy do adaptacji?



dudek77 - 13-01-2009 14:07
Na początku chciałem kupić gotowy projekt. Ale mam wąską działkę i chciałem dopytać czy wogóle warto kupować gotowca, a potem przerabiać. Czy może lepiej zrobić projekt indywidualny"



Ntek - 13-01-2009 14:34

Na początku chciałem kupić gotowy projekt. Ale mam wąską działkę i chciałem dopytać czy wogóle warto kupować gotowca, a potem przerabiać. Czy może lepiej zrobić projekt indywidualny" Zrobić indywidualny. Koszt gotowca+przeróbki = koszt indywidualnego (tak przynajmniej wyszło w moim przypadku)



c77 - 13-01-2009 17:22
W temacie przylaczy ZET Pruszkow troche sie juz tutaj naczytalem. Dostalem umowe z terminem na 08.2010 - srednio mnie to satysfakcjonuje, zwlaszcza, ze zgodnie z umowa moze wystapic opoznienie.

Jest mozliwosc wystapienia z wnioskiem o opracowanie dokumentacji przylaczeniowej we wlasnym zakresie. Czy ktos ma jakies doswiadczenie w tym tamacie - przede wszystkim chodzi mi o to o ile w prkatyce mozna przyspieszyc fizyczne przylaczenie kablowe do siecie wspanialego operatora dostarczajacego prad ;)

pzdr



WitekW - 13-01-2009 21:19
Witam wszystkich serdecznie.
Od 8 stycznia staliśmy się posiadaczami nowego domku na ul. Kalinowej w Osowcu, dom kupiliśmy w stanie surowym zamkniętym, więc sama budowa i emocje z nią związane nas ominęły.
Ale od jutra przystępujemy do wykańczania, na pierwszy ogień pójdzie kocioł do CO i CW, tu właściwie mam już wszystko jasne bo zdecydowaliśmy się na firmę CHT Cichewicz z montażem Pana Piotra o dziwo z Lublina, ale przed montażem muszę położyć w kotłowni glazurę i w związku z tym poszukuję kogoś do takich robót, potem oczywiście wszystkie podłogi i łazienki - ta że jak się z glazurnikiem zaprzyjaźnimy to może zostać na dłużej.

pozdrawiam wszystkich



Aglaia - 14-01-2009 16:57
Czy możecie polecić kogoś od projektów przyłącza wodociągowego?



jakub jankowski - 14-01-2009 17:51

Czy możecie polecić kogoś od projektów przyłącza wodociągowego? W Grodzisku najlepsza jest Ewa Kiliańska (dużo może w zwik) polecam. W tej chwili robi mi kanalizę.



ramotki - 14-01-2009 20:06

Czy możecie polecić kogoś od projektów przyłącza wodociągowego? ja polecam p. Janinę Sokół z Kozerek. Załatwia wszystko - projekt, papiery urzędowe i samo przyłącze. 605 653 520



Zewa - 15-01-2009 11:15

Na początku chciałem kupić gotowy projekt. Ale mam wąską działkę i chciałem dopytać czy wogóle warto kupować gotowca, a potem przerabiać. Czy może lepiej zrobić projekt indywidualny" Zrobić indywidualny. Koszt gotowca+przeróbki = koszt indywidualnego (tak przynajmniej wyszło w moim przypadku) Zgadza sie! W naszym przypadku rowniez przerobki okazaly sie drozsze niz indywidualny. Madry Polak po szkodzie :)



pajogor - 15-01-2009 11:36

Na początku chciałem kupić gotowy projekt. Ale mam wąską działkę i chciałem dopytać czy wogóle warto kupować gotowca, a potem przerabiać. Czy może lepiej zrobić projekt indywidualny" My po kilku wycieczkach do przedstawiciel biur projektowych, podobnie jak Ntek i Zewa zdecydowaliśmy się na projekt indywidualny. Przerabianie, gotowcy wyniosło by nas drożej niż projekt indywidualny. A tak domek /mam taką nadzieję :P / będzie spełniał nasze wymagania i oczekiwania !!



c77 - 15-01-2009 12:23

Jest mozliwosc wystapienia z wnioskiem o opracowanie dokumentacji przylaczeniowej we wlasnym zakresie. Czy ktos ma jakies doswiadczenie w tym tamacie - przede wszystkim chodzi mi o to o ile w prkatyce mozna przyspieszyc fizyczne przylaczenie kablowe do siecie wspanialego operatora dostarczajacego prad ;)

pzdr
Nikt w tym temacie nie ma zadnych doswiadczen ?

Mam jeszcze jedno pytanie. Przylacze gazowe - Gazowania w Grodzisku "poleciala" firme z Błonia - ta na forum nie ma najlepszych opinii - Moze ktos z forumowiczow poleci solidnych od projektu przylacza i jego wykonania ?



Aglaia - 15-01-2009 12:43

Czy możecie polecić kogoś od projektów przyłącza wodociągowego? W Grodzisku najlepsza jest Ewa Kiliańska (dużo może w zwik) polecam. W tej chwili robi mi kanalizę. A mogłabym prosić o namiary? Może być na PW. Nie mamy tej pani w naszej książce adresowej.



jakub jankowski - 15-01-2009 14:05

Czy możecie polecić kogoś od projektów przyłącza wodociągowego? W Grodzisku najlepsza jest Ewa Kiliańska (dużo może w zwik) polecam. W tej chwili robi mi kanalizę. A mogłabym prosić o namiary? Może być na PW. Nie mamy tej pani w naszej książce adresowej. Ewa Kilianska 501-556-149



Aglaia - 15-01-2009 15:15
Dzięki



dudek77 - 16-01-2009 11:32
Dziękuje za informację odnośnie projektu domu, raczej zdecydujemy się na projekt indywidualny.

pajogor bardzo fajny dom zaprojektowaliście - czy mogę prosić o namiary do architekta który Wam go projektował ?

Może ktoś jeszcze może polecić sprawdzone biuro projektowe z okolicy?

Dziękuje za informacje



tygrysek12 - 16-01-2009 14:36
Witam po przerwie
U nas dom juz skonczony.....brak paru detali w stylu (kominek, druga łazienka,kompletny garaz,podjazd,brama frontowa) ale to zostawiamy na wiosenkę i lato. Zbieramy siły finansowe.
Witaj dudek77......gdzie sie budujesz w Milanówku? Pewnie wiekszosc z was juz dawno mieszka w domkach.



AskaK - 16-01-2009 17:54

Jest mozliwosc wystapienia z wnioskiem o opracowanie dokumentacji przylaczeniowej we wlasnym zakresie. Czy ktos ma jakies doswiadczenie w tym tamacie - przede wszystkim chodzi mi o to o ile w prkatyce mozna przyspieszyc fizyczne przylaczenie kablowe do siecie wspanialego operatora dostarczajacego prad ;)

pzdr
Nikt w tym temacie nie ma zadnych doswiadczen ? Ja mam doświadczenie :) , umowę mamy z zakładem żyrardowskim. Sami zleciliśmy wykonanie projektu, projektant wykonał projekt w tydzień, kolejny tydzień trwało załatwienie pieczątki w ZUDzie i całą gotową dokumentację złożył w zakładzie sam projektant, my tylko pojechaliśmy podpisać umowę przyłączeniową i zapłacić kasę. Projekt zrobiony w październiku, na wiosnę mamy mieć kabel. Projektant powiedział, że elektrownia jesli sama ma wykonać projekt, to grzebie się z tym i pół roku i dlatego tak długo wszystko trwa, ale jeśli już mają wszystkie papiery gotowe to wchodzą z kablem dość szybko. Więc dostarczenie projektu co nieco przyspiesza...



papajoe - 18-01-2009 14:03

Witam,

sprzedam stemple rożne długości 2,5m-3,10m około 100szt cena 3.5 zł/szt

odbiór w Książenicach

pozdr

Tomek


:wink:



PrzemB - 19-01-2009 08:57

Więc dostarczenie projektu co nieco przyspiesza... Cześć, my również tak robiliśmy z Żyrardowie. Projekt złożyliśmy bodajże w czerwcu. Przyłącze położyli przed świętami choć zapewniali, że będzie w sierpniu... No i w ten sposób cały stan surowy na agregacie :)

Może jestem nudny, ale powtórzę prośbę o namiary na tynkarzy wnętrz, interesują mnie tynki gipsowe. Polećcie kogoś!

Pozdrowienia



asiaf1 - 19-01-2009 10:04
Witam,
Mam pytanie jakie są za i przeciw zrobienia wyłazu na dach a stopni kominiarskich?



AskaK - 19-01-2009 13:06

Więc dostarczenie projektu co nieco przyspiesza... Cześć, my również tak robiliśmy z Żyrardowie. Projekt złożyliśmy bodajże w czerwcu. Przyłącze położyli przed świętami choć zapewniali, że będzie w sierpniu... No i w ten sposób cały stan surowy na agregacie :) No tak, ale to i tak pół roku a nie rok... :)



Ntek - 19-01-2009 13:15
Witajcie,
ekipa która stawia mi dom miała wiosną (kwiecień-maj) zacząć kolejną budowę, jednak inwestor ma jakieś problemy z uzyskaniem kredytu i prawdopodobnie zwolni im się termin na ten rok (sam musiałem zaklepać ich sobie dwa lata wcześniej).
Od siebie dodam, że są rewelacyjni - bardzo sumienni i pracowici, to może dziwne, ale budowa z nimi jest samą przyjemnością. Dzięki nim za dwa miesiące, 11 miesięcy od wbicia łopaty wprowadzimy się do kompletnego domu.
Gdyby ktoś chciał nawiązać z nimi współpracę niech prześle info na priva.



tygrysek12 - 19-01-2009 18:06
Witajcie.
Mam pytania co trzeba złożyć do odbioru budynku? Na pewno dziennik budowy uzupełniony. Ale co jeszcze?



blackpower - 19-01-2009 20:25
Witam
Jestem razem z żoną szczęśliwym posiadaczem działki budowlanej w miejscowości Józefina k. Zabiej Woli.
Poszukuje pilnie dobrego Kierownika budowy.
Ma ktoś może wzór oświadczenia o udostępnieniu drogi do poprowadzenia gazu i prądu do działki?
Niestety droga jest we współwłasności i byle instalacja wymaga zgody większości.



anettka - 19-01-2009 21:59

Witajcie.
Mam pytania co trzeba złożyć do odbioru budynku? Na pewno dziennik budowy uzupełniony. Ale co jeszcze?
U mnie do odbioru jeszcze sporo czasu,ale znalazlam gdzies na forum:
- druczek ze starostwa
- oświadczenie kierownika budowy 2A lub 2B
- dziennik budowy
- oświadczenie kierownika budowy o szczelności szamba
- protokół odbioru instalacji gazowej (lub książkę rewizyjną - zbiornik)
- oświadczenie o szczelności instalacji gazowej wewnętrznej
- oświadczenie elektryka z uprawnieniami
- zaświadczenie/protokół z zakładu energetycznego o wykonaniu przyłącza
- protokół odbioru przyłącza wodnego
- protokół kominiarski (ważny 1 rok)
- mapa inwentaryzacyjna budynku powykonawcza
- kopia pozwolenia na budowę



tygrysek12 - 20-01-2009 16:43

Witajcie.
Mam pytania co trzeba złożyć do odbioru budynku? Na pewno dziennik budowy uzupełniony. Ale co jeszcze?
U mnie do odbioru jeszcze sporo czasu,ale znalazlam gdzies na forum:
- druczek ze starostwa
- oświadczenie kierownika budowy 2A lub 2B
- dziennik budowy
- oświadczenie kierownika budowy o szczelności szamba
- protokół odbioru instalacji gazowej (lub książkę rewizyjną - zbiornik)
- oświadczenie o szczelności instalacji gazowej wewnętrznej
- oświadczenie elektryka z uprawnieniami
- zaświadczenie/protokół z zakładu energetycznego o wykonaniu przyłącza
- protokół odbioru przyłącza wodnego
- protokół kominiarski (ważny 1 rok)
- mapa inwentaryzacyjna budynku powykonawcza
- kopia pozwolenia na budowę łojeju! ale papierologia



c77 - 21-01-2009 22:56
Nurtuje mnie sprawa wycinki drzew na dzialce.

Bylem w urzedzie w Milanowku u Ogrodnika miejskiego z wnioskiem o pozwolenie na wycinke kilku drzew, ktore znajduja sie w miejscu postawienia budynku. Pani ogrodnik pyta sie czy mam PnB ... no nie mam, a to pozwolenie chcialem zalaczyc do wniosku o nie. Dzwonie wiec do starostwa i pytam sie czy do wniosku o PnB musze dolaczyc zgode na wycinke drzew. Pada odpowiedz twierdzaca i ... co ? Jednoznaczje odpowiedzi nie dostalem, raczej info, ze jak uznaja, ze jednak wymagaja to bede donosil. Czy to normalne? az tak turdne jest ustalenie pomiedzy starostwem a ogrodnikiem jak ma ta procedura wygladac ?

Zaczalem od ogrodnika, bo w karcie uslugi "ZEZWOLENIE NA USUNIĘCIE DRZEWA LUB KRZEWÓW" w wymaganach dokumentach jest napisane:
1. Wypełniony wniosek o wydanie zezwolenia na usunięcie drzew lub krzewów
2. Kopia wyrysu geodezyjnego działki wraz z zaznaczonymi drzewami (krzewami), w tym wnioskowanymi do usunięcia lub odręczny szkic sytuacyjny

Rozumiem, ze ta karta jest uniwersalna, i czasem ktos moze chciec usunac drzewo na juz zabudowanej dzialce, ale mogliby to doprecyzowac a przede wszystkim miec jakies jasne stanowisko.

A na koniec tradycyjnie, pytanie czy ma ktos w tym temacie jakies doswiadczenia ;)

pzdr



Baranki - 23-01-2009 14:58
c77, składaliśmy niedawno wniosek o pozwolenie na wycinkę drzew, ale w gminie Nadarzyn. Nie było z tym żadnego problemu - złożyliśmy wniosek, w którym należało określić rodzaj drzew do wycinki, ich obwód na wysokości bodaj 1,20 m oraz powód, dla którego chcemy drzewa wyciąć. Wszystko na jednej kartce A4. Żadna mapka nie była konieczna.

Zgody na wycinkę nie potrzebowaliśmy do wniosku o PnB. Chcieliśmy mieć decyzję, bo nasze drzewa były starsze niż 5 lat, a więc zgoda na ich wycinkę była wymagana przez prawo.

Pozytywną odpowiedź otrzymaliśmy po 30 dniach od złożenia wniosku.



Baranki - 23-01-2009 15:34
Czas powoli wybrać materiały budowlane, a ja nadal jestem w kropce. Czy możecie polecić jakieś składy budowlane w okolicy Nadarzyna, Pruszkowa? Chciałabym zrobić rekonesans cenowy.
Z góry dziękuję!



Aglaia - 24-01-2009 21:30
Zaopatrywaliśmy się alternatywnie w Alhabudzie w Brwinowie albo w Bud-remie w Milanówku



psed - 26-01-2009 07:58
Korzystam z usług n/w składów. We wszystkich po kilku zakupach osoboście z natychmiastową płatnością przeszedłem na zamówienia telefoniczne z płatnością w soboty:
Centrum Obrotu Drewnem s.c. Kozery tel. 0-22 7243103, 608586813
KASOB II betoniarnia Kozery (ten sam wjazd co do składu drewna) tel. 602 382 301 do Prezesa J. Sobczaka, który jest u mnie kierbudem (bardzo wygodny układ - nie musiałem się martwić czy majster zamówił betonu za mało za dużo czy w sam raz bo to kierbud decydował ile potrzeba)
Bud-Rem Milanówek tel. 0-22 724 7260
Wyroby Hutnicze i Stalowe "Maglex" Milanówek ul. Staszica (obok Bud-Remu) tel. 608 407 552
Kabex Grodzisk Maz. (główna siedziba jest w Nadarzynie) tel. 0-22 755 2861
Bardzo dobrze oceniam współpracę z tymi firmami. Małe zamówienia odbierałem sam (w soboty lub gdy miałem urlop) albo upoważniałem majstra do ich odbioru. Duże zamówienia firmy dowoziły swoim transportem bez dodatkowej opłaty.

Pozdrawiam, Paweł.



Baranki - 26-01-2009 10:47
Bardzo gorąco dziękuję za pomoc!
Szef ekipy radzi już teraz zamówić materiały budowlane, czas więc chyba zrobić jakiś rekonesans.
A czy może ktoś budujący w okolicach Nadarzyna zaopatrywał się w składzie InstalSan-Bud przy Grodziskiej 58 w Starej Wsi? Tam mamy najbliżej...

Pozdrawiam,
Ania



BetaGreta - 26-01-2009 11:18
Potrzebuję namiary na rzeczoznawcę do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych (dotyczy projektowanej lokalizacji zbiornika na gaz). Potrzebne jest mi to do pozwolenia na budowę.



sylvia1 - 26-01-2009 14:25

Witajcie.
Mam pytania co trzeba złożyć do odbioru budynku? Na pewno dziennik budowy uzupełniony. Ale co jeszcze?
U mnie do odbioru jeszcze sporo czasu,ale znalazlam gdzies na forum:
- druczek ze starostwa
- oświadczenie kierownika budowy 2A lub 2B
- dziennik budowy
- oświadczenie kierownika budowy o szczelności szamba
- protokół odbioru instalacji gazowej (lub książkę rewizyjną - zbiornik)
- oświadczenie o szczelności instalacji gazowej wewnętrznej
- oświadczenie elektryka z uprawnieniami
- zaświadczenie/protokół z zakładu energetycznego o wykonaniu przyłącza
- protokół odbioru przyłącza wodnego
- protokół kominiarski (ważny 1 rok)
- mapa inwentaryzacyjna budynku powykonawcza
- kopia pozwolenia na budowę łojeju! ale papierologia dopisz jeszcze świadectwo energetyczne



asiaf1 - 26-01-2009 15:18
Czy tak wyglądał u Was dach po skończeniu?

http://lh4.ggpht.com/_-PVt3Wn3O8E/SX...0Q/s640/25.jpg

http://lh4.ggpht.com/_-PVt3Wn3O8E/SX...RoA/s640/8.JPG



Fifi72 - 26-01-2009 16:30

Czy tak wyglądał u Was dach po skończeniu?

http://lh4.ggpht.com/_-PVt3Wn3O8E/SX...nQ/s912/25.jpg

http://lh4.ggpht.com/_-PVt3Wn3O8E/SX...RoA/s912/8.JPG
Nie widać fotek :-?



sylvia1 - 26-01-2009 20:05

Czy tak wyglądał u Was dach po skończeniu?
wydaje mi się że mój troszkę lepiej wyglądał.



gawel - 26-01-2009 21:51

Czy tak wyglądał u Was dach po skończeniu?

http://lh4.ggpht.com/_-PVt3Wn3O8E/SX...0Q/s640/25.jpg

http://lh4.ggpht.com/_-PVt3Wn3O8E/SX...RoA/s640/8.JPG
Sory ale jak to ma być już gotowe to jakaś skucha :o , za dupsko wykonawce i niech kładzie od nowa :evil:



m_wujek - 26-01-2009 22:59
Czy macie jakieś doświadczenia z firmą "Murena" z Milanówka? Wybieram się do nich pooglądać parkiety i dobrze byłoby wiedzieć czego się spodziewać. Może ktoś miał z nimi do czynienia?



Baranki - 28-01-2009 13:07
A ja znów zarzucam pytaniami. :) Czy znacie może kogoś, kto podjąłby się wycinki drzew na działce? Mam ok. 20 brzóz do skasowania plus parę większych krzewów. Niestety polecony pan z piłą nie odbiera telefonu od dwóch miesięcy, więc muszę szukać kogoś nowego. Będę bardzo wdzięczna.

Budowę planujemy na czerwiec, ale wcześniej chciałabym doprowadzić prąd, zbudować studnię etc., więc wolałabym pozbyć się brzózek trochę wcześniej. Czy wycinkę można w ogóle przeprowadzać w zimie? I czy panowie drwale pozbywają się też korzeni, czy takie rzeczy trzeba usunąć koparką?

BTW, co można z takim ściętymi drzewami zrobić? Nie mamy kominka, więc to przeznaczenie odpada. Drewno przydałby się sąsiadom z naprzeciwka, ale nie chciałabym im wyświadczać niedźwiedziej przysługi i zmuszać do porąbania takiej ilości. A może na stemple wykorzystać? :-?



BetaGreta - 28-01-2009 13:26

A ja znów zarzucam pytaniami. :) Czy znacie może kogoś, kto podjąłby się wycinki drzew na działce? Mam ok. 20 brzóz do skasowania plus parę większych krzewów. Niestety polecony pan z piłą nie odbiera telefonu od dwóch miesięcy, więc muszę szukać kogoś nowego. Będę bardzo wdzięczna.

Budowę planujemy na czerwiec, ale wcześniej chciałabym doprowadzić prąd, zbudować studnię etc., więc wolałabym pozbyć się brzózek trochę wcześniej. Czy wycinkę można w ogóle przeprowadzać w zimie? I czy panowie drwale pozbywają się też korzeni, czy takie rzeczy trzeba usunąć koparką?

BTW, co można z takim ściętymi drzewami zrobić? Nie mamy kominka, więc to przeznaczenie odpada. Drewno przydałby się sąsiadom z naprzeciwka, ale nie chciałabym im wyświadczać niedźwiedziej przysługi i zmuszać do porąbania takiej ilości. A może na stemple wykorzystać? :-?
Ja kupiłam mężowi piłę na imieniny i wycinał sam :)
Pocięte drzewa zostawił i część sami ludzie ze wsi zabrali.



Baranki - 28-01-2009 14:15
BetaGreta, niestety piła w rękach mojego lubego to potencjalnie niebezpieczne narzędzie. Nie będę ryzykować. Potrzebuję specjalisty. :)



Ntek - 28-01-2009 20:14
Pewnie wielu z Was zetknęło się z problemem utwardzenia drogi dojazdowej do działki.
Do kupionej działki dochodziła utwardzona droga, ale po jej wielokrotnym rozkopaniu (prąd, woda, kanaliza, gazociąg) po utwardzonej drodze pozostały jedynie fotografie i wspomnienia.

Oczywiście o ułożeniu drogi kostką nie ma mowy - za duże koszty a współudziałowców niewielu.
Ostatnio dostałem jakąś ofertę by drogę utwardzić popiołem fluidalnym - powstałym ze spalenia węgla. Używany jest do utwardzania dróg, uszczelniania wałów przeciwpowodziowych i budowy betonowych autostrad.
Ponoć szczególnie przydatny jest do utwardzania dróg na podmokłych terenach - osusza grunt w po wejściu w reakcję z wodą tworzy twardą nawierzchnię. Tyle teoria.

Może ktoś zetknął się z tym tematem, jeżeli nie podzielcie się w jaki sposób utwardziliście drogę - oczywiście chodzi mi o sposoby, które nie rujnują finansów (droga ma około 150m długości i 7m szerokości).
Może jakieś namiary na skład żużla lub innego ustrojstwa, którym można utwardzić drogę.



GO-TRANS - 28-01-2009 20:37

A ja znów zarzucam pytaniami. :) Czy znacie może kogoś, kto podjąłby się wycinki drzew na działce? Mam ok. 20 brzóz do skasowania plus parę większych krzewów. Niestety polecony pan z piłą nie odbiera telefonu od dwóch miesięcy, więc muszę szukać kogoś nowego. Będę bardzo wdzięczna.

Budowę planujemy na czerwiec, ale wcześniej chciałabym doprowadzić prąd, zbudować studnię etc., więc wolałabym pozbyć się brzózek trochę wcześniej. Czy wycinkę można w ogóle przeprowadzać w zimie? I czy panowie drwale pozbywają się też korzeni, czy takie rzeczy trzeba usunąć koparką?

BTW, co można z takim ściętymi drzewami zrobić? Nie mamy kominka, więc to przeznaczenie odpada. Drewno przydałby się sąsiadom z naprzeciwka, ale nie chciałabym im wyświadczać niedźwiedziej przysługi i zmuszać do porąbania takiej ilości. A może na stemple wykorzystać? :-?
Witam
jestem zainteresowany usunięciem drzew, jeśli będzie potrzebna posiadam również koparkę i środek transportu tel 502090126
pozdrawiam Leszek



GO-TRANS - 28-01-2009 20:45

Pewnie wielu z Was zetknęło się z problemem utwardzenia drogi dojazdowej do działki.
Do kupionej działki dochodziła utwardzona droga, ale po jej wielokrotnym rozkopaniu (prąd, woda, kanaliza, gazociąg) po utwardzonej drodze pozostały jedynie fotografie i wspomnienia.

Oczywiście o ułożeniu drogi kostką nie ma mowy - za duże koszty a współudziałowców niewielu.
Ostatnio dostałem jakąś ofertę by drogę utwardzić popiołem fluidalnym - powstałym ze spalenia węgla. Używany jest do utwardzania dróg, uszczelniania wałów przeciwpowodziowych i budowy betonowych autostrad.
Ponoć szczególnie przydatny jest do utwardzania dróg na podmokłych terenach - osusza grunt w po wejściu w reakcję z wodą tworzy twardą nawierzchnię. Tyle teoria.

Może ktoś zetknął się z tym tematem, jeżeli nie podzielcie się w jaki sposób utwardziliście drogę - oczywiście chodzi mi o sposoby, które nie rujnują finansów (droga ma około 150m długości i 7m szerokości).
Może jakieś namiary na skład żużla lub innego ustrojstwa, którym można utwardzić drogę.
taki popiół zdaje egzamin dopóki jest sucho,
dobrym sposobem jest gruz, tłuczeń, gruz jest tańszy i częściej stosowany na drogi dojazdowe



zygzak - 28-01-2009 20:57

taki popiół zdaje egzamin dopóki jest sucho,
dobrym sposobem jest gruz, tłuczeń, gruz jest tańszy i częściej stosowany na drogi dojazdowe
A gruz ceglany? Taki z porothermu?
Jak by co to mam tego troche...



GO-TRANS - 28-01-2009 21:10

taki popiół zdaje egzamin dopóki jest sucho,
dobrym sposobem jest gruz, tłuczeń, gruz jest tańszy i częściej stosowany na drogi dojazdowe
A gruz ceglany? Taki z porothermu?
Jak by co to mam tego troche... najlepiej pokruszony ale na taką długość drogi to trochę tego trzeba, dobrze byłoby co najmniej 15-20cm i po jakimś czasie posypać cienko piachem lub wspomnianym popiołem



Ntek - 28-01-2009 21:16
A żużel? Obok jest kilkusetmetrowa droga wysypana żużlem i przyznaję, że sprawuje się nieźle. Ciekawe, gdzie można taki żużel zdobyć w większych ilościach?



zygzak - 28-01-2009 21:32

taki popiół zdaje egzamin dopóki jest sucho,
dobrym sposobem jest gruz, tłuczeń, gruz jest tańszy i częściej stosowany na drogi dojazdowe
A gruz ceglany? Taki z porothermu?
Jak by co to mam tego troche... najlepiej pokruszony ale na taką długość drogi to trochę tego trzeba, dobrze byłoby co najmniej 15-20cm i po jakimś czasie posypać cienko piachem lub wspomnianym popiołem To jak ktoś potrzebuje to mam tego tak ze 3m3. Mozna przyjechac i sobie wziac :wink:



GO-TRANS - 29-01-2009 19:42

A żużel? Obok jest kilkusetmetrowa droga wysypana żużlem i przyznaję, że sprawuje się nieźle. Ciekawe, gdzie można taki żużel zdobyć w większych ilościach? zuzel moze byc ale mimo wszystko polecal bym najpierw utwardzenie gruzem a dopiero posypanie np. zuzlem. mozna go dostac w elektrocieplowniach, nietety nie mam konkretnego namiaru na taka elektrocieplownie



papajoe - 29-01-2009 21:28
....................



gawel - 01-02-2009 19:29
what's up :lol:



m_wujek - 02-02-2009 12:51

what's up wszyscy na budowie, dlatego tak tu pusto ;-)



Zonzi - 03-02-2009 10:30
U nas wykonczeniowka trwa... Juz niedlugo rok minie od zakonczenia SSO i rozpoczecia wykanczania inwestora :-?
Kuchnie chyba wezmiemy z IKEA i sam skrece :D .

Polećcie prosze firmy kominkowe z ktorych byliscie zadowoleni.

Jeszcze troche i wiosna :-)



Fifi72 - 03-02-2009 15:53
Witam

Stoję przed dylematem wybudowania dwóch kominów.
Jeden komin do kominka + dwa kanały wentylacyjne, drugi komin do pieca na ekogroszek + trzy kanały wentylacyjne. Obydwa po 8,5 metra
Jaki system polecacie, a może wymurować standartowo z cegły, albo z pustaków dymowych :-?
Jakie kominy stawialiście i ile to kosztowało ?
Możecie polecić jakieś składy budowalne z materiałami do budowy w/w w okolicach Żyrardowa lub Grodziska ?



beata_żyrardów - 04-02-2009 08:35
Witam serdecznie, z przyjemnością dołączam do Szacownego Grona. Będziemy budować w Benenardzie pod Żyrardowem. I tu prośba o polecenie sprawdzonej, rzetelnej ekipy budującej stan surowy. Pozdrawiam serdecznie. :D



psed - 04-02-2009 09:04

Witam

Stoję przed dylematem wybudowania dwóch kominów.
Jeden komin do kominka + dwa kanały wentylacyjne, drugi komin do pieca na ekogroszek + trzy kanały wentylacyjne. Obydwa po 8,5 metra
Jaki system polecacie, a może wymurować standartowo z cegły, albo z pustaków dymowych :-?
Jakie kominy stawialiście i ile to kosztowało ?
Możecie polecić jakieś składy budowalne z materiałami do budowy w/w w okolicach Żyrardowa lub Grodziska ?
Technologia wykonania kominów powinny być w opisie technicznym budynku. Kominy sa częścią stanu surowego i majster je wykonuje w ramach całości - na to nie ma oddzielnej ceny. U mnie kominy są z cegły palonej pełnej, rapowane od środka i otynkowane na strychu - tak jak to było napisane w projekcie. Materiały budowlane kupowałem w Bud-Rem Service w Milanówku, ul. Królewska róg Staszica tel. 0-22 724 7260. Jeśli twoje kominy będą z cegły to do przewodów dymowych powstawiaj rury żaro-odporne o grubości 0,8 mm wraz z trójnikiem do podłączenia czopucha.



Fifi72 - 04-02-2009 10:40

Technologia wykonania kominów powinny być w opisie technicznym budynku. Kominy sa częścią stanu surowego i majster je wykonuje w ramach całości - na to nie ma oddzielnej ceny. U mnie kominy są z cegły palonej pełnej, rapowane od środka i otynkowane na strychu - tak jak to było napisane w projekcie. Materiały budowlane kupowałem w Bud-Rem Service w Milanówku, ul. Królewska róg Staszica tel. 0-22 724 7260. Jeśli twoje kominy będą z cegły to do przewodów dymowych powstawiaj rury żaro-odporne o grubości 0,8 mm wraz z trójnikiem do podłączenia czopucha. Według projektu kominy maja być wybudowane z cegły, bez żadnych wkładów.
Ale ilośc cegieł i czas poświęcony na wymurowanie takich kominów jest chyba nie opłacalny.
Dlatego zastanawiam się na dybudowaniem kominów z pustaka keramzytowego z wkładem ceramicznym i otuliną.
Czy ktoś już budował komin w takim systemie ?



Magda i Michał - 04-02-2009 11:13

Dlatego zastanawiam się na dybudowaniem kominów z pustaka keramzytowego z wkładem ceramicznym i otuliną.
Czy ktoś już budował komin w takim systemie ?
Tak, my budowaliśmy - zamawialiśmy na allegro taki komin.
Co do ceny - to nie pamiętam, musiałabym poszukać w fakturach budowlanych, ale to jest zależne od średnicy i wysokości komina.
Jak się sprawuje - jeszcze nie użytkowaliśmy - mamy SSZ.
Budowlańcom nie sprawiał kłopotów - budowa z klocków keramzytowych, które trzeba było sklejach specjalną zaprawą i w ich środek wkładało się wełnę i komin ceramiczny.
I tak jak było powiedziane wcześniej - budowlańcy od stanu surowego mieli cenę umówioną łącznie z kominami, więc nie powiem ile wyniosła robocizna.



Fifi72 - 04-02-2009 13:53

I tak jak było powiedziane wcześniej - budowlańcy od stanu surowego mieli cenę umówioną łącznie z kominami, więc nie powiem ile wyniosła robocizna. O cenę za robociznę się nie obawiam bo to mam już ugadane.
Chodzi mi przedewszystkim o koszt materiału takiego komina, no i o bezpieczeństwo.
A czy komin murowany z cegły spełnia wszystkie wymogi i nie będzie kłopotu z odbiorem ?



psed - 05-02-2009 10:50

Chodzi mi przedewszystkim o koszt materiału takiego komina, no i o bezpieczeństwo.
A czy komin murowany z cegły spełnia wszystkie wymogi i nie będzie kłopotu z odbiorem ?
Komin tradycyjny wykonany zgodnie ze sztuką budowlaną i projektem nie powinien być przedmiotem dyskusji z kominiarzem. Koszt wykonania komina (ilość cegieł) ustalisz z majstrem. Przy kupowaniu cegieł zaznaczasz, że to na kominy. Powyżej połaci dachowej można dać cegły klinkierowe albo trzeba otynkować tak jak i odcinek przechodzący przez strych - to jest właśnie wymóg zachowania bezpieczeństwa. Pamietaj, że taki komin powinien mieć rapowany (jakby tynkowny) kanał dymowy od środka. Dla podniesienia bezpieczeństwa użytkowania można włożyć w ten kanał stalowe rury żaro-odporne. To jest tradycyjna znana wszystkim murarzom technologia o bardzo dużej trwałości. Rozwiązania systemowe (klocki na trzon i wkłady na kanały) są stosunkowo młode - nic nie wiem o ich trwałości ale mój kierbud spotkał sie z negatywnymi opiniami i mi odradził.
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • hergon.pev.pl



  • Strona 115 z 139 • Zostało znalezionych 27023 wyników • 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139

    © Hogwart w swietle księżyca... Design by Colombia Hosting