ďťż
Przejrzyj wiadomości
ocieplenie poddasza użytkowego




sli - 02-02-2008 20:08
Witam

Byłem sobie w tym roku na BUDMIE, i na kilku stoiskach promowano alternatywne ocieplenie dachu, zastępujące wełnę.
Tu można zobaczyć o co chodzi:
http://www.unic-insulation.com/markup/pl/index.html
http://www.itr-iso2000.com/principes.htm

Podobno te izolacje (takie niby folie, pianki wielowarstwowe) zastępują 20 cm wełny, a ich działanie oparte jest głównie o efekt refleksji energii cieplnej, a nie jak w wełnie - na izolacji przez możliwie małe przenikanie energii cieplnej w odpowiednio grubej warstwie materiału.

Aby było zapewnione działanie z obu stron tej "folii" ma być zapewniona przestrzeń wentylacyjna.

Jakoś wstępnie zaciekawił mnie ten ten produkt, mam jego próbki, ale nie mam jakoś do końca przekonania o jego skuteczności. Cena podobno ma być na poziomie 10 Euro/m2.

Ktoś może coś wie na ten temat?





ppp.j - 05-02-2008 14:26
Czy zwróciłeś uwagę na "produkt trudnopalny" czyli pod względem odporności ogniowej taki jak styropian.
Teraz pytanie. Dlaczego styropianu się nie stosuje do ocieplania dachu? :wink:



lbryndal - 06-02-2008 11:31
można prosić o więcej zdjęć z pokolei opisanymi krokami przy wykonywaniu ocieplenia poddasza ?

a mam pytanie czy ktoś może zastępował płyty k-g czymś innym boazerią jakąś albo czymś innym kasetonami jakimiś ?



Trociu - 06-02-2008 11:33

można prosić o więcej zdjęć z pokolei opisanymi krokami przy wykonywaniu ocieplenia poddasza ? Pogmeraj po sieci. Na youtube znajdziesz nawet filmy jak to robić. Ewentualnie historia forum się przyda. Linki i opisy pojawiały się już kilkakrotnie.


a mam pytanie czy ktoś może zastępował płyty k-g czymś innym boazerią jakąś albo czymś innym kasetonami jakimiś ? Można dać panele ścienne, boazerię, deski - cokolwiek będziesz w stanie przymocować do stelaża/dachu i co będzie Ci się podobało.





lbryndal - 06-02-2008 11:54

można prosić o więcej zdjęć z pokolei opisanymi krokami przy wykonywaniu ocieplenia poddasza ? Pogmeraj po sieci. Na youtube znajdziesz nawet filmy jak to robić. Ewentualnie historia forum się przyda. Linki i opisy pojawiały się już kilkakrotnie. szukałem szukałem i tylko youtube pozostaje na to nie wpadłem



lbryndal - 06-02-2008 12:01
ok to zapodam co znalazłem

http://pl.youtube.com/watch?v=3BinZzGScDk

http://pl.youtube.com/watch?v=0DiVkW...eature=related



Trociu - 06-02-2008 13:50
No i ładnie. Po prawej znajdziesz jeszcze inne podobne filmiki.

Dodam jeszcze, że tak jak na filmie warto mocować ESy przed zakładaniem pierwszej warstwy wełny. Inaczej trudno jest później złapać poziom i jest trochę więcej roboty.

Jeżeli chcesz trochę opisu słownego, to możesz zajrzeć do Rigipsa czy Norgipsa



Acidtea - 06-02-2008 21:38
Trociu
fajne linki :)

Muszę nadbić krokwie. Mają 8 cm szerokości. Zostało mi łat, ale są 6 cm szerokie. Wysokość jest ok.
Nadbijać, mimo, że są węższe? Czy też szukać szerszych?



Mergiel - 06-02-2008 22:21
Witam
Czy ktoś używał do ocieplenia dachu styropianu?
Jeżeli tak to jakie ma doświadczenia?
Pozdro.Mergiel



Mergiel - 06-02-2008 22:38
1. Wełna jest berdzo uciążliwa w układaniu. Pył jest wszędzie. Może rakotwórczy? okaże się za 20-30lat. Z azbestem było podobnie też najpierw był entuzjazm.
2. Jeżeli robi się szczelinę wentylacyjną nad wełną to praktycznie traci się 2-3cm pełnowartościowej izolacji z powodu przewiewania wełny.
Dlatego rozważam alternatywę.
Pozdro. Mergiel



Trociu - 07-02-2008 11:27

Witam
Czy ktoś używał do ocieplenia dachu styropianu?
Jeżeli tak to jakie ma doświadczenia?
Pozdro.Mergiel
Przy kładzeniu styropianu musisz bardzo uważać na wymiary. Za dużego kawałka nie wciśniesz między krokwie a za mały nie będzie dobrze izolował. Wełna w tym temacie ma tą przewagę, że wycinasz o 1cm większy kawałek i ładnie delikatnie go wciskasz między krokwie.



Mergiel - 08-02-2008 00:13
Teoretycznie technologię ocieplania znam, a praktycznie ociepliłem wełną cały dom i dlatego mam uraz do tego produktu i szukam alternatywy. Dlaczego wszyscy uparli się na tą wełnę, czy tylko dlatego, że łatwiej ją dopasowywać między krokwie?
Pozdro. Mergiel
Jeżeli ktoś ocieplał dach styropianem to będę wdzięczny za wrażenia.



ravbc - 08-02-2008 08:28

Teoretycznie technologię ocieplania znam, a praktycznie ociepliłem wełną cały dom i dlatego mam uraz do tego produktu i szukam alternatywy. Dlaczego wszyscy uparli się na tą wełnę, czy tylko dlatego, że łatwiej ją dopasowywać między krokwie? Powodów nieużywania styropianu do ocieplenia dachów skośnych może być kilka. Jeden podałeś sam. Kolejny może być taki, że więźba nie jest konstrukcją 100% nieruchomą. No a ponieważ pracuje, to dobrze byłoby, żeby izolacja pracowała razem z nią. Styropian jest na to za sztywny, chyba że... użyć rozdrobnionego styropianu wdmuchiwanego między krokwie (ktoś też tu już o tym pisał). Wełna może mieć jeszcze tą teoretyczną przewagę, że przepuszcza wilgoć. O ile na ścianach nie ma to znaczenia, to w przypadku drewnianych krokwi może to być istotny parametr (wiadomo co się dzieje z drewnem pod wpływem wilgoci). Nie twierdzę, że zawsze to będzie miało znaczenie, ale mieć może.
Widziałem natomiast dachy skośne ocieplone styropianem, ale zbudowane na "trumnie" (czyli betonowym stropie nad poddaszem obejmującym także skosy).



Mergiel - 08-02-2008 14:11
Witam
Problem ruchów więźby brałem pod uwagę ale nie wiem czy sprężystość samego styropianu nie wystarczy, a jak nie to rozważam obicie krokwi elastyczną pianką np poliuretanową o grubości 0,5 do1cm. Wtedy pomiędzy te warstwy wciskam styropian. Nie znam tylko trwałości tych pianek, czy mogą się utleniać? To tylko takie rozważania ale będę wdzięczny za wszelkie uwagi.
Jeżeli już mam znowu wdychać te pyły to przynajmniej chcę być przekonany, że nie ma innego wyjścia.
Wiem, że w USA ocieplają głównie styropianem.
Pozdro. Mergiel



sli - 09-02-2008 23:47

1. Wełna jest berdzo uciążliwa w układaniu. Pył jest wszędzie. Może rakotwórczy?...
2. Jeżeli robi się szczelinę wentylacyjną nad wełną to praktycznie traci się 2-3cm pełnowartościowej izolacji z powodu przewiewania wełny.
Dlatego rozważam alternatywę.

Teoretycznie technologię ocieplania znam, a praktycznie ociepliłem wełną cały dom i dlatego mam uraz do tego produktu i szukam alternatywy. Dlaczego wszyscy uparli się na tą wełnę, czy tylko dlatego, że łatwiej ją dopasowywać między krokwie? też szukam alternatywy... super, że ktoś jeszcze...

Dzisiaj na szybko kilka linków, bo zaraz idę spać ;):
http://www.budujzdrewna.pl/forum/viewtopic.php?t=2945
http://www.knaufinsulation.pl/produk...aklith_bm.aspx
http://www.mbig.pl/termoizolacje.php

To co mnie nie przekonuje do wełny skalnej/szklanej, to fakt braku ochrony przed upałem na poddaszu użytkowym w lecie, jak przypiecze słoneczko (praktycznie wszyscy na to narzekają).
Natomiast do wełny skalnej przekonuje mnie jej niepalność.

Myślę o połączeniu wełny skalnej z wełną drzewną, tak aby uzyskać lepsze właściwości "przesunięcia czasowego" w lecie (do poczytania w powyższych linkach) oraz w miarę dobrą ochronę przeciwpożarową.

Taki mój wstępny pomysł na warstwy dachu (od góry):
1. dachówka ceramiczna
2. łaty
3. kontrłaty
4. jakaś płyta wodo- i wiatrochronna oraz paroprzepuszczalna (np. steico universal), wiem, że są jeszcze inne płyty, chyba DWD, resztę muszę poszukać
5. brak szczeliny wentylacyjnej
6. izolacja cieplna między krokwiami, myślę o wełnie drzewnej, np. steic flex, kronopol therm, u mnie krokwie mają 18 cm

7. paroizolacja, tak jak w przykładzie tutaj: http://www.mbig.pl/termoizolacje.php
8. izolacja cieplna w ruszcie pod karton-gips z wełny skalnej
9. karton-gips
10. farba ;)

lub

7. Heraklith (jeszcze nie wiem jak to się stosuje z paroizolacjami)
8. tynk
9. farba

Wiem, że Heraklith jest drogi, więc raczej go nie biorę pod uwagę.

Wszelkie spostrzeżenia mile widziane.



maudi - 10-02-2008 09:25
mam pytanko odnosnie lacznikow krzyzowych, kiedy zepne dwa profile takim lacznikiem pomiedzy nimi jest pewien luz... czy ten luz nalezy jakos skasowac ? na przyklad przez skrecenie sruba obu profili? czy wylacznie przez odpowiednie przykrecenie lacznika do profila gornego? a moze luz ma zostac?



coulignon - 10-02-2008 09:46

Witam
Czy ktoś używał do ocieplenia dachu styropianu?
Jeżeli tak to jakie ma doświadczenia?
Pozdro.Mergiel
Rozważałem bardzo mocno ten sposób ocieplenia (lubię inaczej niż wszyscy :D ) nawet jest to fajne bo mozna nałożyć na krokwie płyty i na to deskownie albo specjalne profile i na nie od razu dachówki. No i pomiędzy krokwiami też styropian. Ale po namyśle jedna rzecz mnie odwiodła od tego pomysłu: izolacyjność akustyczna styropianu a raczej jej brak. Na Budmie rozmawiałem z przedstawicielem BASFA - Pan potwierdził że jest to duża wada tego rozwiązania.



Rom-Kon - 10-02-2008 12:14

mam pytanko odnosnie lacznikow krzyzowych, kiedy zepne dwa profile takim lacznikiem pomiedzy nimi jest pewien luz... czy ten luz nalezy jakos skasowac ? na przyklad przez skrecenie sruba obu profili? czy wylacznie przez odpowiednie przykrecenie lacznika do profila gornego? a moze luz ma zostac? ...normalnie przy łącznikach krzyżowych nie potrzeba już nic skręcać... chociaż dzisiaj na rynku jest taka mnogość odmian (producentów) że nie jestem wstanie na odległość nic powiedzieć... czasem by obniżyć cenę to takie g... produkują...



Mergiel - 10-02-2008 21:05
Faktycznie musze rozważyć wyroby drewnopochodne, ale obawiam sie że sa drogie. Myślę, że pewnym wyściem jest łączenie płyt pilśniowych jako izolacji akustycznej ze styropianem jako właściwej izolacji cieplnej, układanych zgodnie ze wzrastajaćą paroprzepuszczalnością, patrząc od środka strychu.
Rozważam też dwie warstwy płyt G-K i płyta pilśniowa np. taka jaką stosuje się pod panele między nimi jako izolacja akustyczna.
Pozdro Mergiel



Rom-Kon - 11-02-2008 00:31
...oj kombinujecie jak Qń pod górkę....

...ale się w to nie wtrącam... kombinujcie dalej... :wink:



sli - 11-02-2008 14:39

...oj kombinujecie jak Qń pod górkę....

...ale się w to nie wtrącam... kombinujcie dalej... :wink:
ja tam chętnie poczytałbym Twoje wtrącenia...
...bo może faktycznie jak Qń, a może nie?



Rom-Kon - 11-02-2008 15:00
...śliski temat... nie mieszam się....

...lepiej nie wchodzić w dysputy o wyższości jednych świąt nad drugimi... :wink:
:D :D :D



ZbynioR - 03-03-2008 12:35
ello wszystkim
a ja mam dość nietyppowe pytanie :)
jeśli kroekiw mam grubość 17.5 cm oraz pełne deskowanie to chciałem zostawić szczelinę pomiedzy deskami a wełna 2 cm
no i moje pytanie jaka wełnę mam zastosować 15 czy moze 17 cm grubości?
jak to u Was było

pozdrowiątka i dzięki za odpowiedzi ;)
zbynio



Olsen - 03-03-2008 20:53
Zastosuj 15cm a pożniej dodaj 5cm lub 10cm

pozdr.



Trociu - 05-03-2008 07:45
Poza tym wełnę grubości 17cm będzie Ci trudno znaleźć.



as24 - 06-03-2008 17:30
Jak robicie łączenie płyty KG ze ścianą - uzywacie akrylu czy też taśmy papierowej?



casandra75 - 07-05-2008 22:24
Witam
Rok temu ocieplono mi poddasze 15 stką między krokwie na to folia i regips ..na szczęście nie szpachlowano ..zapewniano mnie że to wystarczy ..oczywiście że nie wystarczyło bo zimą wiało z poddasza ja cholera :evil: byłam wk.... :evil:
ściągnełam regipsy i folie znalazłam fachowca psełdo i poleciłam zamocowanie drugiej warstwy ...dziś wracam z pracy i jak zobaczyłam to co zobaczyłam to myślałam że mnie szlag trafi :evil: drugą warstwę 5cm wcisnoł na pierwszą 15cm między krokwie.... fachowiec....a krokwie zostawił odsłoniete
Jak siadłam na niego to powiedział mi że bzdury mu opowiadam ...i gdzie sie tego naczytałam... ręce opadają....
Chyba sama to zrobię lepiej...proszę o infgormację gdzie znajdę jakiś film instruujący ...?
Pozdrawiam :D



Trociu - 08-05-2008 13:41

Chyba sama to zrobię lepiej...proszę o infgormację gdzie znajdę jakiś film instruujący ...? Jeżeli Ci z między płyt wiało to lipnie wszystko wykonane, bo wiatr to przecież i folia powinna trochę zatrzymać. Ale jeżeli odczywalnie czułaś wiatr, to pewnie wszystko jest do poprawki, włącznie z już położoną wełną, bo nie styka dobrze z krawędziami krokwi i ścian.

Filmy instruktarzowe znajdziesz nawet na you-tube. Opisy ze zdjeciami są na stronach producentów płyt chociażby rigips.pl. Dodatkowo przejrzyj archiwum forum - jest masa opisów jak robić i jak nie robić.

Dodam, że właśnie ocieplenie góry robię sam, aby uniknąć podobnych sytuacji. Robię wolniej ale dokładniej.



certa - 11-05-2008 17:52
Filmy instruktarzowe znajdziesz nawet na you-tube. Opisy ze zdjeciami są na stronach producentów płyt chociażby rigips.pl. Dodatkowo przejrzyj archiwum forum - jest masa opisów jak robić i jak nie robić.

Dodam, że właśnie ocieplenie góry robię sam, aby uniknąć podobnych sytuacji. Robię wolniej ale dokładniej.[/quote]

Trociu
proszę podpowiedz mi co zrobić i czy powinno sie zrobić i jak jeżeli mam pełne deskowanie robię 2cm wentylacji i rozumiem że gdzieś powinna się ta cała para która się będzie tam zbierać ulatniać, a przy połączeniu dachu ze ścianką kolankową a murałą nie mam żadnego wlotu powietrza. co w takiej sytuacji zrobić? wiem że można w podbitce dać siateczkę ale po co siateczka jak nie mam żadnego dolotu powietrza. czy wystarczy samo to że para będzie się ulatniać poprzez deski potem pape i blache?



Trociu - 12-05-2008 10:40

Trociu
proszę podpowiedz mi co zrobić i czy powinno sie zrobić i jak jeżeli mam pełne deskowanie robię 2cm wentylacji i rozumiem że gdzieś powinna się ta cała para która się będzie tam zbierać ulatniać, a przy połączeniu dachu ze ścianką kolankową a murałą nie mam żadnego wlotu powietrza. co w takiej sytuacji zrobić? wiem że można w podbitce dać siateczkę ale po co siateczka jak nie mam żadnego dolotu powietrza. czy wystarczy samo to że para będzie się ulatniać poprzez deski potem pape i blache?
Hej
Niestety dobrze na wykonaniu ocieplenia przy pełnym deskowaniu się nie znam, bo takiego nie mam i w tym temacie się nie dokształcałem. Przeszukaj forum - ten temat pojawia się dość często. Chociażby tutaj:
- http://forum.muratordom.pl/pelne-des...lacja%20wełna



CuoreRosso - 12-05-2008 13:43
http://www.allegro.pl/item361791251_..._8_50_zl_.html

A co budujący na to? Ja poważnie biorę po duwagę.



Trociu - 13-05-2008 19:34

http://www.allegro.pl/item361791251_welna_mineralna_granulat_15cm_8_50_z l_.html

A co budujący na to? Ja poważnie biorę po duwagę.

Izolacja z wełny ma najlepszy współczynnik przenikania cie-
pła wynoszący od 0,037 do 0,042 W/(m·K).
Czyli nie zapewniają takiego samego współczynnika na całej powierzchni. A kładąc wełnę z rolki masz go na całości.

Jak użyjesz jej do ocieplenia skosów (już zabudowanych jak na rysunku z aukcji), to nie wiesz jak wygląda rozłożenie wełny na całości skosu. A że inaczej raczej nie położysz tej wełny, to nie będziesz miał pewności dokładności izolacji.

Za niewątpliwy plus można pewnie zaliczyć czas potrzebny do "położenia" ocieplenia. Przyjeżdża ekipa z dmuchawą, dmuchają chwilę i koniec sprawy.



qbek4 - 16-05-2008 16:45

Jak robicie łączenie płyty KG ze ścianą - uzywacie akrylu czy też taśmy papierowej? akryl jest bezpieczniejszy - bo bardziej elastyczny - zwłaszcza dla budynków nowo postawionych (które wciąż pracują)

a taśma przy przacującym budynku może skruszeć, bo warstwa przykrywająca papier od tasmy jest cieniutka.

z drugiej strony - jak ktos koniecznie woli ostrzejsze robi (taśma) od bardziej zaokrąglonych (akryl), to co potem stoi na przeszkodzie, zeby tu i ówdzie poprawić...



maudi - 16-05-2008 17:30
hmm, a czy scinacie krawedz plyty GK dochodzacej do sciany na skosach, tak zeby plyta do sciany przylegala wieksza powierzchnia?



lus - 16-05-2008 18:10

Poza tym wełnę grubości 17cm będzie Ci trudno znaleźć. A po co welnę ? Czy nie lepiej styropian.
Ja daje styropian. Nie chlonie wilgoci.



kakaowy - 16-05-2008 19:55
I pięknie sie pali. Spróbuj kiedyś. Pozatym trudniej go upchnąć żeby było szczelnie.



Trociu - 18-05-2008 10:03

Poza tym wełnę grubości 17cm będzie Ci trudno znaleźć. A po co welnę ? Czy nie lepiej styropian.
Ja daje styropian. Nie chlonie wilgoci. A czy styropian grubości 17cm łatwo jest znaleźć ;)



Rom-Kon - 18-05-2008 10:25

Poza tym wełnę grubości 17cm będzie Ci trudno znaleźć. A po co welnę ? Czy nie lepiej styropian.
Ja daje styropian. Nie chlonie wilgoci. A czy styropian grubości 17cm łatwo jest znaleźć ;) Bez problemu! Większą ilość zamawia się u producenta... pojedyncze płyty kupuje się w dobrych hurtowniach... mają własne traki do styropianu i tną taką grubość jaką się potrzebuje....



pismag - 18-05-2008 10:58
Ja po lekturze forum zrobiłem łączenie przy pomocy akrylu na jesieni ubiegłego roku. Obecnie po upływie pół roku doszedłem do wniosku że to nie był dobry pomysł i poprawiłem szpachlując łączenia gipsem i siatką ( nazywa się ona chyba fizelina)



qbek4 - 19-05-2008 09:58

Ja po lekturze forum zrobiłem łączenie przy pomocy akrylu na jesieni ubiegłego roku. Obecnie po upływie pół roku doszedłem do wniosku że to nie był dobry pomysł i poprawiłem szpachlując łączenia gipsem i siatką ( nazywa się ona chyba fizelina) akrylem można łączyć, jeżeli szczeliny pom ścianą a płytą gk jest nie szersza, niż 3 mm.



qbek4 - 19-05-2008 09:59

I pięknie sie pali. Spróbuj kiedyś. Pozatym trudniej go upchnąć żeby było szczelnie. a do tego ubezpieczenie domu (pożar) droższe



Trociu - 19-05-2008 10:33

I pięknie sie pali. Spróbuj kiedyś. Pozatym trudniej go upchnąć żeby było szczelnie. a do tego ubezpieczenie domu (pożar) droższe Czyżbyś chciał powiedzieć, że ubezpieczając dom agent pyta się z czego są zrobione jego poszczególne elementy?



qbek4 - 19-05-2008 10:36

I pięknie sie pali. Spróbuj kiedyś. Pozatym trudniej go upchnąć żeby było szczelnie. a do tego ubezpieczenie domu (pożar) droższe Czyżbyś chciał powiedzieć, że ubezpieczając dom agent pyta się z czego są zrobione jego poszczególne elementy? tak - np jak dasz zwykłe płyty GK zamiast przeciwpożarowych, to ubezp wyższe



Trociu - 19-05-2008 10:41

Czyżbyś chciał powiedzieć, że ubezpieczając dom agent pyta się z czego są zrobione jego poszczególne elementy? tak - np jak dasz zwykłe płyty GK zamiast przeciwpożarowych, to ubezp wyższe Chyba raczej na odwrót. Jeżeli zastosujesz płyty przeciwpożarowe, dostaniesz dodatkową zniżkę - to jak z drzwiami przeciwwłamaniowymi (czy jak się je nazywa). Ale może mi się tylko tak wydaje.



qbek4 - 19-05-2008 10:42

Czyżbyś chciał powiedzieć, że ubezpieczając dom agent pyta się z czego są zrobione jego poszczególne elementy? tak - np jak dasz zwykłe płyty GK zamiast przeciwpożarowych, to ubezp wyższe Chyba raczej na odwrót. Jeżeli zastosujesz płyty przeciwpożarowe, dostaniesz dodatkową zniżkę - to jak z drzwiami przeciwwłamaniowymi (czy jak się je nazywa). Ale może mi się tylko tak wydaje. jak dasz ZWYKŁE płyty GK, to płacisz WYŻSZE ubezpieczenie :)



Trociu - 30-05-2008 11:23
Tak podłączę się do tematu. Czy profile CW mocuje się jakość do UW przy ściankach działowych? Czy po prostu stawia się jedne w drugie i rozsuwa na odpowiednią odległość.

Tak myślałem, aby chociaż na dole skręcić je ze sobą pchełkami, aby konstrukcja była stabilniejsza i nic się nie przesuwało przed i podczas montażu.



scooby - 16-06-2008 19:10
Podczepiam sie tez.
Zamierzam zrobić 15 i na krzyż 5cm wełny. Zastanawiam sie tylko jaka wybrac (firma) czy to w tym przypadku nie ma różnicy?
ma wycenę za 6.43 za m2 wełny 5 cm
a 19.05 za m2 15cm.
Jutro napiszę jaka to firma konkretnie.
A jaka najlepiej zastosować?



mayland - 16-06-2008 19:41
Widzieliscie jak pali się styropian i wełna? Styropian ginie w sekundach a wełna sie nie poddaje tak łatwo :lol: Moze to też przemawia za ociepleniem wełną? Skandynawia glównie ociepla wełną.



Trociu - 17-06-2008 10:30

Zastanawiam sie tylko jaka wybrac (firma) czy to w tym przypadku nie ma różnicy? Firma nie ma takiego znaczenia jak parametry. Zwróć uwagę, aby lambda była jak najmniejsza. Ja mam ocieplone TopRockiem z lambdą 0,035 [W/mK]. Jest to jeden z nizszych wspolczynnikow



scooby - 17-06-2008 15:50
Wełna ma być isowera, cena chyba dobra a współczynnik jaki ma ktoś wie?
tylko nie piszcie ze google;p



scooby - 17-06-2008 16:10
Ok isover uni mata to 0.039 [W/mK].
Ale za taka cenę to chyba biorę.



escape - 15-07-2008 11:57

Podczepiam sie tez.
Zamierzam zrobić 15 i na krzyż 5cm wełny. Zastanawiam sie tylko jaka wybrac (firma) czy to w tym przypadku nie ma różnicy?
ma wycenę za 6.43 za m2 wełny 5 cm
a 19.05 za m2 15cm.
Jutro napiszę jaka to firma konkretnie.
A jaka najlepiej zastosować?
Wczoraj przywieźli mi wełne ceny moim zdaniem bardzo przyzwoite
transport gratis (wrocław -wałcz )
Rockwool Megarock 15cm (0.039)-16.56 zł/m2 (na skosy)
Rockwool Rockton 5cm (0.036) - 6.72 zł/m2 (na krowkie i scianki działowe)



lotnik - 16-07-2008 08:14

Zastanawiam sie tylko jaka wybrac (firma) czy to w tym przypadku nie ma różnicy? Firma nie ma takiego znaczenia jak parametry. Zwróć uwagę, aby lambda była jak najmniejsza. Ja mam ocieplone TopRockiem z lambdą 0,035 [W/mK]. Jest to jeden z nizszych wspolczynnikow NIe tylko lamda jest ważna. Ważne jest też to , że wełny szklane mają zmienne wymiary w czasie, głownie szybko osiadają bo mają linearny układ włokien i małą gęstość. Np dzisiaj montujesz 15cm a za 3-5 lat masz już tam 10 i dalej zimno.



JAGODY - 24-07-2008 22:49
Jeżeli mam krokwie 16 cm, a wełne zamówiłem 20+10 w poprzek to bardzo dałem ciała?
Chodzi mi o to,że wełna będzie mocno wystawała poza krokwie. 4 cm to sama różnica w grubości i jeszcze dylatacja coś około 2-3cm...
Co z tym fantem począć?



Trociu - 25-07-2008 09:10

Jeżeli mam krokwie 16 cm, a wełne zamówiłem 20+10 w poprzek to bardzo dałem ciała?
Chodzi mi o to,że wełna będzie mocno wystawała poza krokwie. 4 cm to sama różnica w grubości i jeszcze dylatacja coś około 2-3cm...
Co z tym fantem począć?
A o czym myślałeś jak zamawiałeś tą wełnę??

Nie da się zamówienia zmienić?

Jeżeli już nie, to pozostaje Ci nabicie na krokwie dodatkowych łat drewnianych - w tym wypadku (zakładając z wypowiedzi, że masz pełne deskowanie) 7cm. Wtedy będziesz miał 23cm czyli i wełna 20 się zmieści i będzie 3cm na "wentylację".



JAGODY - 25-07-2008 12:02
Nie miałem pojęcia, że wełna musi kończyć się na równi z krokwią(mówię o pierwszej warstwie)
Chodzi tu zapewne o mocowanie wełny np. drut wiązałkowy, a nie możnaby zastosować gwoździ o słusznej dł. i nie wbijać ich do końca i do tego wiązać drut i wtedy wełne opuścić względem krokwi o powiedzmy te 6cm?
Nie wiem, czy jasno się wyrażam. :-?



Trociu - 25-07-2008 12:08

Nie miałem pojęcia, że wełna musi kończyć się na równi z krokwią(mówię o pierwszej warstwie)
Chodzi tu zapewne o mocowanie wełny np. drut wiązałkowy, a nie możnaby zastosować gwoździ o słusznej dł. i nie wbijać ich do końca i do tego wiązać drut i wtedy wełne opuścić względem krokwi o powiedzmy te 6cm?
Nie wiem, czy jasno się wyrażam. :-?
Przy takim rozwiązaniu musiałbyś jeszcze dodatkowo docinać paski o grubości krokwi i wkładać je pomiedzy tą wełnę, która będzie wystawać.
I nie wiem jak wykombinujesz wtedy mocowanie rusztu. Chyba żeby zastosować zamiast proponowanych gwoździ od razu "grzybki" i na nie nabijać te kilka cm wełny wzdłóż krokwi.



Trociu - 25-07-2008 12:10
A ja rzucę jeszcze inny temat. Jakiego producenta używacie / używaliście płyt g-k do swoich poddaszy? Czy to ma znaczenie? Tak samo jak różne wykończenia krawędzi - spłaszczone, zaokrąglone. Właśnie muszę kupić płyty i nie mam pojecia jak się zabrać do tematu. Nic na sieci konkretnego nie znalazłem.



escape - 25-07-2008 15:23
U nas napewno bedzie knaufa,sprawdzona i mocna płyta zadne no name niewchodzi w gre.....



Piterek - 27-07-2008 21:39
Witam,
mam pytanie mam krokwie grubości 13 cm. Po zostawieniu szczeliny na wentylację zostaje 10 cm - co oczywiści wypełniam wełną. Na to krzyżowo chcę dać 15 cm wełny - czy ktoś wie czy ktoś oferuję przedłużone wieszaki ES?
Będę wdzięczny za wszelkie informacje pomysły.
Piotr



kakaowy - 27-07-2008 21:41
Zarówno wieszaki jak i grzybki są i krótkie i dłuższe.



Piterek - 27-07-2008 21:58

Zarówno wieszaki jak i grzybki są i krótkie i dłuższe. Cześć,
dzięki za szybka odpowiedź,
Sprawdzałem na stonach Nordgipsa i Kanufa i wszędzie znalazłem takich długich wieszaków. Na stronie rigipsa: ...Maksymalne wysunięcie uchwytu poza płaszczyznę czołową krokwi (przy zasto-sowaniu uchwytu o długości 17 cm) wynosi 14 cm, umożliwiając zastosowanie zawsze dostatecznej grubości ocieplenia...
Za to faktycznie w cennikach znalazłem informację że regips ma wieszak kotwowy o dł. L = 250 do CD 60 do belek drewn.
Zakładam, że mogę go wykorzystać na strych?
Jeszcze jedno czy warto kupić profile Ultrastil - czy ktoś ma z tym doświadczenie bo różnica w cenie jest znaczna
Piotr



rad_milano - 29-07-2008 12:28
Witam

Zastanawiam się czy duża jest różnica pomiędzy wełną Ursa DF 40 a DF35.
Może ktoś z Was miał doświadczenia z dwoma wymienionymi przeze mnie rodzajami wełny?



Duży Boban - 29-07-2008 12:31
DF 40 bardziej pyli, jest luźniejsza, gorzej izoluje

DF 35 lepsza do układania, lepiej izoluje



Trociu - 29-07-2008 12:57
W tym przypadku numerek przy DF oznacza parametr lambda wełny. Ogólnie im mniejszy tym lepiej dla izolacji.



rad_milano - 29-07-2008 12:57
W domu jednorodzinnym wystarczy Ursa DF35 15cm i w poprzek 5cm?



Trociu - 29-07-2008 13:01

W domu jednorodzinnym wystarczy Ursa DF35 15cm i w poprzek 5cm? W zależności co rozumiesz przez pojęcie "wystarczy". Przejrzyj archiwum - tam jest masa informacji na temat grubości ocieplenia.



sailor_ro - 09-08-2008 09:21
Witam

A to moze i ja zapytam,kupiłem folie i jest w ulotce napisane tak,folia moze stykac sie z ociepleniem,ale zalecane jest by nie stykała sie z zabudowa??
Czyli co płyt GK ma nie dotykać ...
Pozdrawiam



Trociu - 11-08-2008 10:06

kupiłem folie i jest w ulotce napisane tak,folia moze stykac sie z ociepleniem,ale zalecane jest by nie stykała sie z zabudowa??
Czyli co płyt GK ma nie dotykać ...
A jaka to folia? Coś podejrzewam, że jest to aluminiowa paroizolacyjna. Wtedy właśnie aby wykorzystać trochę właściwosci tego aluminium powinno się zostawić przerwę miedzy płytami a folią. Gdzieś na forum było po co to.



sailor_ro - 11-08-2008 16:14
no właśnie nie,taka zwykła żółta ...

Pozdrawiam



martinb - 24-08-2008 12:46
A ja spytam trochę z innej beczki.

Mam zamiar sam ocieplić poddasze. 15cm między krokwie i 10 cm na zakładkę.
Na to folia paroizolacyjna.

sporo poczytałem, wiem prawie wszystko. niestety nie znalazłem szczegółowych informacji jak wykończyć układanie wełny przy ścianie bocznej, przy lukarnie i oknie połaciowym oraz kominie.
czy izolować wełnę od ściany jakąś taśmą, czy przyklejać folię taśmą dwustronną?

pomoże ktoś?
może jakieś linki do fachowych porad?

dodam, że na to będą później płyty G-K.



funar - 24-08-2008 13:53
http://www.ursa.pl/services_331.htm
tutaj trochę materiałów co i jak robić,
Ja zaczynam w paździrniku i powiem że bardzo pomocny jest mi ten temat,
Pozdrowienia dla wojowników poddaszy he he :wink: będę relacjonował pracę systematycznym wklejaniem fotek



martinb - 24-08-2008 15:03

http://www.ursa.pl/services_331.htm
tutaj trochę materiałów co i jak robić,
Ja zaczynam w paździrniku i powiem że bardzo pomocny jest mi ten temat,
Pozdrowienia dla wojowników poddaszy he he :wink: będę relacjonował pracę systematycznym wklejaniem fotek
tutaj nic nie znalazłem poza ogólnymi zasadami, które już mam nadzieję jako tako pojąłem.

nic o układaniu wełny/profili metalowych w styku z kominem, z oknem, czy ścianą, chociaż co do tego ostatniego, z poglądowego filmu URSA wygląda na to, że chyba się nie stosuje czegoś takiego, tylko folia jest wysunięta na zakładkę...



pero33 - 24-08-2008 17:42
Tez mam pytanko:
czy taki układ ma sens
-blachodachówka -> paroprzepuszczalna -> welna 15 cm -> welna 5 cm -> deska 25 cm ( wykonawca doradzil, tez ociepli, wygluszy i podobno przytrzyma welne gdy sznurki odpadna) -> paroizolacja -> regipsy

Czy inne pomysły??



ZbysioR - 26-08-2008 01:22
Przejrzałem cały wątek i wiele innych i nie znalazłem ani grama informacji na temat: jak izolować wokół murłaty:
- czy izolacja powinna wystawać na zewnątrz na podbitkę
- czy być zawinięta za murłate
- czy tylko położona na murłate i przed murłate druga warstwa
- jak połączyć folie paroizolacyjna z otynkowaną już ścianką kolankową

Pomóżcie



funar - 26-08-2008 08:28
ja remontuje stary domek i między murłatą a blachą sa szczeliny, poradzono mi żeby wcisnąć w te szczeliny na zewnątrz pod podbitkę watę??
Pytanie jak kolega wcześniej czy dobrze??



DaroR - 21-09-2008 20:22

Witam

Zastanawiam się czy duża jest różnica pomiędzy wełną Ursa DF 40 a DF35.
Może ktoś z Was miał doświadczenia z dwoma wymienionymi przeze mnie rodzajami wełny?
Witam kolege
Przesylam moja odpowiedź z zapytania e-mailowego

Witam,
Dawno nie bylem na forum Muratora, ale najwyższy czas powrócić
Jesli chodzi o Twoje pierwsze pytanie, to folie dajesz w momencie kiedy wełnę masz już ułożoną (wszystkie warstwy). Stanowi ona ochronę wełny przed działaniem wilgoci z wewnątrz pomieszczeń. Stąd jej nazwa "paroizolacyjna" a nie "paroprzepuszczalna" (paroizolacyjna stosowana jest gdy nie ma deskowania).
Twoja izolacja powinna wygladac nastepująco:
-deskowanie
-na deskach zamocowane paski styropianu - wzdłuż krokwi, gr. okolo 3 cm. Paski styropianu stanowily beda szczeline dylatacyjna gdzie bedzie wpadalo powietrze z zewnatrz
- nastepnie układasz wełnę między krokwie. W moim przypadku miala ona 15cm, natomiast druga warstwę 10cm wełny włożyłem w stelaż od konstrukcji płyty gipsowej. Oczywiscie pierwsza warstwa wełny (15cm) konczyla sie rowno z krokwiami i trzymała się na drucie wiązałkowym. Warstwa (10cm) opiera się na stelażu. Oczywiscie ciężej jest zamocowac wełnę na stelażu, troche niewygodne do zrobienia, ale efekt koncowy jest OK.
- Jeśli mamy już uporalismy się z wełną, następnym krokiem jest zamocowanie folii paroizolacyjnej i przytwierdzenie jej do konstrukcji stelaża. Ja zrobiłem to przy użyciu taśmy dwustronnej. Folia trzyma się bez problemu. Następnie przykręcamy płytę gipsową i jest OK.
- Pozniej obrobka glifów itp i poddasze gotowe
- Moj sposob, ale nie tylko mój, a tak naprawde informacje zdobyte na forum Muratora zostaly wykonane juz w wielu domach i sie sprawdzają
- Miłej pracy

Pozdrawiam
DaroR



pam - 29-09-2008 19:17
Czytałem dwie różne instrukcje ocieplania. Jeni mówią aby dawać folię paroziolacyjną na całym poddaszu a inni że tylko w łazienkach i kuchniach. Robił ktoś może ociplenie bez tej folii w pokojach?



DaroR - 30-09-2008 09:36

Czytałem dwie różne instrukcje ocieplania. Jeni mówią aby dawać folię paroziolacyjną na całym poddaszu a inni że tylko w łazienkach i kuchniach. Robił ktoś może ociplenie bez tej folii w pokojach? z tego co mi wiadomo, i po rozmowach z wykonawcami to folia paroizolacyjna powinna być w każdym pomieszczeniu. Oczywiście, że w pokojach mniejsza jest wilgotność niż w łazience czy kotłowni, ale w pokojach również przebywamy i sami jesteśmy emitentami wilgoci bo śpimy, niektórzy spożywają posiłki itp.
Ja bym nie ryzykował i dał poprostu wszędzie



brzankis - 30-09-2008 13:56
Chciałbym ocieplić poddasze użytkowe.
Problemem jednak jest to, że nie mam jeszcze ocieplonych ścian budynku
i obawiam się, że w miejscu zaznaczonym na obrazku dojdzie do zawilgocenia wełny.
Ocieplenie budynku przed zimą nie wchodzi w rachubę ze względów finansowych i nie tylko,
wykonanie podbitki przed ociepleniem ścian to, też chyba nie za dobry pomysł.
Pytanie –czy mogę ocieplić poddasze przed ociepleniem budynku .
http://img2.vpx.pl/up/20080930/ocieplenie.jpg

Pozdrawiam.



RadziejS - 30-09-2008 14:01
Witam,

nie mam czasu czytać całego wątku więc spytam szybciutko:

co lepiej na ściane kolankową?

Tynk gipsowy czy płyty GK? Wydaje mi się, że płytę łatwiej połączyć potem ze skosem. Ale może mi się wydaje...



pam - 30-09-2008 19:38

Czytałem dwie różne instrukcje ocieplania. Jeni mówią aby dawać folię paroziolacyjną na całym poddaszu a inni że tylko w łazienkach i kuchniach. Robił ktoś może ociplenie bez tej folii w pokojach? z tego co mi wiadomo, i po rozmowach z wykonawcami to folia paroizolacyjna powinna być w każdym pomieszczeniu. Oczywiście, że w pokojach mniejsza jest wilgotność niż w łazience czy kotłowni, ale w pokojach również przebywamy i sami jesteśmy emitentami wilgoci bo śpimy, niektórzy spożywają posiłki itp.
Ja bym nie ryzykował i dał poprostu wszędzie Dzięki - przeczytałem to na stronie w instrukcjach jakiegoś producenta (wełny albo płyt). Taka sypialnia bez folii na pewno miałaby lpszy mikroklimat, jeżeli tylko wełna nie będzie wilgotnieć.



DaroR - 30-09-2008 20:46

Chciałbym ocieplić poddasze użytkowe.
Problemem jednak jest to, że nie mam jeszcze ocieplonych ścian budynku
i obawiam się, że w miejscu zaznaczonym na obrazku dojdzie do zawilgocenia wełny.
Ocieplenie budynku przed zimą nie wchodzi w rachubę ze względów finansowych i nie tylko,
wykonanie podbitki przed ociepleniem ścian to, też chyba nie za dobry pomysł.
Pytanie –czy mogę ocieplić poddasze przed ociepleniem budynku .
http://img2.vpx.pl/up/20080930/ocieplenie.jpg

Pozdrawiam.
Tak, jak najbardziej możesz ocieplić poddasze przed ociepleniem budynku. Może być to w sposób narysowany przez Ciebie, czyli wysunąć wełnę poza budynek. Później wełna i tak zostanie zabudowana podbitką. Zawilgocenie wełny może tu powstać na sktuek ewentualnej mgły, ale jest to zawilgocenie tak niewielkie że nie będzie problemu aby wełna spokojnie wyschła - min. w tym celu są wloty powietrza w podbitkach.
Ja swoje ocieplenie poddasza (najdalszy wysunięty punkt ocieplenia) zakończyłem z końcem ściany budynku (nie wysuwałem poza obrys budynku) po prostu szkoda było pieniędzy. Natomiast styropian doszedł do samego dachu z pozostawieniem szczeliny wentylacyjnej, aby powietrze mogło dotrzeć do kalenicy



Izulek - 30-09-2008 21:07
Daro, a masz podbitkę?
Bo my nie mamy podbitki, tylko "nadbitkę" czy jak to się tam zwie :wink: i zastanawiamy się w jaki sposób "wykończyć" szczelinę wentylacyjną aby nie dostawały się tam owady i jacyś inni nieproszeni goście ... Co się w tym miejscu daje: jakąś siatkę, kratkę ??



DaroR - 30-09-2008 21:38

Daro, a masz podbitkę?
Bo my nie mamy podbitki, tylko "nadbitkę" czy jak to się tam zwie :wink: i zastanawiamy się w jaki sposób "wykończyć" szczelinę wentylacyjną aby nie dostawały się tam owady i jacyś inni nieproszeni goście ... Co się w tym miejscu daje: jakąś siatkę, kratkę ??
tak, mam podbitkę.
jesli chodzi o owady to od wewnątrz szczelinę dylatacyjną zabezpieczyłem siatką z włókna szklanego (taką jak się daje przy naciąganiu zaprawy na styropian) i zamocowałem ją na "zszywki". Oprócz tego podbitka posiada otwory wentylacyjne, które zabezpieczone są również siatką przed owadami.



Izulek - 30-09-2008 21:50
No właśnie wydaje mi się, że przy podbitce sprawa jest prostsza ...
Bo zabezpieczając taką siatką, jeśli nie ma się podbitki to chyba nie zbyt dobry pomysł, bo wydaje mi się, że może to być widoczne z zewnątrz ... a może się mylę ...



brzankis - 30-09-2008 22:31

Tak, jak najbardziej możesz ocieplić poddasze przed ociepleniem budynku. Może być to w sposób narysowany przez Ciebie, czyli wysunąć wełnę poza budynek. Później wełna i tak zostanie zabudowana podbitką. Zawilgocenie wełny może tu powstać na sktuek ewentualnej mgły, ale jest to zawilgocenie tak niewielkie że nie będzie problemu aby wełna spokojnie wyschła - min. w tym celu są wloty powietrza w podbitkach.
Ja swoje ocieplenie poddasza (najdalszy wysunięty punkt ocieplenia) zakończyłem z końcem ściany budynku (nie wysuwałem poza obrys budynku) po prostu szkoda było pieniędzy. Natomiast styropian doszedł do samego dachu z pozostawieniem szczeliny wentylacyjnej, aby powietrze mogło dotrzeć do kalenicy
Dzięki DaroR za odpowiedz,dokładnie tak zrobię jak napisałeś.

Pozdrawiam.



DaroR - 01-10-2008 20:53

No właśnie wydaje mi się, że przy podbitce sprawa jest prostsza ...
Bo zabezpieczając taką siatką, jeśli nie ma się podbitki to chyba nie zbyt dobry pomysł, bo wydaje mi się, że może to być widoczne z zewnątrz ... a może się mylę ...
Tak Iza, masz rację. Podbitka maskuje wszystkie tego typu rozwiązania. Przed podbitką widać było siatkę z zewnątrz, ale nie był to widok aż tak bardzo rzucający się w oczy. Musisz poprostu to sprawdzić na swoim przykładzie :)



profus - 03-10-2008 11:31

...
Bo my nie mamy podbitki, tylko "nadbitkę" czy jak to się tam zwie :wink: i zastanawiamy się w jaki sposób "wykończyć" szczelinę wentylacyjną aby nie dostawały się tam owady i jacyś inni nieproszeni goście ... Co się w tym miejscu daje: jakąś siatkę, kratkę ??
U mnie też jest nadbitka.
Od wewnątrz szczelinę obiłem siatką ocynkowaną bardzo drobną (Mucha raczej nie przejdzie).
Od zewnątrz jest styro skończony tak 2-4 cm od desek(nadbitki). Gdzieniegdzie są już gniazda ptaków.
Teraz będą mi kłaść wyprawę i nie wiem jak zakończyć tę szczelinę (zastanawiam się nad tym już pół roku - pytam różnych ociepleniowców, dekarzy, dystrybutorów akcesoriów elewacyjnych itp. i nikt nie wie jak to zrobić. Jakieś listwy kombinują ale nie wiadomo jak to będzie wyglądać bo nikt tego nie robił.

Czy tu na forum znajdzie się ktoś co coś sensownego wymyślił.



ewela - 13-11-2008 11:02
Witam,

Ma ktoś zdjęcia z wykończenia ocieplenia+folia paroizolacyjna+płyty GK wokół okna dachowego?
byłoby mi pomocne...

e.



pam - 23-11-2008 22:18
A jakie są lepsze uchwyty do profili? Takie płaskie przykręcane z boku - wtedy zanim zacznę dawać wełnę to muszę je najpierw poprzykręcać, czy takie przykręcane od czoła krokwi i doginane do odpowiedniej długości - wtedy mogę dawać wełnę od razu, a GK zajać się poźniej. Czy rodzaj tych profili ma jakieś znaczenie w póxniejszym użytkowaniu i w czasie montażu konstrukcji?



brzankis - 23-11-2008 23:26
Rozumiem,że masz na myśli grzybki (takie płaskie przykręcane z boku krokwi)
i Esy (przykręcane do czoła krokwi).
Osobiście polecam grzybki,przy esach znacznie więcej namęczysz się przy późniejszym poziomowaniu profili.



Trociu - 24-11-2008 08:38

Rozumiem,że masz na myśli grzybki (takie płaskie przykręcane z boku krokwi)
i Esy (przykręcane do czoła krokwi).
Osobiście polecam grzybki,przy esach znacznie więcej namęczysz się przy późniejszym poziomowaniu profili.
Potwierdzam. Skosy mam zrobione na ESach a sufity na grzybkach. Gdybym drugi raz robił poddasze, cale zrobiłbym na grzybkach.



andrewch - 24-11-2008 18:54
Mam zamiar ocieplać poddasze na którym przewidziane są szafy wnękowe. Może ktoś może podzielić się jak rozwiązał problem wzmocnienia konstrukcji sufitu w linii montażu prowadnic szaf. Prowadnice będą biegły równolegle do jętek. To chyba nie ma znaczenia, ale jako uchwyty do profili mam zamiar zastosować grzybki. Ściany działowe są wykonane z suporexu.



pam - 25-11-2008 00:12

Rozumiem,że masz na myśli grzybki (takie płaskie przykręcane z boku krokwi)
i Esy (przykręcane do czoła krokwi).
Osobiście polecam grzybki,przy esach znacznie więcej namęczysz się przy późniejszym poziomowaniu profili.
Dzięki za radę, bo gościu w składzie właśnie namawiał mnie na te esy, że takie super, ale coś mi też nie pasowało, bo większość materiałów montażowych mówi i grzybkach. Czyli zanim zacznę zakładać wełnę, muszę poprzykręcać grzybki. Rozumiem że do wełny 10cm muszą być te dłuższe grzybki?



staffbud - 25-11-2008 00:16
Wystarcza standardowe 17 cm. ESy stosuje sie do sufitow podwieszanych do stropu.



pam - 25-11-2008 00:38

Wystarcza standardowe 17 cm. ESy stosuje sie do sufitow podwieszanych do stropu. Dzięki, czyli już wiem co mam robić w najbliższym czasie.



Mateusz87 - 28-11-2008 22:47
Witam,
Zabieram się za strych ;)

Listwy w ramach szczeliny dla powietrza przybite do odeskowania.
Pora na wełnę.
Krokwie mają 15cm.
Zastanawiałem się nad zakupem Uni-maty Isover 150mm, do tego poprzeczna 50mm.
Jednakże możliwe, że będę mógł dostać po niskich kosztach lub też zerowych wełnę 180mm, lecz nie znam teraz marki, jedyne co wiem to to, że jest gruba i "zbita".
Taka wełna nadała by się ? Koszty całego pomieszczenia dość duże(30m2), więc szukam sposobu na zaoszczędzenie grosza ;]

Z innymi pytaniami póki co poczekam.

Pozdrawiam.



Trociu - 30-11-2008 08:59
Jeżeli możesz dostać wełnę 18cm po okazyjnych cenach, to bym szedł tym tropem. Masz krokwie 15cm. Od tego minus 3 cm na pustkę wentylacyjną i zostaje Ci 12cm. Więc musisz na istniejące krokwie nadbić 6cm łat, aby zlicowały się z wełną.
Jak przejrzysz forum, to znajdziesz kilka, kilkanaście wypowiedzi jak to zrobić ;)



Mateusz87 - 30-11-2008 10:29
Nie wiem czy mądrze, ale mam pomysł by tą 18stke ta nacinać by pokryła wyciętymi "schodkami" także krokwie. Ma to sens ?



Trociu - 30-11-2008 11:21

Nie wiem czy mądrze, ale mam pomysł by tą 18stke ta nacinać by pokryła wyciętymi "schodkami" także krokwie. Ma to sens ? Dużo zabawy i dużo odpadków.
Nie wiem , czy uda Ci się to tak ładnie dokładnie ponacinać.
Ale pomysł oryginalny - jeszcze się tutaj na forum z takim nie spotkałem



Mateusz87 - 30-11-2008 11:39
Czy jest ta 18tka będę wiedział dopiero w poniedziałek. Jeśli okaże się, że jest to kładę ją a na to poprzecznie wełnę 5cm ? Bo 18cm to chyba mało.



pit79 - 30-11-2008 12:11
A ja z kolei mam pytanie do Zbycha lub kogoś innego o wentylację.
U mnie jest pełne deskowanie i papa.
Krokwie mam "rzeźbione" i na krokwie które stanowia okap są nabite deski heblowane(pioro-wpust) więc nie mam podbitki.
deski na ściane kolankowej dochodzą pod te z krokwi ze szczeliną powiedzmy średno 5-8mm
Krokwie 14x7 mam co metr , patent ze styropianem Zbycha :) juz zastosowalem i upchnąłem miedzy krokwie 10cm wełny narazie.
I teraz moje pytanie:

Jakiej wielkości w cm2 musi być wentylacja między dwoma krokwiami?

Bardzo proszę o poradę bo nie mam sie kogo poradzić a stoję z robotą.



Mateusz87 - 02-12-2008 10:32
Mam jeszcze jedno pytanie. Co zrobić jeżeli nie da się przetransportować płyt g-k 2600mmx1200x na strych, gdyż nie przejdą schodami na górę ? Nie zmieszczą się.



Rom-Kon - 02-12-2008 12:37

Mam jeszcze jedno pytanie. Co zrobić jeżeli nie da się przetransportować płyt g-k 2600mmx1200x na strych, gdyż nie przejdą schodami na górę ? Nie zmieszczą się. Moduł przy płytach jest 40 lub 50cm i własnie na takie moduły trzeba płytę przyciąć. Więc jeśli profile będą co 40cm to przycina się na 120cm - pozostaje 140cm. Jeśli profile będą co 50cm to płytę przycina się na 100cm - pozostaje160cm. Niestety jest więcej szpachlowania.



Mateusz87 - 03-12-2008 16:37
Właśnie.. propo układania stelażu. Znajdę gdzieś instrukcję do tego jak montowac płyty do stelażu ? Wszędzie pisze po prostu przykrecenia płyt g-k. A tu przecież trzeba zachowac odpowiednie odstępy. Nie wiem jak przykręcać płyty przy ich łączeniach. One muszę się zbiegać równo na środku jednego profil CD i obie do niego przykręcać ?



pam - 03-12-2008 16:41
Tak właśnie jest. Jaką by się nie wzięło instrukcję to jak jest coś trudniejszego, to piszą żeby zwrócić szczególną uwagę. Ale jak ją zwracać to już nigdzie nie ma. :)



Mateusz87 - 06-12-2008 14:22
To pomoże mi ktoś ?



FlashBack - 06-12-2008 18:21

Właśnie.. propo układania stelażu. Znajdę gdzieś instrukcję do tego jak montowac płyty do stelażu ? Wszędzie pisze po prostu przykrecenia płyt g-k. A tu przecież trzeba zachowac odpowiednie odstępy. Nie wiem jak przykręcać płyty przy ich łączeniach. One muszę się zbiegać równo na środku jednego profil CD i obie do niego przykręcać ? jakie i od czego odstepy?
przy ich laczeniach? gdzie sie lacza na profilu? jesli tak to styk plyt wychodzi rowno na srodku profila i do tego profila sie przyjreca obie plyty.
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • hergon.pev.pl



  • Strona 3 z 15 • Zostało znalezionych 1472 wyników • 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15

    © Hogwart w swietle księżyca... Design by Colombia Hosting