ďťż
Przejrzyj wiadomości
ocieplenie poddasza użytkowego




FlashBack - 16-02-2009 14:55

A co myślicie o wełnie takich firm jak
ISOROC 15cm - 0,39 kosztuje 12,75 zł za m2
ISOMAX 15 cm - 0,39 za 12 zł

Czy warto przysępić w tym wypadku ROCKWOOL MEGAROCK kosztuje 14,9 zł z a1 m2.

Czy nie kombinować i kupić wełnę znanego producenta?

jezeli z mysla o poddaszu to, budzet jaki proponujesz nie daje ci specjalnego wyboru i sprawia jakbys chacial zrobic poddasze byle tylko sie wprowadzic a zima mialaby byc tylko ta jedna. no chyba, ze budujesz by sprzedac to, juz dalej nie czytaj.
przysep lepiej przysep. zobacz w planach jaka masz zalecana projektowo izolacje (z kiedy projekt) i czy mozna cos usprawnic np. warstwa krzyzowa.

szukaj welny z przedzialu 0,033-0,037 i pamietaj, ze poddasze to nie tylko cieplo ale i akustyka.





Zbyszek 1' - 16-02-2009 15:48
Ale ja nigdzie nie napisałem że będę dawał 15 cm wełny. Ja tylko porównałem wełnę 3 producentów o podobnych parametrach i tej samej grubości.
A wełny na poddaszu będę miał 28 cm

Z przedziału który podajesz to rozumiem że lepiej dać Toprock między krokwie i superrock w poprzek?

Zastanawiałem się też nad opcją megarock (lub ISOROC) między krokwie ?

Czy rzeczywiście nie warto kupować niemarkowej wełny?



FlashBack - 16-02-2009 15:51

Z przedziału który podajesz to rozumiem że lepiej dać Toprock między krokwie i superrock w poprzek? dlaczego taki wybor? te welny sa o tych samych parametrach. albo calosc z rolek albo calosc z arkuszy.



Zbyszek 1' - 16-02-2009 16:04
Mogłem pomylić nazwy
Myślałem że wygodniej jest układać wełnę między krokwie z płyt a na to w poprzek rozciągnąć wełnę z rolek.

Rozumiem że zły pomysł?

A którą lepiej, wygodniej się układa?





Trociu - 16-02-2009 16:26

Mogłem pomylić nazwy
Myślałem że wygodniej jest układać wełnę między krokwie z płyt a na to w poprzek rozciągnąć wełnę z rolek.

Rozumiem że zły pomysł?
Ano trochę zły pomysł. Z rolki będzie mniej odpadów aniżeli z płyt w przypadku kładzenia pomiędzy krokwie. No chyba że masz je co 58-59cm ;) to wtedy bym się nie zastanawiał.



FlashBack - 16-02-2009 16:42

Mogłem pomylić nazwy
Myślałem że wygodniej jest układać wełnę między krokwie z płyt a na to w poprzek rozciągnąć wełnę z rolek.

Rozumiem że zły pomysł?

A którą lepiej, wygodniej się układa?
na poddasza to welna z rolki (zroznicowane wymiary rozstawu krokwi), uklad krzyzowy rowniez rolka, scianki dzialowe plyty - (czeste ograniczenia powierzchni by rozwijac rolke).



Waldek78 - 18-02-2009 10:18
na skosy poddasza chcę dać między krokwie 20cm + 10cm poprzecznie

a w strop między belki 20cm - czy to wystarczy?



Trociu - 18-02-2009 12:14

na skosy poddasza chcę dać między krokwie 20cm + 10cm poprzecznie

a w strop między belki 20cm - czy to wystarczy?
A dlaczego w strop chcesz dać mniej niż w skosy?? To tak jakbyś na 3 ścianach zewnętrznych dał 15cm styro a na czwartej 10cm.



Waldek78 - 18-02-2009 14:15
strop - miałem na myśli podłogę poddasza użytkowego



Trociu - 18-02-2009 15:49

strop - miałem na myśli podłogę poddasza użytkowego A ile zamierzasz dać w sufit poddasza użytkowego?



FlashBack - 18-02-2009 16:28

na skosy poddasza chcę dać między krokwie 20cm + 10cm poprzecznie

a w strop między belki 20cm - czy to wystarczy?
dobry wybor, belki stropowe doizolowalbym od spodu dla poprawy izolacji akustycznej (bebnienia stropu).



wlomac - 18-02-2009 23:04
Witam wszsytkich i proszę o poradę. Zabieram się za układanie ocieplenia i kręcenia rusztów i mam kilka pytań, może błachych ale dla mnie istotnych. Mędzy krokwie dałem 20cm, następnie kręce ruszt na wieszakach dając ok 7 cm przerwy w celu umieszczenia między rusztem 5 cm dodatkowej wełny. Czytałem w wątku że jest parę metod jedni na krowie dają paroizolacje i dopiero kręcą ruszt, ja zdecydowałem się że folię dam na ruszt( po ułożeniu 5cm wełny), nie wiem czy mądrze bo teraz zastanawiam się jak przymocować do rusztu paroizolację, szczególnie że trzeba zrobić zakład na ściany. Czy ktoś już przerabiał problem upychania drugiej tj 5 cm warstwy między ruszta??? czy nie powstanie tam za dużo przerw spowodowanych wieszakami i niemożliwościa idealnego ułożenia tej warstwy. Odstępy miedzy profilami dałem 40cm, będę musiał ciąć takie pasy i układać między rusztami, a co z przerwą podprofilami tam przecież też jakoś trzeba wcisnąć wełnę. Nie wiem czy dobrze zrobiłem decydując się na ułożenie paroizolacji na ruszta a nie na krokwie pod ruszta. Jeżeli ktoś zmagał sie z podobnymi dylematami i zna odpowiedzi na moje pytania będę super wdzieczny za porady.



FlashBack - 19-02-2009 06:04

Witam wszsytkich i proszę o poradę. Zabieram się za układanie ocieplenia i kręcenia rusztów i mam kilka pytań, może błachych ale dla mnie istotnych. Mędzy krokwie dałem 20cm, następnie kręce ruszt na wieszakach dając ok 7 cm przerwy w celu umieszczenia między rusztem 5 cm dodatkowej wełny. Czytałem w wątku że jest parę metod jedni na krowie dają paroizolacje i dopiero kręcą ruszt, ja zdecydowałem się że folię dam na ruszt( po ułożeniu 5cm wełny), nie wiem czy mądrze bo teraz zastanawiam się jak przymocować do rusztu paroizolację, szczególnie że trzeba zrobić zakład na ściany. Czy ktoś już przerabiał problem upychania drugiej tj 5 cm warstwy między ruszta??? czy nie powstanie tam za dużo przerw spowodowanych wieszakami i niemożliwościa idealnego ułożenia tej warstwy. Odstępy miedzy profilami dałem 40cm, będę musiał ciąć takie pasy i układać między rusztami, a co z przerwą podprofilami tam przecież też jakoś trzeba wcisnąć wełnę. Nie wiem czy dobrze zrobiłem decydując się na ułożenie paroizolacji na ruszta a nie na krokwie pod ruszta. Jeżeli ktoś zmagał sie z podobnymi dylematami i zna odpowiedzi na moje pytania będę super wdzieczny za porady. glowne pytanie o paroizolacje to, jak najbardziej w tym wykonaniu mocujemy na ruszt przyklejajac ja do stelazy tasma dwustronnie klejaca. jezeli zdecydowales sie na stelaz na wieszakch krokwiowych to, wpierw wieszaki nastepnie welna miedzy krokwie. odstep rusztu (te twoej 7cm) zalezy od rozbieznosci w licu czol krokwi (sam robilbym nie wiecej jak 6cm. welne uklada krzyzowa uklada sie zaleznie w jakiej wersji jest zakupiona plyty czy rolka. sprawa rozstawu miedzy profilami nosnymi zalezy od ich grubosci, rodzaju poszycia (plyt) i dla poddasz wynosi od 30-50cm.



Waldek78 - 19-02-2009 07:22

strop - miałem na myśli podłogę poddasza użytkowego A ile zamierzasz dać w sufit poddasza użytkowego? zastanawiam sie nad opcja pociagniecia na skosach 20cm do samego szczytu nieuzytkowego i dac tyle samo w strop między poddasze uzytkowe a nieuzytkowe
niewiem czy dobrze kombinuje



Waldek78 - 19-02-2009 07:27

Witam wszsytkich i proszę o poradę. Zabieram się za układanie ocieplenia i kręcenia rusztów i mam kilka pytań, może błachych ale dla mnie istotnych. Mędzy krokwie dałem 20cm, następnie kręce ruszt na wieszakach dając ok 7 cm przerwy w celu umieszczenia między rusztem 5 cm dodatkowej wełny. Czytałem w wątku że jest parę metod jedni na krowie dają paroizolacje i dopiero kręcą ruszt, ja zdecydowałem się że folię dam na ruszt( po ułożeniu 5cm wełny), nie wiem czy mądrze bo teraz zastanawiam się jak przymocować do rusztu paroizolację, szczególnie że trzeba zrobić zakład na ściany. Czy ktoś już przerabiał problem upychania drugiej tj 5 cm warstwy między ruszta??? czy nie powstanie tam za dużo przerw spowodowanych wieszakami i niemożliwościa idealnego ułożenia tej warstwy. Odstępy miedzy profilami dałem 40cm, będę musiał ciąć takie pasy i układać między rusztami, a co z przerwą podprofilami tam przecież też jakoś trzeba wcisnąć wełnę. Nie wiem czy dobrze zrobiłem decydując się na ułożenie paroizolacji na ruszta a nie na krokwie pod ruszta. Jeżeli ktoś zmagał sie z podobnymi dylematami i zna odpowiedzi na moje pytania będę super wdzieczny za porady. luknij sobie tutaj: http://www.rigips.pl/strony/bibliote...y/03_poddasza/



Waldek78 - 19-02-2009 07:29

na skosy poddasza chcę dać między krokwie 20cm + 10cm poprzecznie

a w strop między belki 20cm - czy to wystarczy?
dobry wybor, belki stropowe doizolowalbym od spodu dla poprawy izolacji akustycznej (bebnienia stropu). czym najlepiej doizolować i jaką grubość ?



bzykos - 19-02-2009 07:33
Płyty dajemy poprzecznie do profili,więc co ile cm trzeba rozstawić profile,żeby łączenie płyty było na profilu,skoro płyta ma długość 2600mm? Coś nie idzie tego podzielić na równe części po 40cm..?



agula11 - 19-02-2009 16:24
Czy miał ktoś doświadczenie albo słyszał jakąś opinię na temat wełny mineralnej SAGAL ( szwajcarski producent Sager ) ??????? Czy można uznać, że to jest markowa wełna, czy nie ????



FlashBack - 19-02-2009 18:12

Płyty dajemy poprzecznie do profili,więc co ile cm trzeba rozstawić profile,żeby łączenie płyty było na profilu,skoro płyta ma długość 2600mm? Coś nie idzie tego podzielić na równe części po 40cm..? :) dostepne wymiary 2,6 i 3m plyt sa podciagniete bardziej pod wysokosci scian i scianek niz dlugosci skosow i sufitow. dostepne sa jeszcze wymiary 2m jak i dluzsze.

rozstaw zalezny jest scisle od grubosci profili i przeznaczenia sufitu.
i jaki masz problem z dlugoscia plyty a rozstawem profili?
jesli sufit ma 2,50 cm to trzeba odciac te 10cm plyty i co najwyzej lekko zagescic profile.



FlashBack - 19-02-2009 18:15

Czy miał ktoś doświadczenie albo słyszał jakąś opinię na temat wełny mineralnej SAGAL ( szwajcarski producent Sager ) ??????? Czy można uznać, że to jest markowa wełna, czy nie ???? skor wyraznie podany jest producent to raczej jest to wyrob markowy.



FlashBack - 19-02-2009 18:20

na skosy poddasza chcę dać między krokwie 20cm + 10cm poprzecznie

a w strop między belki 20cm - czy to wystarczy?
dobry wybor, belki stropowe doizolowalbym od spodu dla poprawy izolacji akustycznej (bebnienia stropu).
czym najlepiej doizolować i jaką grubość ? sufit podwieszany i na nim dodatkowa izolacja stropu to najlepiej welna.
ile to odpowie projektant znajacy parametry stropu. to nie jest wykonanie na nosa czy typu, ze ja wszedzie tak robie i jest dobrze :D



kruszon11 - 19-02-2009 19:10

Odstępy miedzy profilami dałem 40cm, będę musiał ciąć takie pasy i układać między rusztami, a co z przerwą pod profilami tam przecież też jakoś trzeba wcisnąć wełnę. No właśnie, co z pustką pod profilami ??



FlashBack - 19-02-2009 19:15

Odstępy miedzy profilami dałem 40cm, będę musiał ciąć takie pasy i układać między rusztami, a co z przerwą pod profilami tam przecież też jakoś trzeba wcisnąć wełnę. No właśnie, co z pustką pod profilami ?? przestrzen pod profilami? np. wypelnia sie pasami wleny



Waldek78 - 24-02-2009 07:34

na skosy poddasza chcę dać między krokwie 20cm + 10cm poprzecznie

a w strop między belki 20cm - czy to wystarczy?
dobry wybor, belki stropowe doizolowalbym od spodu dla poprawy izolacji akustycznej (bebnienia stropu).
czym najlepiej doizolować i jaką grubość ? sufit podwieszany i na nim dodatkowa izolacja stropu to najlepiej welna.
ile to odpowie projektant znajacy parametry stropu. to nie jest wykonanie na nosa czy typu, ze ja wszedzie tak robie i jest dobrze :D Remontuje stary dom, w strop drewniany - między belki ułożyłem 20cm wełny na rozciągniętych sznurkach, pisze Pan że doizolować od spodu dla poprawy izolacji akustycznej. Projektant mi tu nie pomoże, robie wszystko sam ;D
No i mam pytanie w jaki sposób mam od spodu zawiesić tą izolację, znowu w jakiś sposób sznurować? czy też może to leżeć bezpośrednio na folii-paroizolacji, a co jeśli robi mi się na tyle "balon" i na końcu osiądzie mi to na płycie G-K?
Dzięki za odpowiedź.



zbigmor - 24-02-2009 08:43

na skosy poddasza chcę dać między krokwie 20cm + 10cm poprzecznie

a w strop między belki 20cm - czy to wystarczy?
dobry wybor, belki stropowe doizolowalbym od spodu dla poprawy izolacji akustycznej (bebnienia stropu).
czym najlepiej doizolować i jaką grubość ? sufit podwieszany i na nim dodatkowa izolacja stropu to najlepiej welna.
ile to odpowie projektant znajacy parametry stropu. to nie jest wykonanie na nosa czy typu, ze ja wszedzie tak robie i jest dobrze :D Remontuje stary dom, w strop drewniany - między belki ułożyłem 20cm wełny na rozciągniętych sznurkach, pisze Pan że doizolować od spodu dla poprawy izolacji akustycznej. Projektant mi tu nie pomoże, robie wszystko sam ;D
No i mam pytanie w jaki sposób mam od spodu zawiesić tą izolację, znowu w jakiś sposób sznurować? czy też może to leżeć bezpośrednio na folii-paroizolacji, a co jeśli robi mi się na tyle "balon" i na końcu osiądzie mi to na płycie G-K?
Dzięki za odpowiedź.
Mam wełnę pomiędzy belkami stropowymi bezpośrednio na płytach K-G bez sznurków. Jest jej około 2 razy więcej niż ty dawałeś pomiędzy belki (masowo) i nic się złego z tym nie dzieje już prawie rok. Rozstaw belek od 50-100cm. Płyty mocowane bezpośrednio do belek. Nie polecam tej metody, ale u mnie ze względu na wysokość pomieszczeń to było w zasadzie jedyne rozwiązanie. Jeśli masz bezpieczniejsze parametry (masa, rozstaw) to bym się nie bał i dał wełnę bezpośrednio na płyty.



Rom-Kon - 24-02-2009 10:14

Remontuje stary dom, w strop drewniany - między belki ułożyłem 20cm wełny na rozciągniętych sznurkach, pisze Pan że doizolować od spodu dla poprawy izolacji akustycznej. Projektant mi tu nie pomoże, robie wszystko sam ;D
No i mam pytanie w jaki sposób mam od spodu zawiesić tą izolację, znowu w jakiś sposób sznurować? czy też może to leżeć bezpośrednio na folii-paroizolacji, a co jeśli robi mi się na tyle "balon" i na końcu osiądzie mi to na płycie G-K?
Dzięki za odpowiedź.
pierwsza warstwa trzyma się na sznurkach a druga na profilach. Teraz tylko przymocować wieszaki i wpiąć profile. Wymierzyć by wełna weszła ponad profile - najlepiej dać 1cm luzu. No i po prostu wełnę wsunąć ponad profile. Folię paroizolacyjną dać na profile. To jest najprostszy sposób.

Fotki co prawda ze skosów ale na suficie tak samo się układa:

http://images33.fotosik.pl/301/cc9f8a61eeb4e7b1med.jpg

http://images32.fotosik.pl/300/c309d0b5c178634emed.jpg



adrianek9999 - 24-02-2009 10:21
O Wielki Wodzu Jesteś
Napisz Proszę jakiej używasz masy na siatkę a jakiej gładzi na sam koniec :oops:



bladyy78 - 24-02-2009 10:22
Miedzy profile najlepiej kupić wełnę isovera aku-płyta (w płytach) przycinasz ja szerzej o 2 cm i będzie się trzymała idealnie układasz ja tak jak pomiędzy krokwiami . Upchanie pod profile to ostateczność. W profile również najlepiej przed ich zamocowaniem należy dać wełny.



Rom-Kon - 24-02-2009 11:05

(...)
Napisz Proszę jakiej używasz masy na siatkę a jakiej gładzi na sam koniec :oops:
Do spoinowania tylko Vario lub Uniflot w ostateczności Cekol C40 ale to w ostateczności... jakoś nie leży mi ta szpachlówka. A do gładzi? Wszystkie gładzie z pominięciem Gipsaru (za miękki)... może być C45, Megaron. Na ścianach jeśli trzeba 2 warstwy to pierwszą wyrównującą daję z gipsu szpachlowego Dolina Nidy i na to dopiero gładź.



Waldek78 - 24-02-2009 11:07
a co sądzicie o sposobie montażu wełny proponowaną przez ISOVER -
Wata / folia / wata ???
http://www.isover.pl/modules/dom_idealnych_rozwiazan/



Rom-Kon - 24-02-2009 11:12

Miedzy profile najlepiej kupić wełnę isovera aku-płyta (w płytach) przycinasz ja szerzej o 2 cm i będzie się trzymała idealnie układasz ja tak jak pomiędzy krokwiami . Upchanie pod profile to ostateczność. W profile również najlepiej przed ich zamocowaniem należy dać wełny. ...większa ilość cięć przez to więcej odpadów no i więcej mostków na cięciach i to w miejscu dobrych przewodników ciepła - profili. Czasem nie chce się trzymać (obwis pierwszej warstwy wełny) i trzeba dla podtrzymania dawać taśmę pakową przyklejaną do profili. No i akupłyta ma jakieś inne igły bo cholernie gryzie...



Rom-Kon - 24-02-2009 11:19

a co sądzicie o sposobie montażu wełny proponowaną przez ISOVER -
Wata / folia / wata ???
http://www.isover.pl/modules/dom_idealnych_rozwiazan/
W pewnych warunkach dopuszczalne ale nie zalecane. Trudno przy dzisiejszych trendach grubości ocieplenia spełnić warunek by pierwsza warstwa to nie mniej niż 2/3 później folia i druga warstwa nie więcej niż 1/3 całkowitej grubości docieplenia. Do tego trzeba stosować wieszaki typu ES od których jeśli można to się już odchodzi na konto wieszaków kotwowych - grzybków



adrianek9999 - 24-02-2009 11:52

(...)
Napisz Proszę jakiej używasz masy na siatkę a jakiej gładzi na sam koniec :oops:
Do spoinowania tylko Vario lub Uniflot w ostateczności Cekol C40 ale to w ostateczności... jakoś nie leży mi ta szpachlówka. A do gładzi? Wszystkie gładzie z pominięciem Gipsaru (za miękki)... może być C45, Megaron. Na ścianach jeśli trzeba 2 warstwy to pierwszą wyrównującą daję z gipsu szpachlowego Dolina Nidy i na to dopiero gładź. Dzięki Wielkie za wszystkie odpowiedzi :D
juz lecę szukać 8)



FlashBack - 24-02-2009 17:00

na skosy poddasza chcę dać między krokwie 20cm + 10cm poprzecznie

a w strop między belki 20cm - czy to wystarczy?
dobry wybor, belki stropowe doizolowalbym od spodu dla poprawy izolacji akustycznej (bebnienia stropu).
czym najlepiej doizolować i jaką grubość ? sufit podwieszany i na nim dodatkowa izolacja stropu to najlepiej welna.
ile to odpowie projektant znajacy parametry stropu. to nie jest wykonanie na nosa czy typu, ze ja wszedzie tak robie i jest dobrze :D Remontuje stary dom, w strop drewniany - między belki ułożyłem 20cm wełny na rozciągniętych sznurkach, pisze Pan że doizolować od spodu dla poprawy izolacji akustycznej. Projektant mi tu nie pomoże, robie wszystko sam ;D
No i mam pytanie w jaki sposób mam od spodu zawiesić tą izolację, znowu w jakiś sposób sznurować? czy też może to leżeć bezpośrednio na folii-paroizolacji, a co jeśli robi mi się na tyle "balon" i na końcu osiądzie mi to na płycie G-K?
Dzięki za odpowiedź. przy sufitach welne uklada sie na profilach glownych lub nosnych - zaleznie od konstrukcji stelaza/sufitu.



FlashBack - 24-02-2009 17:01

(...)
Napisz Proszę jakiej używasz masy na siatkę a jakiej gładzi na sam koniec :oops:
Do spoinowania tylko Vario lub Uniflot w ostateczności Cekol C40 ale to w ostateczności... jakoś nie leży mi ta szpachlówka. A do gładzi? Wszystkie gładzie z pominięciem Gipsaru (za miękki)... może być C45, Megaron. Na ścianach jeśli trzeba 2 warstwy to pierwszą wyrównującą daję z gipsu szpachlowego Dolina Nidy i na to dopiero gładź. Dzięki Wielkie za wszystkie odpowiedzi :D
juz lecę szukać 8) na plyty g/k nie stosuje sie gladzi gipsowych. jesli cos z definicji jest suche to po co na to klasc cos mokrego? do ostatniego szpachlowania finiszowego sa odpowiednie masy szpachlowe.



FlashBack - 24-02-2009 17:03

Miedzy profile najlepiej kupić wełnę isovera aku-płyta (w płytach) przycinasz ja szerzej o 2 cm i będzie się trzymała idealnie układasz ja tak jak pomiędzy krokwiami . Upchanie pod profile to ostateczność. W profile również najlepiej przed ich zamocowaniem należy dać wełny. owszem tylko po co upychac po montazu profili jak mozna przed :) obie warstwy welny i dopiero profile.



bladyy78 - 24-02-2009 19:19
FlashBack wszystko można tylko jak wczesny przed profilami mocujesz wełnę? A później znowu jak mocujesz wieszaki( szukasz jętek i wycinasz w nich wełnę na mocowanie wieszaków)? Dużo zabawy z tym jest. A tak na marginesie jak najpierw upchasz wełnę jak robisz stelaż krzyżowy? I tak musisz drugą warstwę wełny dawać między profile.

Rom-Kon o jakich odpadach mówisz ? Tniesz tak żeby nie było odpadów. A jak są odpady to wykorzystujesz je dając w profile. Wszystko się wykorzystuje. Jak tniesz wełnę z rolki masz tyle samo odpadów i łączeń jak z aku-płyty. Najlepiej zrobić tak jak proponuje FlashBack wtedy jest minimalna ilość cieć tylko że trudno to samemu zrobić. Jak zaczynałem ocieplać poddasze to robiłem tak jak ty mówisz ale niestety wełna była zgniatana żeby ja wcisnąć pod profil, a jak wiadomo wełna izoluje jak jest rozprężona wiec kolejne pokoje robiłem tak jak napisałem wcześniej.
Każda opcja jest dobra tylko trzeba ja wykonać dokładnie i na pewno nie pozwoliłbym tego robić żadnemu fachowcowi. Bo jestem przekonany że zrobił by to na odpier. A po drugie nie odmówił bym sobie tak przyjemnej i pracy po której wszytko mnie gryzło jak cholera.



FlashBack - 24-02-2009 19:47

FlashBack wszystko można tylko jak wczesny przed profilami mocujesz wełnę? A później znowu jak mocujesz wieszaki( szukasz jętek i wycinasz w nich wełnę na mocowanie wieszaków)? Dużo zabawy z tym jest. A tak na marginesie jak najpierw upchasz wełnę jak robisz stelaż krzyżowy? I tak musisz drugą warstwę wełny dawać między profile. planuje rozklad plaszczyzn i trasuje je (kolanka, skosy, sufity)
montuje wszelkie profile obwodowe.
planuje i trasuje miejsca mocowania uchwytow, wieszakow.
mocuje uchwyty, wieszaki (pionowanie, poziomowanie, plaszczyzny).
ukladam welne midzy krokwiowo.
ukladam welne miedzy legarami, jetkami itp.
montuje profile glowne i poziomuje je (sufity).
ukladam welne na profilach glownych ostatnimi czasy czesto krzyzowo (sufity)
zakladam laczniki krzyzowe
montuje profile nosne.
naklejam tasme do mocowania paroizolacji.
montuje welne krzyzowa (docieplenie nakrokwiowe) przebijam przez wieszaki
zylkowanie do czasu zamontowania prolifi.
- jezeli ES (zima lubie ciepelko i zawsze robie to na ES) to montaz profili i dopiero welna lub kolejno welne i profile.
poprawiam/uzupelniam ew. rozdracia/braki welny.
montuje profile skosow .
-ogolne sprzatanie wszelkiego rodzaju smieci.
wykonuje paroizolacje.
wykonuje stelaz scianek kolankowych.
- sprzatanie.
slizgi
plytuje - czesto dochodza w tym czasie dodatkowe slizgi.
-sprzatanie.
przygotowywuje laczenia do spoinowania.
spoinuje osadzam narozniki itp.
nakladam warstwy finiszowe zaleznie od rezimu farby finisz calosciowy -wszystkie powierzchnie procz tych pod kafle .
szlifowanie.

przygotowanie warstwy podkladowej dla farb - ale to juz roznie czesto niby ma to wykonac firma malarska.
gruntowanie pozostawiam glazurnikom.

nie ma tu wymienionych czestych prac dodatkowych jak naprawa/uszczelnianie membran/foli, okien, kominow itp.

I welna nie jest taka straszna trzeba tylko robic to, z glowa.
pominalem pate rzeczy np.i okna, naswietla, drzwi, geberity, szyby/szachty itp.



Rom-Kon - 26-02-2009 09:32

(...)

Rom-Kon o jakich odpadach mówisz ? Tniesz tak żeby nie było odpadów. A jak są odpady to wykorzystujesz je dając w profile. Wszystko się wykorzystuje. Jak tniesz wełnę z rolki masz tyle samo odpadów i łączeń jak z aku-płyty. Najlepiej zrobić tak jak proponuje FlashBack wtedy jest minimalna ilość cieć tylko że trudno to samemu zrobić. Jak zaczynałem ocieplać poddasze to robiłem tak jak ty mówisz ale niestety wełna była zgniatana żeby ja wcisnąć pod profil, a jak wiadomo wełna izoluje jak jest rozprężona wiec kolejne pokoje robiłem tak jak napisałem wcześniej.
Każda opcja jest dobra tylko trzeba ja wykonać dokładnie i na pewno nie pozwoliłbym tego robić żadnemu fachowcowi. Bo jestem przekonany że zrobił by to na odpier. A po drugie nie odmówił bym sobie tak przyjemnej i pracy po której wszytko mnie gryzło jak cholera.
Jeśli profile daje się co 40cm to pomiędzy nimi jest 34cm... a 34cm nie stanowi żadnego modułu płyty - jakby nie obracać jej zawsze powstanie odpad... mniej lub bardziej użytkowy. Ile tego można w profile wcisnąć? A z odpadów składać ocieplenie to taki półśrodek... wełną się nie optyka tylko izoluje... widziałem optykaczy co z kawałków 5-7cm szerokości składali izolacje... Jeśli tnie się z rolki to odpad powstaje dopiero na końcu - i to jest zaleta wełny z rolki.
A jesli Tobie wełna się ściskała pod profilem to pewnie zrobiłeś za małą szczelinę... jeśli wełna ma 10cm + 1cm luzu + 3cm wysokość CD60 = 14cm i o tyle trzeba obniżyć stelaż w stosunku do krokwi. I wtedy wełnę w płytach można spokojnie wsunąć... ale np. akupłyta jest dosyć sztywna i krucha lepiej zwykłą... kruchy jest również Isower ale wystarczy trochę wprawy i wszystko można. Ja nie stosuję ES-ów (oj! już dosyć dawno przestałem je stosować) więc mi to idzie... ale przy ES-ach też można ale jest więcej zabawy więc tu rzeczywiście polecam nabijanie na wieszaki.

Są różne drogi wypracowane przez wykonawców... nie neguję żadnej która prowadzi do optymalnej izolacji i oczywiście dla mnie ważny jest również czas wykonania ale nie popieram wypełniania wełną pomiędzy profilami - najwięcej ciętych miejsc i to przy dobrze przewodzącym zimno ( :wink: wiem! nie ma czegoś takiego!)) metalowym profilu.

edit: Drodzy Inwestorzy... Wydajecie na zabudowę poddasza 25-35tyś zł a czasem więcej i żal Wam wydać 100-200zł może nawet 300zł za wełnę wyciętą w odpad! Przecież jak teraz dobrze się zaizoluje to przez najbliższe 30-40lat Wy będziecie z tego korzystać! A później może wasze dzieci i wnuki... więc zanim zbesztacie mnie za "zrobienie" odpadu zastanówcie się czy na pewno chcecie mieć to pooptykane czy zaizolowane.



Rom-Kon - 26-02-2009 10:05

(...)
na plyty g/k nie stosuje sie gladzi gipsowych. jesli cos z definicji jest suche to po co na to klasc cos mokrego? do ostatniego szpachlowania finiszowego sa odpowiednie masy szpachlowe.
No cóż... Ty możesz suchymi szpachlówkami spoinować - ja pozostanę przy mokrych...

A najwyższą jakość - zalecaną nawet przez Rigips-a uzyskuje się szpachlując całość płyt! Czym szpachlować? Można gotowymi mieszankami z wiaderek (drogie jeśli całość szpachlować) można gładzią, można nawet gipsem szpachlowym Dolina Nidy. Nie wiem... może nigdy nie doprowadzasz swojej pracy do stanu "na gotowo"? Poprawki zostawiasz malarzowi? Ja bardzo często wchodząc tylko na poddasze oddaję budynek zdatny do zamieszkania - ściany wyszpachlowane i wymalowane, podłogi, płytki, parapety czyli gotowy do zamieszkania. Przez tak długi czas mojej działalności Inwestorzy mnie nauczyli dokładności! Tak Inwestorzy nauczyli! Jak raz czy drugi Inwestor zaświecił halogenem i kazał poprawić bo płaci i to całkiem sporo to też wymaga a ja musiałem sprostać jego oczekiwaniom (poprawka!) więc trzeci raz już nie miał do czego się przyczepić! Ale dzięki temu że Inwestor jest zadowolony ja mam następną pracę - z polecenia. Inwestor "robi" mi za reklamę! I może dzięki temu chociaż w branży bryndza ja robotę mam i nie musiałem obniżyć stawek... i oby tak dalej...

... i jeszcze raz... najlepszy efekt to szpachlowanie całości płyt! Obojętnie czym ale całościowo! ...pomijam już taką technologię jak przyklejanie na całości flizy... drogie to jak na polskie warunki.



zbigmor - 26-02-2009 10:17

FlashBack wszystko można tylko jak wczesny przed profilami mocujesz wełnę? A później znowu jak mocujesz wieszaki( szukasz jętek i wycinasz w nich wełnę na mocowanie wieszaków)? Dużo zabawy z tym jest. A tak na marginesie jak najpierw upchasz wełnę jak robisz stelaż krzyżowy? I tak musisz drugą warstwę wełny dawać między profile.

Rom-Kon o jakich odpadach mówisz ? Tniesz tak żeby nie było odpadów. A jak są odpady to wykorzystujesz je dając w profile. Wszystko się wykorzystuje. Jak tniesz wełnę z rolki masz tyle samo odpadów i łączeń jak z aku-płyty. Najlepiej zrobić tak jak proponuje FlashBack wtedy jest minimalna ilość cieć tylko że trudno to samemu zrobić. Jak zaczynałem ocieplać poddasze to robiłem tak jak ty mówisz ale niestety wełna była zgniatana żeby ja wcisnąć pod profil, a jak wiadomo wełna izoluje jak jest rozprężona wiec kolejne pokoje robiłem tak jak napisałem wcześniej.
Każda opcja jest dobra tylko trzeba ja wykonać dokładnie i na pewno nie pozwoliłbym tego robić żadnemu fachowcowi. Bo jestem przekonany że zrobił by to na odpier. A po drugie nie odmówił bym sobie tak przyjemnej i pracy po której wszytko mnie gryzło jak cholera.

No to chyba ktoś twoją wiedzę musi zmienić. Wełna dachowa po ściśnięciu o kilkadziesiąt procent zyskuje na własnościach izolacyjnych, a nie traci (oczywiście do porównywalnej grubości). Dopiero od pewnej granicy ściśnięcia zaczyna je tracić. Nie jest to duża różnica, ale na pewno można to co niby "wiadomo" włożyć między bajki. Nie wiem skąd ludzie biorą takie teorie, ale jest to niewiedza dość powszechna.



bladyy78 - 26-02-2009 10:29
Rom-Kon już wiem o co ci teraz chodzi- taki opis jak ty opisujesz to dobrze robi się na skosach i tak też robiłem, oraz tam gdzie obniżenie sufitu jest możliwe. Ale niestety u mnie się tak zrobić nie mogłem, jako że robiłem ruszt krzyżowy poddasze i tak mam już obniżone i nie mogłem sobie pozwolić na to żeby profile bardziej obniżać.
Jak widzę wy profile opuszczacie na tyle żeby pod nie swobodnie można było ułożyć wełnę.



Rom-Kon - 26-02-2009 11:22

Rom-Kon już wiem o co ci teraz chodzi- taki opis jak ty opisujesz to dobrze robi się na skosach i tak też robiłem, oraz tam gdzie obniżenie sufitu jest możliwe. Ale niestety u mnie się tak zrobić nie mogłem, jako że robiłem ruszt krzyżowy poddasze i tak mam już obniżone i nie mogłem sobie pozwolić na to żeby profile bardziej obniżać.
Jak widzę wy profile opuszczacie na tyle żeby pod nie swobodnie można było ułożyć wełnę.
Nieraz walczy się o 3cm... tyle obniża się profile by wsunąć pod nie wełnę... czasem tak trzeba ale w większości taka oszczędność nie popłaca.



FlashBack - 26-02-2009 18:27

(...)
na plyty g/k nie stosuje sie gladzi gipsowych. jesli cos z definicji jest suche to po co na to klasc cos mokrego? do ostatniego szpachlowania finiszowego sa odpowiednie masy szpachlowe.
No cóż... Ty możesz suchymi szpachlówkami spoinować - ja pozostanę przy mokrych...

A najwyższą jakość - zalecaną nawet przez Rigips-a uzyskuje się szpachlując całość płyt! Czym szpachlować? Można gotowymi mieszankami z wiaderek (drogie jeśli całość szpachlować) można gładzią, można nawet gipsem szpachlowym Dolina Nidy. Nie wiem... może nigdy nie doprowadzasz swojej pracy do stanu "na gotowo"? Poprawki zostawiasz malarzowi? Ja bardzo często wchodząc tylko na poddasze oddaję budynek zdatny do zamieszkania - ściany wyszpachlowane i wymalowane, podłogi, płytki, parapety czyli gotowy do zamieszkania. Przez tak długi czas mojej działalności Inwestorzy mnie nauczyli dokładności! Tak Inwestorzy nauczyli! Jak raz czy drugi Inwestor zaświecił halogenem i kazał poprawić bo płaci i to całkiem sporo to też wymaga a ja musiałem sprostać jego oczekiwaniom (poprawka!) więc trzeci raz już nie miał do czego się przyczepić! Ale dzięki temu że Inwestor jest zadowolony ja mam następną pracę - z polecenia. Inwestor "robi" mi za reklamę! I może dzięki temu chociaż w branży bryndza ja robotę mam i nie musiałem obniżyć stawek... i oby tak dalej...

... i jeszcze raz... najlepszy efekt to szpachlowanie całości płyt! Obojętnie czym ale całościowo! ...pomijam już taką technologię jak przyklejanie na całości flizy... drogie to jak na polskie warunki. spoinowanie to nie szpachlowanie finalne wiec nie rob ludziom wody z mozgu.
reszty moge Ci tylko gratulowac. nawet tej samo reklamy.
ja biedny zuczek robie wylacznie suche zabudowy :cry:



Rom-Kon - 26-02-2009 19:14

(...)
spoinowanie to nie szpachlowanie finalne wiec nie rob ludziom wody z mozgu.
reszty moge Ci tylko gratulowac. nawet tej samo reklamy.
ja biedny zuczek robie wylacznie suche zabudowy :cry:
...a jak szeroko "rozmywasz" szpachel na łączeniach? Ile po finalnym szpachlowaniu zostaje "wolnej" płyty? Nie lepiej przejechać całą płytę i mieć święty spokój? Czy lepiej ryzykować że po finalnym malowaniu wyjdą ślady przejścia papier-szpachel... Nie przeczę sam robiłem na odp. ale to były pomieszczenia biurowe, duże metry stawka denna i nikt z halogenem nawet się nie ważył podejść! Wstyd się przyznać do tej roboty...

A co do reklamy... ja teraz pracę mam... terminy u mnie to.... 3-4miesiące. Nie przeczę pracowałem dla forumowiczów... ale nie stosuję nachalnej reklamy chociaż od Redakcji dostałem dwa ostrzeżenia za podanie nr.telefonu w stopce... dostałem się również na czarną listę - nie wyszło z jednym Inwestorem... a może Opaczność czuwała nade mną i nad niedoszłym Inwestorem? Wchodząc pierwszy raz na forum nawet mi się nie śniło by czerpać z tego jakieś korzyści! A tak po trosze to podcinam pod sobą gałąź bo sprzedaję moje doświadczenie nawet konkurencji! Doświadczenie zdobywane przez prawie 15 lat! Zresztą Ty też kształcisz sobie konkurencję!!! A z pracą nie bazuję tylko na Forum i nie poluję na Forumowiczów a jeśli od czasu do czasu wpadnie zlecenie od Forumowicza to chyba nie jest źle...



FlashBack - 26-02-2009 19:25

(...)
spoinowanie to nie szpachlowanie finalne wiec nie rob ludziom wody z mozgu.
reszty moge Ci tylko gratulowac. nawet tej samo reklamy.
ja biedny zuczek robie wylacznie suche zabudowy :cry:
...a jak szeroko "rozmywasz" szpachel na łączeniach? Ile po finalnym szpachlowaniu zostaje "wolnej" płyty? Nie lepiej przejechać całą płytę i mieć święty spokój? Czy lepiej ryzykować że po finalnym malowaniu wyjdą ślady przejścia papier-szpachel...

A co do reklamy... ja teraz pracę mam... terminy u mnie to.... 3-4miesiące. Nie przeczę pracowałem dla forumowiczów... ale nie stosuję nachalnej reklamy chociaż od Redakcji dostałem dwa ostrzeżenia za podanie nr.telefonu w stopce... dostałem się również na czarną listę - nie wyszło z jednym Inwestorem... a może Opaczność czuwała nade mną i nad niedoszłym Inwestorem? Wchodząc pierwszy raz na forum nawet mi się nie śniło by czerpać z tego jakieś korzyści! A tak po trosze to podcinam pod sobą gałąź bo sprzedaję moje doświadczenie nawet konkurencji! Doświadczenie zdobywane przez prawie 15 lat! Zresztą Ty też kształcisz sobie konkurencję!!! A z pracą nie bazuję tylko na Forum i nie poluję na Forumowiczów a jeśli od czasu do czasu wpadnie zlecenie od Forumowicza to chyba nie jest źle... kuchnie, lazienki, sufity final to jest zawsze 100% pokrytej plyty, reszta zalezna jest od wymagan i warunkow finalnych. wiesz dobrze, ze doswiadczenia w 5 zdaniach sie nie przekaze *przez owe 15lat. ale jestem ciety na slowo gladz gipsowa w odniesieniu do plyt g/k ;)



Rom-Kon - 26-02-2009 19:57

kuchnie, lazienki, sufity final to jest zawsze 100% pokrytej plyty, reszta zalezna jest od wymagan i warunkow finalnych. wiesz dobrze, ze doswiadczenia w 5 zdaniach sie nie przekaze *przez owe 15lat. ale jestem ciety na slowo gladz gipsowa w odniesieniu do plyt g/k ;) Obojętnie jak to nazwiesz to i tak zaciągasz całą płytę! Obojętnie czym czy to akrylputz, semicośtam czy sheetrock z wiaderka czy finisze do zarobienia (wszystkie te mają bardzo drobne ziarno i są dosyć drogie w przeliczeniu na m2) czy wyszpachlujesz c45, megaronem czy nawet Dolina Nidy (oprócz Nidy wszystkie mają grubsze ziarno i są tańsze na m2) ja po prostu zrównuję chłonność i strukturę płyty i wtedy nie straszne mi światło z plafonu czy na ścianie z modnego ostatnio kinkietu typu klepsydra... nie wspomnę o halogenikach wzdłuż ściany świecące na tą właśnie ścianę... jeśli wykańczasz takie pomieszczenia na gotowca to wiesz o czym mówię! :wink:

...nieraz inwestorzy lub projektanci dają nam popalić światłem! Oj dają...

ps. doświadczenia w pięciu zdaniach nie przekażesz ale pewne chwyty już tak... a to dla konkurencji już dużo... kiedyś sam z tego korzystałem i czasem też podpatruję konkurencję "Jak Oni To Robią" - właśnie wymyśliłem nowy teleturniej! :lol:



pigeon - 02-03-2009 15:55
Witam,

czy na:
Wieszaki kotwowe (grzybki) długie na 270mm

mozna montowac sufit podwieszany pod stropem drewnianym?
czy nie trudniej poziomowac niz na jakisc noniuszach czy innych drutach?

a jak z elastycznoscia - strop drewniany - moze kiedys bedzie uzywany - czy takie "sztywne" przelozenie nie bedzie mialo wplywu na potencjalne pekanie plyt?

czy moze za bardzo upraszczam i te wieszaki sie to tego nie nadaja?



FlashBack - 02-03-2009 16:04

Witam,

czy na:
Wieszaki kotwowe (grzybki) długie na 270mm

mozna montowac sufit podwieszany pod stropem drewnianym?
czy nie trudniej poziomowac niz na jakisc noniuszach czy innych drutach?

a jak z elastycznoscia - strop drewniany - moze kiedys bedzie uzywany - czy takie "sztywne" przelozenie nie bedzie mialo wplywu na potencjalne pekanie plyt?

czy moze za bardzo upraszczam i te wieszaki sie to tego nie nadaja?
mozna.



Zbyszek 1' - 02-03-2009 16:19
A czy na skosach na poddaszu w narożnikach wewnętrznych kooniecznie trzeba dawać profile U, Profile Cd zawieszone są na grzybkach 2 - 3 cm od końca profilu.



pigeon - 02-03-2009 16:27
a jak sie ma sytuacja w ktorej najpierw zamontowane s p lyty karton gips a dopiero potem np sa nabijane laty i kontrlaty i kladzioen jest pokrycie dachu

(np jak u mnie jest deskowanie pod papa i nie wiem czy zdaze polozyc dachowke przez plytami KG)

czy wtedy pluty np na skosach beda pekac? niezalenie od jakosci wykonania?



FlashBack - 02-03-2009 16:28

A czy na skosach na poddaszu w narożnikach wewnętrznych kooniecznie trzeba dawać profile U, Profile Cd zawieszone są na grzybkach 2 - 3 cm od końca profilu. w koszu wszystkie wieszaki wyszly tak blisko od belki koszowej?



FlashBack - 02-03-2009 16:32

a jak sie ma sytuacja w ktorej najpierw zamontowane s p lyty karton gips a dopiero potem np sa nabijane laty i kontrlaty i kladzioen jest pokrycie dachu

(np jak u mnie jest deskowanie pod papa i nie wiem czy zdaze polozyc dachowke przez plytami KG)

czy wtedy pluty np na skosach beda pekac? niezalenie od jakosci wykonania?
no wlasnie jak sadzicie warto czekac z zabudowa poddasza, az zamkna pobliskie lotnisko.



pigeon - 02-03-2009 16:49
LOTNISKO - chyba troche nie ta skala co?

powaznie - podziel sie doswiadczeniem? bedzie mialo wplyw to pukanie mlotkiem?



Zbyszek 1' - 02-03-2009 19:05
Wieszaki przykręcałem do krokwi koszowej, wcześniej je wyginałem żeby można było zamontować na nich profil.



FlashBack - 02-03-2009 19:11

Wieszaki przykręcałem do krokwi koszowej, wcześniej je wyginałem żeby można było zamontować na nich profil. nie wiem co poradzic.
mi sa zanane tylko dwa sposoby wykonania polaczenia w narozu (koszu). w zadnym z nich nie ma mowy o przykrecaniu roznej masci uchwytow do belki/krokwi koszowej.



TMK - 05-03-2009 22:51
Panowie

Szybkie pytanie - jakimi (konkretnie) kołkami dyblować profil UD do porotermu? W pobliżu mam z 2-3 hurtownie i "niech se pan obejrzy i wybierze" oraz markety budowlane cast, obi i lm. W casto polecali specjalne do ceramiki, jednak drogie jak cholera 4szt gdzieś za 12 zł... Co kupić do otynkowanych ścianek 11,5cm z ceramiki?



FlashBack - 06-03-2009 06:29

Panowie

Szybkie pytanie - jakimi (konkretnie) kołkami dyblować profil UD do porotermu? W pobliżu mam z 2-3 hurtownie i "niech se pan obejrzy i wybierze" oraz markety budowlane cast, obi i lm. W casto polecali specjalne do ceramiki, jednak drogie jak cholera 4szt gdzieś za 12 zł... Co kupić do otynkowanych ścianek 11,5cm z ceramiki?
wow 12zl 4szt
kupuje szybki montaz do pustych lub pelnych kazde po 12,70zl za 200szt



qauczuq - 06-03-2009 07:50
witam wszystkich, jestem tutaj nowy a trafiłem do Was ponieważ chcaiłbym wykończyć poddaszę i tam pomieszkać.

Poczytałem troche na ten temat i ciut wiecej wiem jednak moja wiedza to i tak jest niczym w porónaniu do Waszej. Dlatego chciałem prosić o opinię.

Poniżej zdjęcia rzeczonego dachu. Z moich wyliczeń będzie to łącznie jakieś 110m2.

http://images38.fotosik.pl/73/7c4d9d4b2dcbc687m.jpg

http://images46.fotosik.pl/77/e0743145ae05267am.jpg

http://images36.fotosik.pl/73/aa21715b016bec99m.jpg

http://images47.fotosik.pl/77/6b79aa8ae37f8221m.jpg

http://images46.fotosik.pl/77/e4708e9fd9bb0125m.jpg

Jak widzicie to nie ma foli pod blachą i moje pierwsze pytanie czy można to jakość obejść lub czy można (wystarczy) położyć tylko drugą folię pod watę?

Na zdjęciach widać także taką poprzeczną belkę czy mogę się jej pozbyć?

Odległości między krokwiami to o 70-72 cm, wysokość krokwi to 12 cm, czy zakup wełny zbliżóny do tej grubości będzie zasadny?

Jakie materiały w praktyce generują najwieksze koszta (wata, płyty, wieszaki, listwy, folia)?

Rozumiem że mogłem zapytać o coś oczywistego itp dla Was wtedy mnie zignorujcie...

Dzięki za każdą opinię.
[/u]



FlashBack - 06-03-2009 17:25
Witaj qauczuq.
Czy to ma byc jedno duze pomieszczenie (i do tego slepe), czy moze chcesz to podzielic na mniejsze pomieszczenia?
czy planujesz montaz okien/naswietli itp.?



qauczuq - 06-03-2009 18:26
nie ma tam za dużo miejsca ale będę musiał podprowadzić wodę i kanalizację aby gdzieś w rogu umieśić ubikację i obok kuchnię. Jedynie łazienka będzie osobnym pmieszczeniem reszta powierzchni będzie bez ścainek działowych. Choć dzisiaj urodziła się taka koncepcja aby zapodać taką ściąnkę z TV jak jest na tym zdjęciu:

http://images48.fotosik.pl/77/3d2710fb4aa41788m.jpg

dzieki czemu odzielił bym częsc sypialną i z kompem od części dziennej powiedzmy sobie wypoczynkowej.

Z drugiej strony kuchnia jakoś wciśnięta w ten skos z dłużsym blatem (ala bar).

CHcaiłym także aby tak jak na n zdjęci upowyżej w dachu ponad belkami usztywnijącymi strych (któe chcaiłbym dodać o ile to będzie konieczne) były świetliki. POza tym planowałem 4 okna.

Dzisiaj byłem w sklepie budowalnym i mniej więcej złapałem koszta podłogi i ocieplenia z oknami - przed negocjacjami 10500 (wełna 15 cm Knauf 15 zł lub ursa 18,5, dwie folnie, wieszaki, płyta gipsowa 3,12 m2 / 19,8 pln, profle - 14,9 zł za 4m, obrysy 4m - 11zł. Panele tak 32 zł /m2, pianka - 15 zł za 4,66m2, listwy wykończeniowe - 14 zł za 2,5m. okna tak z kołnierzem po 850 za sztukę. Nie w liczyłem jeszcze rur, ścianek, świetlików, ewentualnych desek i być możę innych niespodziewanych wydatków ale mam nadzieje ze nie bedą aż tak duże.

Kuchnia to inna bajka.

Zastanawiam się teraz nad łazienką czy w tym ponieszczenia należy jakoś spoecjalnie coś dodatkowo robić z ociepleniem poddasza (inne płyty, farba, wykończenie, wentylacja)?



FlashBack - 06-03-2009 19:13
ktos musi obejzec stan dachu i stropu do zaadaptowania. rozkald lazienki dobrze dobrac pod stan faktyczny pionow by nie bawic sie w udziwnienia. okna standard w polac bez wymianow bedzie ciezko wmontowac.
materialy masz w cenach ... no maja z czego spuscic :)
samodzielne wykonanie ... czarno widze, kilo pracy przed Toba :)



qauczuq - 06-03-2009 19:36
masz rację z łazienką to tak zrobię.
Było już dwóch fachowców i ogólnie to z tej p oprzeczniej powiedzieli żę można bez problemu zrezygnować , jeden porponował dodanie belek pomiędzy stronami spadów powyżej tak 2.5-3m aby trzymały dach przed rozejściem się.

Jak uważasz ile mogą spuścić, na ile mogę naciskać 20% niżej, mieszkam na podkarpaciu więc bida z nędzą?

Czy wykończenie powierzchni podasza pod łazienkę i kuchnię należy jakoś inaczej robić?

Z czego robi się takie ścianki działowe jak ta u góry w poście wyżej na zdjęciu z tv wbudowanym?
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • hergon.pev.pl



  • Strona 6 z 15 • Zostało znalezionych 1724 wyników • 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15

    © Hogwart w swietle księżyca... Design by Colombia Hosting