ďťż
Przejrzyj wiadomości
ocieplenie poddasza użytkowego




FlashBack - 26-07-2009 10:02
kolorado spokojnie dobrze zdjety wymiar rozstawu krokwi, dobra lata i noz do ciecia, naddatek rzedu max 2-3cm zaleznie od rozstawu i rownoleglosci czy tez pionu bokow krokwi, rozwijasz rulon napowietrzasz, bierzesz late dociskasz i tniesz, po ucieciu raz jeszcze napowietrzasz /lekko wstrzasajac/ i ukladasz wsuwajac najpierw jeden bok nastepnie drugi, kazdy kolejny arkusz lekko dociskasz do poprzedniego, korekty robi sie dociskajac lekko welne posrodku krokwi wowczas boki sie ladnie ukladaja i zakleszczaja o krokwie i mozna zasznurkowac. Uzyskasz efekt podobny ba zeby tylko jak na fotce od "eleny".

Hmm jak dla mnie to z materialow izolacyjnych jedynie styropian nie "gryzie" :).
Nie spotkalem jeszcze welny szklanej ktora w/g producenta majac grubosc deklarowana np.10cm by w rzeczywistosci miala 5,8 lub 12cm. Takie przypadki no coz jak ktos kupuje od posrednikow lub jakies zwroty w marketach :).
Moim zdaniem to, wlasnie welny skalne i kamienne idealne sa dla wykonawcow ;) sznurkowanie tylko przy montazu poziomym np.miedzy jetkami, druga twarstwa rzyma sie na samych grzybkam wiec nie ma paniki przy zakladaniu profili, rozpreza sie ja przez poklepywanie :). Minus maly wymiar modulu 100cm, czesto inwestorzy wychodzac przed szereg kupuja na druga warstwe welne w arkuszach :D myslac, ze beda mieli lepiej.





kolorado - 26-07-2009 10:44
Elena76 Ale jednak nie wygląda to tak ładnie jak na poprzednich zdjęciach, gdzie została użyta wełna skalna, prawda?

Wczoraj porobiłem kilka zdjęć, wrzucam je pod ocenę:
Pierwsza warstwa:
http://img228.imageshack.us/img228/5561/1warstwa.th.jpg
Druga warstwa:
http://img154.imageshack.us/img154/8228/2warstwa.th.jpg
Mam nadzieję, że nie jest najgorzej?

Co do Isovera, to może faktycznie przesadziłem, bo się z akurat nim męczę. Rockwoolem (skalna) nigdy nie układałem, więc może nie jest tak różowo.
Dla mnie Isover jest bardzo delikatny: trzeba uważać na wszystkie ostre krawędzie (wieszaki, profile), bo od razu się rozrywa; nie można też w zasadzie ciągnąć, chyba że delikatnie, itp itd.
No ale to wszystko kwestia wprawy...



FlashBack - 26-07-2009 11:16
Isover po wlozeniu miedxy krokwie ladnie daje sie przesuwac to, sprawa "wprawy". U ciebie raz za dlugie grzybki, dwa welna na stykach arkuszy nie przylega, prawdopodobnie zle wykonane przejscie welna skos welna jetki., miejscami welna docieta na styk a miescami ze zbyt duzym zapasem albo nie zostala ulozona.
Wazne. Nie jest istotna kwestia jak welna wyglada na wierzchu a jak faktycznie jest ulozona w wewnetrznej przestrzeni. Mi jakos zadna z weln sie nie strzepi chyba, ze sam to robie specjalnie, rozwarstwia sie nagminnie rockwool :> i tu bieda bo welna ta nie kleszczy rozwarstwien a podobno ma miec nieliniowy uklad wlokien :).



kolorado - 26-07-2009 12:42

U ciebie raz za dlugie grzybki, Grzybki wystają na 13cm, czyli 10cm wełna + 3 profil. Za dużo?


dwa welna na stykach arkuszy nie przylega, prawdopodobnie zle wykonane przejscie welna skos welna jetki., miejscami welna docieta na styk a miescami ze zbyt duzym zapasem albo nie zostala ulozona. Styki arkuszy na skosach sprawdzałem i powinno raczej być ok - tak mi się wydaje. Może poszczególne arkusze nie są zlicowane ze sobą, ale na powno przylegają. Co do styku skos - sufit, to faktycznie mam wątpliwości czy jest dobrze. Wełna generalnie jest dosunięta do siebie, ale na zewnętrznej, widocznej części jest mała przerwa wynikająca z tego, że krawędź arkusza jest prostopadła, a styk jętki i krokwi już nie. Jest na to jakiś patent? Próbować przyciąć pod kątem?


Mi jakos zadna z weln sie nie strzepi chyba, ze sam to robie specjalnie, rozwarstwia sie nagminnie rockwool Nie wierzę, że jak zaczepisz wełną o wieszak, to nie zostaje jej kawałek na wieszaku...

Dzięki za ocenę, znaczy trzeba będzie popracować jeszcze nad tym...





FlashBack - 26-07-2009 12:57
Za dlugi wieszak co powoduje, ze jest on na calej wysokosci krokwi. Welne trzeba podciac. Ukladac na lekki docisk arkusz/arkusz. Dla 10-tki welny wieszaki 17cm sa wystarczajace. Eee ide ulozyc troche isovera :) zobacze jak mi to w niedziele wyjdzie.



rysken - 26-07-2009 14:04
Witam. Zabieram się do ocieplania poddasza z dachem kopertowym i po lekturze wielu porad dalej nie wiem jak mocować profile cd do belek nośnych więźby, które stanowią połączenie skośnych płaszczyzn ścian. Jeżeli ktoś zrozumiał o co mi chodzi i potrafi mi pomóc to bardzo o to proszę. Mile widziane zdjęcia poglądowe :D Serdecznie pozdrawiam!



FlashBack - 26-07-2009 14:09

Witam. Zabieram się do ocieplania poddasza z dachem kopertowym i po lekturze wielu porad dalej nie wiem jak mocować profile cd do belek nośnych więźby, które stanowią połączenie skośnych płaszczyzn ścian. Jeżeli ktoś zrozumiał o co mi chodzi i potrafi mi pomóc to bardzo o to proszę. Mile widziane zdjęcia poglądowe :D Serdecznie pozdrawiam! Mile widziany dziennik budowy badz zdjecia poddasza. Serdecznie dziekuje. Sposob zostal juz wielokrotnie rozwalkowany.



kolorado - 26-07-2009 15:52

odpowiedź na pytanie a raczej stwierdzenie wyżej:

żadna wełna czy to szklana czy skalna nie jest zła tyko musi być dobra :lol:
Oczywiście chodziło mi głównie o efekt wizualny - szklana jest taka bardziej "kędzierzawa" ;) a skalna gładka. Co do innych aspektów, to bywa oczywiście różnie.
A już na pewno to co napisałem nie było wątpliwością co do Twojej fachowości Rom-Kon, jeżeli ktokolwiek w ten sposób to odebrał.

Z mojego punktu widzenia, zła jest ta wełna, którą kładę, bo gryzie, itp. Ta co jej nie kładę, jednak zdecydowanie mniej mnie gryzie... :lol:



kolorado - 26-07-2009 15:58

Za dlugi wieszak co powoduje, ze jest on na calej wysokosci krokwi. A czy to duży problem? Mostek, czy cuś?


Dla 10-tki welny wieszaki 17cm sa wystarczajace. Eee ide ulozyc troche isovera :) zobacze jak mi to w niedziele wyjdzie. Bałem się, że jednak 17-ki mogą być za krótkie momentami (niezbyt idealna więźba)...



Martinezio - 27-07-2009 08:46
Ja u siebie też stosowałem takie długie grzybki (także ze względu na fakt, że nierówna więźba, oraz fakt, że druga warstwa to 12 cm).
Z tym, że grzyby wysuwałem na 12 cm, czyli bez uwzględniania grubości profilu CD. Mam nadzieję, że to nie jest poważne "przestępstwo"? ;)
Czasami problem był, gdy dochodziło się do styku krokiew-jętka, bo grzybek miał za długi ogonek i trza było kombinować, ale wystarczyło podgiąć ogonek i było ok :)

Wełna Knauf Classic 040 18cm między krokwie:
http://lh5.ggpht.com/_4STjwinLOH8/Sm...8/S6301886.JPG

oraz Knauf Classic 040 12cm jako druga warstwa:
http://lh5.ggpht.com/_4STjwinLOH8/Sm...8/S6301884.JPG

Na to folia paroizolacyjna metalizowana, wzmocniona siatką z włókien:
http://lh6.ggpht.com/_4STjwinLOH8/Sm...8/S6301893.JPG

a na koniec płyty:
http://lh4.ggpht.com/_4STjwinLOH8/Sm.../aS6301901.JPG

:) Tymi rencami, jak to mówią...



Wirecki - 27-07-2009 12:36
Jakie są plany co do tych wystającyh spod płyt kawałków folii? Jak zamierzasz to wykończyć (ściana kolankowa już otynkowana) ?



Martinezio - 27-07-2009 12:59
To przy ścianach oberżnę na równo z płytą (a nawet pod płytą, na ile nożyk sięgnie) i całość styku obrobię akrylem (wyrównując najpierw spoinówką), a murłatę obrobię kawałkami płyt k-g - gdzie się da to na profilach, a gdzie się nie da (różne grubości tynków) to wkleję na jakimś kleju.

Pytałem się Rom-Kona o tę obróbkę murłat i dał mi kilka przepisów:

- styropianem i siatką,
- płyty k-g na ruszcie,
- pianką i na to k-g,
- cośtam jeszcze ;)



cyberbronek - 27-07-2009 15:54
Prosze o porade w kwestii grubosci welny na strychu:
poddasze mam uzytkowe i w wiekszosci pomieszczen nie mam dylematu:
- na poddaszu uzytkowym 20 cm miedzy krokwie, + 5 cm na to plyta GK
- na suficie welna miedzy jetki i plyta GK
- na stychu 20 cm miedzy krokwie.

...ale w jednym pomieszczeniu szanowna malzonka suszy mi glowe ze chce aby bylo widac belki, cos takiego jak tu :
http://www.psbud.pl/realizacje/min1/105.jpg
i wtedy nie ma juz miejsca na welne miedzy jetki.
Czy na strychu nad tym pomieszczeniem wystarczy dac 20 cm tak jak nad innymi pomieszczeniami, czy trzeba dodac jeszcze 5 cm ?
Wiazalo by sie to niestety z dodatkowym kosztem, nie chodzi mi nawet o koszt welny, ale dodatkowa robocizna, bo trzeba budowac ruszt.

Prosze o porade



Wirecki - 27-07-2009 20:34
Legenda do schematu:
żółty - pierwsza warstwa, międzykrokwiowa,
pomarańcz - druga wartwa izolacji

Wszystko było dobrze, do czasu kiedy nie zamierzałem wykorzystywać strychu, ale od powstania projektu nastąpiło trochę zmian. Na strych planuję zamontować schody strychowe i postawić tam rekuperator (na platformie z płyt osb na jętkach).
Folia paroizolacyjna zaplanowana jest tuż pod płytą GK, na profil, więc wszystko co na strychu będzie poza/powyżej, niejako "w dachu". Czy takie rozwiązanie jest dopuszczalne.
Na strych nie zamierzam często chodzić, wymiana filtra kilka razy w roku. Schody strychowe bedą szczelne.
Pierwsza warstwa wełny powyżej linii sufitu nad poddaszem nie będzie "podparta" drugą. Wypadałoby ją dobrze zasznurkować. O czym jeszcze należy pamiętać

http://images37.fotosik.pl/165/dbd8843037da61b9med.jpg



dozi - 27-07-2009 23:33

Jakie są plany co do tych wystającyh spod płyt kawałków folii? Jak zamierzasz to wykończyć (ściana kolankowa już otynkowana) ? hehe - to mnie rozbawiło :lol:
istnieje takie coś jak nóż techniczny, to jest najlepszy sposób, na wykończenie niegrzecznej wystającej folii.
Co do tego ocieplenia wszystko jak najbardziej ok
na wełnę na strychu można rozciągnąć np włókninę, no i dać jakieś listewki u góry i po środku wysokości, wełna się nie będzie sypać :wink:



mpoplaw - 28-07-2009 07:00

a szklana? jak ma mieć 10 to czasem ma 10 ale częściej 8-7 ale i też 5!!! a zaleta? pięknie się układa, tnie, optyka, nie gryzie... robiłem u siebie wełną szklaną, specjalnie po przywiezieniu rozpakowaliśmy przy dostawcy jedną rolkę żeby sprawdzić co będzie, rozkręciła się sama i wstała do nominalnych 20cm od razu, po strzepnięciu miała 22cm, jak chcesz to na PW podam ci producenta

miałem tez jedną rolkę wełny skalnej z marketowej promocji, po rozwinięciu nadal była ściśnięta, po strzepnięciu rozleciała się na milion kawałków a pyliło na strychu jeszcze przez następny tydzień



Wirecki - 28-07-2009 10:59

Jakie są plany co do tych wystającyh spod płyt kawałków folii? Jak zamierzasz to wykończyć (ściana kolankowa już otynkowana) ? hehe - to mnie rozbawiło :lol: Mnie też bawiło jak pisałem... Nie wiem czy da sie dobrze przykleić folię do muru, skoro ona idzie pod płytą na stelażu. W praktyce na przyklejenie jest tyle miejsca co grubość płyty. Zastanawiam się, czy narożnik dodatkowo uszczelniać, żeby zapewnić ciągłość paroizloacji.
Całość w kontekście sugestii o 10cm zakładach przy łaczeniu folii - po co aż tyle skoro będzie sklejona...



dozi - 28-07-2009 22:45

Jakie są plany co do tych wystającyh spod płyt kawałków folii? Jak zamierzasz to wykończyć (ściana kolankowa już otynkowana) ? hehe - to mnie rozbawiło :lol: Mnie też bawiło jak pisałem... Nie wiem czy da sie dobrze przykleić folię do muru, skoro ona idzie pod płytą na stelażu. W praktyce na przyklejenie jest tyle miejsca co grubość płyty. Zastanawiam się, czy narożnik dodatkowo uszczelniać, żeby zapewnić ciągłość paroizloacji.
Całość w kontekście sugestii o 10cm zakładach przy łaczeniu folii - po co aż tyle skoro będzie sklejona... Ciągłość paroizolacji powinna być wszędzie! Nie wiem o jakim narożniku piszesz, ale wszystkie folie powinny być połączone, i te na suficie, skosie, we wnęce okna dachowego, wszystko ze sobą połączone. A kontekst 10 cm zakładki polega pewnie na tym, że lepiej jak 10 cm wystaje, niźli miałoby 1 cm miało by zabraknąć.
Tak samo lepiej stać 10 minut na przystanku, niż przyjść 10 sekund po odjeździe autobusu :wink:



edde - 28-07-2009 23:21

a szklana? jak ma mieć 10 to czasem ma 10 ale częściej 8-7 ale i też 5!!! a zaleta? pięknie się układa, tnie, optyka, nie gryzie... robiłem u siebie wełną szklaną, specjalnie po przywiezieniu rozpakowaliśmy przy dostawcy jedną rolkę żeby sprawdzić co będzie, rozkręciła się sama i wstała do nominalnych 20cm od razu, po strzepnięciu miała 22cm, jak chcesz to na PW podam ci producenta

miałem tez jedną rolkę wełny skalnej z marketowej promocji, po rozwinięciu nadal była ściśnięta, po strzepnięciu rozleciała się na milion kawałków a pyliło na strychu jeszcze przez następny tydzień dawaj tego producenta na forum skoro sprawdzony i polecany, niejednemu pewnie się przyda



RadekO - 29-07-2009 08:18
Mam krokwie i jetki o gr. 20 cm. Dachówkę ceramiczną i membranę dachową, bez desowania. Chcemy ocieplić dach aż do kalenicy.
Myślelśsmy o Supermacie Isovera, ale najgrubsza ma 18 cm. Łącznie chcemy dać 25 cm izolacji dachu (20 cm pomiedzy krokwie + 5 cm na to). Czy można dać te 18 cm pomiędzy krokwie, czy ne będzie za mało, skoro nie musimy zachować pustki izolcyjnej? Wiem, że w przypadku wełny szklanej nie trzyma ona wymiarów i zamiast 18 cm może być np. 15 cm.
Mam problem z syfitem - czy tam też dać 20 + 5, czy tylko 20 cm? Pytam z uwagi na to, że ocieplamy aż do kalenicy - ponad syfitem ułożymy wełne tylko pomiedzy krokwie - 20 cm (na poddaszu nieużytkowym leżą tubolexy od rekuperacji).
Jakiej długości powinny być grzybki przy uwzględnieniu, że na krokwie idzie 5 cm wełny i na to płyta?
Juz nie pytam czy Isover, czy rockwool, bo wiem, że ilu zwolenników, tylu przeciwników.



FlashBack - 29-07-2009 11:04
Czesc gorna zwentylowac i dokladnie zaizolowac rury.. W krokwie i jetki 18 na sufity i nakrokwiowo 5 w czesci mieszkalnej. Wieszaki w przedziale 8-17cm.



cyberbronek - 29-07-2009 11:29

Czesc gorna zwentylowac i dokladnie zaizolowac rury.. W krokwie i jetki 18 na sufity i nakrokwiowo 5 w czesci mieszkalnej. Wieszaki w przedziale 8-17cm. a czy jak nie bedzie ocieplenia w jetkach to bedzie bardzo zle ??? chcialbym zostawic belki na wierzchu i nie zmiesci mi sie tam welna (opisuje to pare postow wyzej)

Pozdrawiam



Wirecki - 29-07-2009 12:23

Nie wiem o jakim narożniku piszesz O tym ze zdjęcia przecież..... Czytaj "Tam gdzie folia wystaje spod płyty GK"



RadekO - 29-07-2009 15:37

Czesc gorna zwentylowac i dokladnie zaizolowac rury.. W krokwie i jetki 18 na sufity i nakrokwiowo 5 w czesci mieszkalnej. Wieszaki w przedziale 8-17cm. Czyli - rury jeszcze dodatkowo zaizolować - "zrobić im pierzynkę"? A zwentylować to jak? na dach puścić jeszce dachówki wentylacyjne, czy jak? Generalnie to mam dachówki wentylacyjne po obu stronach dachu - po 4 po każdej - dach ma ok. 10 metrów długości. Mam wolne kanały wentylacji grawitacyjnej więc nie ma problemu kanał taki otworzyć na stryszku. Jeden kanał wykorzystam do wentylacji kanalizacji, a mam jeszcze wolnych 3. Czy taka wentylacja będzie OK? Płytu OSB nie zostały ułożóne bezpośrednio na jętkach, ale zrobilismy im stalaż z deseczek ułożonych prostopadle do jętek, więc wełna na suficie też vbędzie miała wentylację.
Mam jeszcze pytanie dotyczące folii paroprzepuszcalnej. Jak ją rozłożyć, skoro mam wełnę jeszcze na stryszu i dodatkowow w suficie?



FlashBack - 29-07-2009 16:25

Czesc gorna zwentylowac i dokladnie zaizolowac rury.. W krokwie i jetki 18 na sufity i nakrokwiowo 5 w czesci mieszkalnej. Wieszaki w przedziale 8-17cm. Czyli - rury jeszcze dodatkowo zaizolować - "zrobić im pierzynkę"? A zwentylować to jak? na dach puścić jeszce dachówki wentylacyjne, czy jak? Generalnie to mam dachówki wentylacyjne po obu stronach dachu - po 4 po każdej - dach ma ok. 10 metrów długości. Mam wolne kanały wentylacji grawitacyjnej więc nie ma problemu kanał taki otworzyć na stryszku. Jeden kanał wykorzystam do wentylacji kanalizacji, a mam jeszcze wolnych 3. Czy taka wentylacja będzie OK? Płytu OSB nie zostały ułożóne bezpośrednio na jętkach, ale zrobilismy im stalaż z deseczek ułożonych prostopadle do jętek, więc wełna na suficie też vbędzie miała wentylację.
Mam jeszcze pytanie dotyczące folii paroprzepuszcalnej. Jak ją rozłożyć, skoro mam wełnę jeszcze na stryszu i dodatkowow w suficie? welna na stryszku bez paroizolaci przestrzen ta potrzebuje ciaglej wentylacji. Dziwne troche przy rekuperacji posiadac takie zrodlo strat. Wentylacja przez kratki nawiewno wywiewne dotyczy to kazdego stryszku czy z dostepem czy bez niego. Rury tak czy inaczej poowinny byc izolowane.



RadekO - 29-07-2009 18:08

Czesc gorna zwentylowac i dokladnie zaizolowac rury.. W krokwie i jetki 18 na sufity i nakrokwiowo 5 w czesci mieszkalnej. Wieszaki w przedziale 8-17cm. Czyli - rury jeszcze dodatkowo zaizolować - "zrobić im pierzynkę"? A zwentylować to jak? na dach puścić jeszce dachówki wentylacyjne, czy jak? Generalnie to mam dachówki wentylacyjne po obu stronach dachu - po 4 po każdej - dach ma ok. 10 metrów długości. Mam wolne kanały wentylacji grawitacyjnej więc nie ma problemu kanał taki otworzyć na stryszku. Jeden kanał wykorzystam do wentylacji kanalizacji, a mam jeszcze wolnych 3. Czy taka wentylacja będzie OK? Płytu OSB nie zostały ułożóne bezpośrednio na jętkach, ale zrobilismy im stalaż z deseczek ułożonych prostopadle do jętek, więc wełna na suficie też vbędzie miała wentylację.
Mam jeszcze pytanie dotyczące folii paroprzepuszcalnej. Jak ją rozłożyć, skoro mam wełnę jeszcze na stryszu i dodatkowow w suficie? welna na stryszku bez paroizolaci przestrzen ta potrzebuje ciaglej wentylacji. Dziwne troche przy rekuperacji posiadac takie zrodlo strat. Wentylacja przez kratki nawiewno wywiewne dotyczy to kazdego stryszku czy z dostepem czy bez niego. Rury tak czy inaczej poowinny byc izolowane. A dlaczego żródło strat? Przecież izoluję przestrzeń aż do kalenicy. Jeśli natomiast chodzi o umiejscowienie rur do reku na stryszku, to raczej standard. Zazwyczaj do pomieszceń górnych umieszcza się rury na stryszku. Jak mieliśmy to zrobić inaczej??



FlashBack - 30-07-2009 07:58
No wlasnie 'izoluje az po kalenice' blad!. Standard? Hmmm :D. To Twoje akwarium a problemy rozwiaza ci od reku.



RadekO - 30-07-2009 15:55
Trochę nie rozumiem dlaczego ułożenie ocieplenia na stryszku jest błędem? Rozumiem, że muszę zapewnić tam wentylację by dom sobie pooddychał, ale przecież tak robi wiele osób jak sie popatrzy nawet na forum. Było o umie kilkunastu fachowców od zabudowy i ociepleń i jakoś wszyscy nawet to sugeowali, więc FlasBack z Polic do Dołuj nie jest daleko i może podzielisz się swoją wiedzą na ten temat, bo chyba do tego służy forum :D , a zwłacza dział - wymiana doświadczeń.



FlashBack - 30-07-2009 16:26
Mowa o izolacji /uszczelnianiu/ nie "ociepleniu" . Izolacja czegos co ma wyc intensywnie wietrzone?, mozna obtkac ten stryszek welna by nie nabieral temperatury latem tylko dla kogo jak to przestrzen odcieta od poddasza.



remx - 30-07-2009 23:34
No dobra
1. Byłem w Castoramie. Wkładałem grzybka w profil. No i grzybek miał lekki luz w tym sensie że można go było lekko przemieszczać w górę i w dół. Czy tak ma być, czy też nie.
2. No i drugie pytanie. Nie chce mi się nadbijać krokwi aby włożyć 15cm wełny i uzyskać 3cm szczelinę od deskowania, tak naprawdę brakuje mi ok 1cm. Czy mogę po prostu wysunąć wełnę o ten 1cm ponad krokwie. Później w poprzek położyłbym drugą warstwę wełny.
3. Po co to całe nadbijanie krokiew, czy tylko po to aby wełna się trzymała krokwi i nie wysuwała się.



FlashBack - 31-07-2009 05:54
W castoramie powiadasza i tam nie wiedzieli dlaczego jest luz?.
Skoro nie chce ci sie to, nie nadbijaj przeciez to, twoj kompostownik.



ANNNJA - 31-07-2009 11:03
Remx,

nie wiem czy dobrze Ciebie zrozumialam, jesli szukasz takiego łącznika krzyżowego ktory wchodzi na wcisk do profila 60mm, to my dostalismy go w Leroy Merlin,
sa i w Markach i w Arkadi,....-,trzeba szukac, leza tak na uboczu i trzeba wiedziec co szukasz bo standardowo to wlasnie daja takie o ktorych ty piszesz, bo takim systemem robi wiekszoc



FlashBack - 31-07-2009 11:18

Trochę nie rozumiem dlaczego ułożenie ocieplenia na stryszku jest błędem? Rozumiem, że muszę zapewnić tam wentylację by dom sobie pooddychał, ale przecież tak robi wiele osób jak sie popatrzy nawet na forum. Było o umie kilkunastu fachowców od zabudowy i ociepleń i jakoś wszyscy nawet to sugeowali, więc FlasBack z Polic do Dołuj nie jest daleko i może podzielisz się swoją wiedzą na ten temat, bo chyba do tego służy forum :D , a zwłacza dział - wymiana doświadczeń. jakie oddychanie domku stryszkiem przy rekuperacji :o



RadekO - 31-07-2009 17:58

Trochę nie rozumiem dlaczego ułożenie ocieplenia na stryszku jest błędem? Rozumiem, że muszę zapewnić tam wentylację by dom sobie pooddychał, ale przecież tak robi wiele osób jak sie popatrzy nawet na forum. Było o umie kilkunastu fachowców od zabudowy i ociepleń i jakoś wszyscy nawet to sugeowali, więc FlasBack z Polic do Dołuj nie jest daleko i może podzielisz się swoją wiedzą na ten temat, bo chyba do tego służy forum :D , a zwłacza dział - wymiana doświadczeń. jakie oddychanie domku stryszkiem przy rekuperacji :o Dobra. Już trochę więcej wiem. Nie zjadłam wszystkich rozumów. Dzięki za wszystkie rady i wskazówki, no i za wyrozumiałość.



remx - 31-07-2009 19:40

W castoramie powiadasza i tam nie wiedzieli dlaczego jest luz?.
Skoro nie chce ci sie to, nie nadbijaj przeciez to, twoj kompostownik.
Nie musisz odpowiadać jak nie chcesz.



FlashBack - 31-07-2009 20:14

W castoramie powiadasza i tam nie wiedzieli dlaczego jest luz?.
Skoro nie chce ci sie to, nie nadbijaj przeciez to, twoj kompostownik.
Nie musisz odpowiadać jak nie chcesz. Przeczytaj dokladnie blizniaczy watek o poddaszu i bedziesz mial jasniej w temacie zabudowy i ocieplania poddasza. Moze odwrotnie ocieplaniu i wentylacji ocieplenia oraz zabudowie.



Wirecki - 31-07-2009 20:20
Proszę o opinię w zakresie zamontowania anemostatu w suficie. Powtórzę jeszcze raz schemat: http://images37.fotosik.pl/165/dbd8843037da61b9med.jpg
A do zamontowania jest anemostat... http://images49.fotosik.pl/172/d918ab5b4fb5258fm.jpg
... najlepiej przy użyciu opaski....http://images49.fotosik.pl/172/f5084dd27d1608f8m.jpg
... na końcu elastycznego przewodu wentylacyjnego... http://images41.fotosik.pl/168/66367241ab767cafm.jpg

Sufit z płyt GK na stelażu. Na stelażu 10cm wełny, pod płytą folia paroszczelna.
W korytarzach jest dostęp przez chody strychowe, jakoś sobie poradzę. jak zrobilibyście to w miejscu, do którego nie ma dostepu od góry?
Czy wykończyć całkowicie kawałek sufitu w miejscu gdzie na/wy-wiewnik jest montowany - kleję kawałek folii, montuję nieco mniejszy kawałek płyty, nakładam i przykręcam przewód wentylacyjny do anemostatu, nakładam wełnę (już w całości na cały sufit), doklejam folię i dokręcam płytę.
Minusem rozwiązania jest szpachlowanie na łaczeniu płyt, którego dałoby się uniknąć gdyby dało się to zrobic inaczej... jak ???



Wirecki - 31-07-2009 21:51
I jeszcze jedna sprawa. Wypadało by "pociągnąć w górę" kawałek ścianki działowej w pomieszczeniu gdzie jest wyłaz dachowy. Coś jak podejście do wyłazu, który jest ponad "teoretyczną" linią sufitu.
Czy radzicie nadmurować z materiału z którego jest ścianka, czy mogę zabudować to profilami i obłożyć płyta GK?



FlashBack - 01-08-2009 07:00
Od anemostatu przez sufit do "stryszku" rura systemowa wentylacji i na stryszku blisko /tam juz "stropu"/ podlaczyc pokazane na zdjeciu spiro. Wystajacy fragment rury sys.docieplic. nadmurowac pamietajac o ociepleniu od zewnetrznej strony wystajacej czesci.



kropecka - 09-08-2009 19:33
dobra, to jeszcze raz ja. Wiem że powinniśmy posłuchać jak nie było jeszcze wszystko zepsute, ale mąż był nieugięty i dał szansę partaczom. Teraz mamy coś takiego (niestety w większości już przykryte płytami). Na jutro zaprosiliśmy kierbuda żeby ocenił pracę, z tym że kierbuda też nie mamy za dobrego (czemu mnie to nie dziwi :roll: ) dlatego proszę o konkretne informacje, co jest nie tak :

http://img132.imageshack.us/img132/9707/img4546.jpg
http://img231.imageshack.us/img231/9927/img4550z.jpg
http://img169.imageshack.us/img169/8775/img4552.jpg
http://img169.imageshack.us/img169/3853/img4557.jpg
http://img233.imageshack.us/img233/7430/img4560.jpg

z góry dziękuję



FlashBack - 09-08-2009 19:57
kropecka brak słów czyli welny nie poprawili, folie ... matko! to ma byc paroizolacja! co oni z nia zrobili, stelaze hmm bez komentarza rozbiorka (ES jako wieszak tego jeszcze nie grali :D), proile poskrecane ze soba :(.
plyty przykrecone o polowe mniejsza iloscia wkretow niz wymaga tego producent. zle wyliczone plytowanie jakies wstawki tam gdzie ich nie powinno byc. Z ciekawosci ile biora za m^?.
Zaraz! macie tylko welne miedzy krokwiami? :o



kropecka - 09-08-2009 20:05
w takim razie muszę chyba wziąć rzeczoznawcę który dokładnie mi stwierdzi ze to jest zniszczone i wtedy partaczom nie zapłacimy ani grosza i jeszcze będziemy żądać zwrotu kosztów zmarnowanych materiałów :x Od początku wiedziałam że jest źle. A wiecie co jest najśmieszniejsze? Dostałam ostatnio maila od ekipy, która została wynajęta przez tych partaczy do zrobienia karton gipsów ! (Mimo że w umowie mamy napisane że posiadają odpowiednią wiedzę i pracę wykonają osobiście). Napisali mi że robili u mnie jeden pokój (stelaże i k-g) bo na więcej partaczom kasy nie starczyło, a oni stali i się uczyli jak to mniej więcej zrobić :o . Napisali mi też że w tym pokoju w ktorym robili musieli poprawiać folię bo była źle położona. Normalnie załamka :evil:



kropecka - 09-08-2009 20:14
znalazłam jeszcze takie zdjęcia ocieplenia nad klatką schodową :o

http://img141.imageshack.us/img141/9571/img4449i.jpg

http://img150.imageshack.us/img150/1740/img4450.jpg

Ja już nie wiem co mam robić. Potrzebuję dobrego rzeczoznawcy, Jak dzwoniliśmy to albo nie mieli terminów, albo nie odbierali, albo się na tym nie znali :/ A żeby zerwać umowę potrzebujemy kogoś kto się na tym zna żeby dokładnie określił dlaczego mamy za to nie płacić :cry:



FlashBack - 09-08-2009 20:23
zabawnie wygladaja glify okien polaciowych (jakie to nowoczesne :( ) ani tam paroizolacjii ni welny :o, nie musicie brac rzecoznawcy wystarczy ze strony rigips, kanuf, lafarge, norgips (kolejnosc przypadkowa ;) ) sciagnac zeszyty wykonawcze i porownac je z rzeczywistoscia. co do dodatkowej fotki to, w te pedy infolinia do producenta welny i sciagajcie przedstawiciela technicznego na budowe to; samo dotyczy producenta plyt g/k. profile chyba? no nie wiem czyje one sa.



Kris2222 - 09-08-2009 21:00
ja pierdziele ale szajs :evil:

na etapie wełny trza było ich wywalić na zbity pysk a nie pozwolić dalej marnować materiał

nie są to jacy górnicy na emeryturze :lol:



T_omhacker - 12-08-2009 09:31
Witam.
No to zaczynamy.
1. http://images41.fotosik.pl/174/63834f274a0b6d9amed.jpg
Oto moi drodzy robota psełdo fachowców - wełna przybijana do krokwy gwoździami.

2. http://images41.fotosik.pl/174/03e89959e8b9746bmed.jpg
Dla chcącego nic trudnego - wełna 30 cm wciśnięta przy krokwie 21 cm - folia lekko się wybrzuszyła.

3. http://images47.fotosik.pl/179/08a314d3c60215d2med.jpg
http://images38.fotosik.pl/174/ba1cae586f352c6amed.jpg
Mój pierwszy pokój - nie jestem zadowolony z jakości wykonania - ale jak na wieś to będzie :).

4. http://images50.fotosik.pl/179/1b94f4609140c5a8med.jpg
http://images45.fotosik.pl/179/dbc9af255a83335emed.jpg
to już lepiej wygląda

5. http://images39.fotosik.pl/175/e4ac19e19a686d3emed.jpg
http://images44.fotosik.pl/179/cf3cbe063447b516med.jpg
http://images38.fotosik.pl/174/8b229c920a76efbdmed.jpg

No to moje pytanie?
Zacząłem wczoraj montować "grzybki" pod CD60. Nie myślałem, że będzie to takie trudne, ale ostatecznie zrobiłem tak. Przykręciłem jednego, który umieszczony został na takiej głębokości jak mi była potrzebna od niego zgodnie z poziomicą i wymiarami umieściłem równolegle drugi oczywiście zgodnie z poziomem. Z drugiej strony pokoju - że mam zaufanie do moich dekarzy zrobiłem podobnie - połączyłem je nitką - poziom równoległy i prostopadły jest. Błąd który popełniłem to umieszczenie za blisko grzybków bo przykręcałem je w odległości 38 cm od siebie - to się jednak poprawi. Powiedzcie mi czy takie rozwiązanie jest prawidłowe?? Nie wiem jak jeszcze mogę mierzyć i do czego mierzyć ewentualnie poziomy by było dobrze?? Czy tak po prostu może zostać??
Kolejne pytanie - przykręcam od góry płyty osb - zostawiam lukę wyntylacyjną około 3-4 cm od wełny i szczeliny około 5mm między nimi by była wentylacja. Co jeszcze powinienem wiedzieć?? Dziękuje za pomoc.



kropecka - 12-08-2009 12:42
T_omhacker - jak ty masz pseudo fachowców to kogo ja mam :roll:



Martinezio - 12-08-2009 16:10
kropecka: lepiej nie mówić, bo dzieci i niewiasty czytają :( Współczuję Ci takich !@#$!! :(
My robimy sami - na partaczy nas nie stać, a prawdziwi fachowcy się cenią, więc tym bardziej...



T_omhacker - 12-08-2009 21:19
Szczerze współczuje kropecka. Ja jak do tej pory nie miałem problemów z ekipami - tylko teraz na wykończeniówce zaczynają się jaja. Widzę jednak, że samemu lepiej sobie zrobić - powoli a dokładnie.



Wirecki - 12-08-2009 21:54

tylko teraz na wykończeniówce zaczynają się jaja U mnie podobnie.... Znajomy, juz po budowie, mówi że to reguła
Widzę jednak, że samemu lepiej sobie zrobić - powoli a dokładnie. Problem w tym, że nie mam rusztowań, a u ekipy to w cenie, narzędzie pracy. Poza tym moja ekipa od ociepleń jest reformowalna, reagują na to co się mówi, a to podobno nie często się zdarza...



TAG75 - 13-08-2009 12:33
Wtam.
Czy to prawda że wełna po jakimś czasie i tak "siądzie" (zmniejszy się jej wysokość) i nie trzeba zostawiać szczeliny ok 4 cm pomiędzy deskowaniem gdyż wytwarza się to w sposób naturalny???



FlashBack - 13-08-2009 13:24

Wtam.
Czy to prawda że wełna po jakimś czasie i tak "siądzie" (zmniejszy się jej wysokość) i nie trzeba zostawiać szczeliny ok 4 cm pomiędzy deskowaniem gdyż wytwarza się to w sposób naturalny???
pocieszasz sie? czy co?
a welna? w takim ukladzie no pewnie, ze siadzie. tylko nie zrobi tego naturalnie bo to w jej naturze :D
wiec nie kombinuj gosciu i rob szczeline.



evien - 18-08-2009 22:01
Ok zamierzam zabrać się za układanie stelaży do zabudowy poddasza i nasuwa się kilka pytań.

acha piszecie o jakimś drugim wątku podobnym tematyką , dajcie linka?

wracając,
1: Co lepsze ES czy Grzybki?
2: Ktoś ocieplał ES poddasze? Macie jakieś fotki ??zwłaszcza z zabudowy sufitu i łączeniach z jętkami ze ściankami kolankowymi i ścianami?
3: Profile UD na jakich kołkach osadzacie? jakiej długośći i średnicy? i w jakich odstępach są montowane na ścianach?
4:druga warstwa ma równać się z powierzchnią profilu do którego będzie przylepiona folia paroizola. ? niektórzy piszą że profil kręcą na tej drugiej warstwie?
5: Zabudowa sufitu przy pomocy ES'ów odbywa się tak samo jak skosów?
Dzięki za odpowiedź

Myślę że będę Was męczył przez najbliższy miesiąc w tej sprawie !
Pozdrawiam



FlashBack - 18-08-2009 22:11

Ok zamierzam zabrać się za układanie stelaży do zabudowy poddasza i nasuwa się kilka pytań.

acha piszecie o jakimś drugim wątku podobnym tematyką , dajcie linka?

wracając,
1: Co lepsze ES czy Grzybki?
2: Ktoś ocieplał ES poddasze? Macie jakieś fotki ??zwłaszcza z zabudowy sufitu i łączeniach z jętkami ze ściankami kolankowymi i ścianami?
3: Profile UD na jakich kołkach osadzacie? jakiej długośći i średnicy? i w jakich odstępach są montowane na ścianach?
4:druga warstwa ma równać się z powierzchnią profilu do którego będzie przylepiona folia paroizola. ? niektórzy piszą że profil kręcą na tej drugiej warstwie?
5: Zabudowa sufitu przy pomocy ES'ów odbywa się tak samo jak skosów?
Dzięki za odpowiedź

Myślę że będę Was męczył przez najbliższy miesiąc w tej sprawie !
Pozdrawiam
uchwyt ES owszem do sufitow i bardzo malych skosow (krotkich) wieksze opadaja :/.
kolki szybki montaz np. 6x40 co 60cm
rozstawy sa uzaleznione od rodzaju profila i rodzaju plyty jaka chcesz zastosowac. welne jak sobie chcesz do lica stelazy lub pod.



bodal - 19-08-2009 12:56
ile dać wełny w suficie ??
planuje między jętki dać 15 cm, czy dodatkowo jeszcze dawać tak jak na krokwiach 10 cm czy wystarczy te 15 cm, nad sufitem stryszek ocieplony w krokwiach 15 cm
i tu jeszcze pytanie czy na tym stryszku dawać też w poprzek wełne nakrokwiowo i zakrywać folią ?



FlashBack - 19-08-2009 13:06

ile dać wełny w suficie ??
planuje między jętki dać 15 cm, czy dodatkowo jeszcze dawać tak jak na krokwiach 10 cm czy wystarczy te 15 cm, nad sufitem stryszek ocieplony w krokwiach 15 cm
i tu jeszcze pytanie czy na tym stryszku dawać też w poprzek wełne nakrokwiowo i zakrywać folią ?
gdzie sa jetki a gdzie sufit? bo to, dwa rozne elementy.
gore ocieplac wylacznie jak bedzie wykorzystywana, paroizolacje jak bedzie uzytkowana i/lub ogrzewana.



bodal - 19-08-2009 13:10

gdzie sa jetki a gdzie sufit? bo to, dwa rozne elementy.
gore ocieplac wylacznie jak bedzie wykorzystywana, paroizolacje jak bedzie uzytkowana i/lub ogrzewana.
nie bardzo rozumiem- jętki a na jętkach mam położone deski jako podłoga na strychu od spodu ma byc sufit z KG i teraz ile dać wełny pomiędzy te deski a KG ?

stryszek bedzie użytkowany jako typowa graciarnia więc chyba należało by chociaż pomiędzy krokwie wełnę wcisnąć ?

góra nie będzie ogrzewana więc bez Paraizolacji ??



FlashBack - 19-08-2009 13:14

gdzie sa jetki a gdzie sufit? bo to, dwa rozne elementy.
gore ocieplac wylacznie jak bedzie wykorzystywana, paroizolacje jak bedzie uzytkowana i/lub ogrzewana.
nie bardzo rozumiem- jętki a na jętkach mam położone deski jako podłoga na strychu od spodu ma byc sufit z KG i teraz ile dać wełny pomiędzy te deski a KG ?

stryszek bedzie użytkowany jako typowa graciarnia więc chyba należało by chociaż pomiędzy krokwie wełnę wcisnąć ? izolacji w suficie taka sama jak w krokwiach.
nie zapomnij o akustyce.
stryszek no w takim razie przydaloby sie wsadzic :)



bodal - 19-08-2009 13:26

.
nie zapomnij o akustyce.
tzn ?

a na stryszku już bez paraizolacji ?



FlashBack - 19-08-2009 16:28

.
nie zapomnij o akustyce.
tzn ?

a na stryszku już bez paraizolacji ? :evil: :evil: :evil: :evil: a jak? co? napisalem



bodal - 19-08-2009 20:14
ok ale co z tą akustyką ??



FlashBack - 19-08-2009 20:18

ok ale co z tą akustyką ?? tez jestem ciekaw jak to, u ciebie bedzie.



evien - 19-08-2009 20:43
Pytań ciąg dalszy :)

Rozstaw profili CD max 40 cm ale to jest od środka profilu do środka profilu czy może między profilami??

Powiedzcie mi jeszcze jaka jest koleiność kładzenia ocieplenia na suficie wraz z montażem profili? montować prolile a później od góry wkładać wełnę?

Co dawaliście na sam koniec na wełnę od strony stryszków ???tych nieużytkowych nieocieplancych i itd.

Dzięki za odpowiedź



FlashBack - 19-08-2009 20:51
profile co 50 lub 40 cm (osie)
welne mozna rownie dobrze po profilach od spodu. skoro od gory jest swobodny dostep to od gory.
od gory? dlaczego po co.
uzupelnij dzienniczek bedzie latwiej.



bodal - 20-08-2009 11:51

ok ale co z tą akustyką ?? tez jestem ciekaw jak to, u ciebie bedzie. nie bardzo rozumiem może jakieś wskazówki ??



bodal - 20-08-2009 16:23

ok ale co z tą akustyką ?? tez jestem ciekaw jak to, u ciebie bedzie. nie bardzo rozumiem może jakieś wskazówki ??
prośba o bliższe informacje



FlashBack - 20-08-2009 20:12
zapodaj tu jakas fotke poddasza



kgolebiowski - 20-08-2009 23:36
Jak szybko po tynkach można ocieplać poddasze?



FlashBack - 21-08-2009 06:44

Jak szybko po tynkach można ocieplać poddasze? najszybciej jak sie da czyli po wyschnieciu :)



kgolebiowski - 21-08-2009 09:37

Jak szybko po tynkach można ocieplać poddasze? najszybciej jak sie da czyli po wyschnieciu :) A jak szybko schnie ,pół roku,rok? :D



FlashBack - 21-08-2009 10:13

Jak szybko po tynkach można ocieplać poddasze? najszybciej jak sie da czyli po wyschnieciu :) A jak szybko schnie ,pół roku,rok? :D 2-4tyg. tylko nie rob tak jak wiekszosc inwestorow a praktycznie wszyscy stad, ze wietrzenie polega u nich na okazjonalnym wpadaniu na budowe i robieniu przeciagow. porozswzczelniaj wszystkie okna i nie martw sie, ze na dworze moze padac :)
Podstawa to sprawna wentylacja.
Trasowanie pod stelaze mozesz zaczac juz po kilku dniach bo wiekszosc pkt. dotyczy krokwi i jetek. brzegi przy szczytach wyschna najszybciej to i montaz UD mozna szybciej zaczac a zarazem stelaze i welna idzie. samo szpachlowanie nie wczesniej jak wszystko bedzie suche.



kgolebiowski - 21-08-2009 10:18

Jak szybko po tynkach można ocieplać poddasze? najszybciej jak sie da czyli po wyschnieciu :) A jak szybko schnie ,pół roku,rok? :D 2-4tyg. tylko nie rob tak jak wiekszosc inwestorow a praktycznie wszyscy stad, ze wietrzenie polega u nich na okazjonalnym wpadaniu na budowe i robieniu przeciagow. porozswzczelniaj wszystkie okna i nie martw sie, ze na dworze moze padac :)
Podstawa to sprawna wentylacja. Tak też myślałem.Przy obecnej pogodzie zapewne miesiąc wystarczy.



gianti - 22-08-2009 22:12
Witam, zerknijcie na zdjęcie - czy ocieplenie skosów (2 warstwy jest prawidłowo zaprojektowane? plus docieplenie murłat i przestrzeni nad nimi?

Jak obrobić murłatę od wewnętrznej strony domu?

chcę dać suporeks (6cm) ale nie wiem czy mam go ścinać zgodnie ze skosem dachu, czy zostawić na prosto i wówczas wełna i folia paroizolacyjna - w pewnej powierzchni dotyka (jest ściśnięta suporeksem od dołu)

http://images44.fotosik.pl/185/adcb766470921631m.jpg



FlashBack - 22-08-2009 22:23
podmurowac murlate, otynkowac, wykonac ruszt i ocieplenie, wykonac paroizolacje - folie wypuscic na sciane kolankowa. bloczek mozesz podciac pod katem choc przy jego grubosci ...



bodal - 23-08-2009 07:32

zapodaj tu jakas fotke poddasza i co z tą akustyką ?

http://img269.imageshack.us/img269/9...0822001.th.jpg

http://img29.imageshack.us/img29/344...0822003.th.jpg

http://img21.imageshack.us/img21/3444/20090822.th.jpg



FlashBack - 23-08-2009 07:57

zapodaj tu jakas fotke poddasza http://www.hot.jpg.pl/zdjecie/97086/strych.html te deseczki maja grubosc?
nie bedzie tu problemow z akustyka, glowne ocieplenie miedzy belki i pod nie tyle samo co na krokwie. na marginesie nie mniej pod jak 10cm przy zasadniczej izolacji 15cm. sprawdz dokladnie droznosc wszelkich wymaganych szczelin pod deskowaniem dachu.
przed montazem izolacji w belki zamontowac trzeba wszystkie wieszaki, nie bedzie klopotow z omijaniem sznurkowania i tlamszenia ulozonej wczesniej izolacji dodatkowo ominie cie podwojne zaciaganie sie farfoclami z welny (przy ukladnaiu i przy montazu wieszakow).



bodal - 23-08-2009 08:01
deski maja grubość 1,5 cm



FlashBack - 23-08-2009 08:26
1,5cm to bedzie spory dyskomfort przy uzytkowaniu, za duzy rozstaw podparc jakimi sa bellki.



bodal - 23-08-2009 20:19
http://img89.imageshack.us/img89/620...0823007.th.jpg

a miejsce przy kominie ocieplamy zwykłą watą czy jakąś specjalną ?



FlashBack - 23-08-2009 20:30
szczerze, to zamiast klinkieru powinna byc izolacja. przynajmniej na pol metra w dol od dochodzacej do komina welny.
w tym miejscu wystarczy ta sama welna co w pozostalej czesci dachu.



bodal - 23-08-2009 21:00

szczerze, to zamiast klinkieru powinna byc izolacja. przynajmniej na pol metra w dol od dochodzacej do komina welny.
w tym miejscu wystarczy ta sama welna co w pozostalej czesci dachu.
A z czego dorobić tą izolację?

i jeszcze jakimi profilami zabudować ten skos ?

http://img411.imageshack.us/img411/3...0823013.th.jpg



FlashBack - 23-08-2009 21:39
welna 5-10cm podobne jak sciany szczytowe wzdloz skosu w strefie nad poddaszem uzytkowym.
odsylam do blizniaka http://forum.muratordom.pl/ocieplam-...98340-1560.htm



bodal - 23-08-2009 21:48

szczerze, to zamiast klinkieru powinna byc izolacja. przynajmniej na pol metra w dol od dochodzacej do komina welny. a co z tą izolacją ? z czego powinna być zrobiona i czy można teraz jakoś ją dołożyć ?



bodal - 24-08-2009 11:25

szczerze, to zamiast klinkieru powinna byc izolacja. przynajmniej na pol metra w dol od dochodzacej do komina welny. a co z tą izolacją ? z czego powinna być zrobiona i czy można teraz jakoś ją dołożyć ?
ponawiam pytanie



FlashBack - 24-08-2009 19:56

welna 5-10cm podobne jak sciany szczytowe wzdloz skosu w strefie nad poddaszem uzytkowym.
odsylam do blizniaka http://forum.muratordom.pl/ocieplam-...98340-1560.htm
tu masz odpowiedz



bodal - 25-08-2009 18:54
szukam szukam i nie znalazłem odpowiedzi na temat izolacji pomiedzy kominem a wełną



Wirecki - 25-08-2009 22:55

szukam szukam i nie znalazłem odpowiedzi na temat izolacji pomiedzy kominem a wełną może to pomoże



kropecka - 26-08-2009 13:48
odpowiedź na moją negatywną opinię o partaczach którzy nam zepsuli poddasze:
"postąpił pan bardzo nieuczciwie.nie dosyc że chcił pan oszukac moją firmę na ilośc metrów do zrobienia to czekał pan aż prace będą prawie na ukończeniu i wcześniej nie wnosił pan żadnych poprawek po to by pod koniec prac wnieśc swoje nie uzasadnione uwagi bo taką metodą ociepla się poddasza od wielu lat. pod koniec prac wymyślił pan rzekomych podwykonawców ibłędy których wcześniej nie było po to by nam nie zapłacic za wykonaną prace a przestrzegano nas przed zleceniodawcą który w ten sposób buduje dom.zapłaciłem pracowniką za pracę staciłem paliwo pan mnie oszukał a jak bez roszczeń finansowych oddałem klucze to pan mnie obsmarował w internecie."

:evil:



bodal - 27-08-2009 19:27

szukam szukam i nie znalazłem odpowiedzi na temat izolacji pomiedzy kominem a wełną może to pomoże
w linku na rysunku jest uszczelnienie elastyczne - czy może to być papa ??



Wirecki - 27-08-2009 22:19
nie mam pojęcia. Zadzwoń na infolinie isovera, to ich rysunki, może jest tam kto "techniczny"...



quethas - 19-10-2009 18:22
A czy wata szklana nadaje się do ocieplenia poddasza? Moze inaczej. Pierwsza warstwa waty szklanej 15-20cm i druga warstwa wełny mineralnej 5cm, folia itp itd...
I czy płyty kartonowo gipsowe mozna klasc na poddaszu ktore nie bedzie dodatkowo ogrzewane...? czy nic im sie nie stanie?
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • hergon.pev.pl



  • Strona 10 z 15 • Zostało znalezionych 2055 wyników • 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15

    © Hogwart w swietle księżyca... Design by Colombia Hosting