ďťż
Przejrzyj wiadomości
Czy ktoś ocieplał dom EKOPŁYTĄ z Czarnkowa?




mrucz@k - 25-09-2003 13:41
Jak w temacie.
Czy można ją zamiennie stosować zamiast styropianu?
Jeśli ktoś stosował takie rozwiązanie to jakie są zalety, wady?





pik33 - 25-09-2003 15:14
Może daj więcej danych - cena tej płyty, parametry?



mrucz@k - 25-09-2003 15:44
Proszę bardzo:
http://www.ekoplyta.pl/
pozdrawiam



KrzysiekMarusza - 25-09-2003 15:44
A co to takiego ?

Krzysiek
PS planuje uzyc na strop - welny, ale moze co innego sie nada ?





Wojciech Nitka - 25-09-2003 17:46
Bardzo popularny sposób docielpania domów w Niemczech i innych rozwiniętych krajach.



mrucz@k - 25-09-2003 18:03
To, że jest to modne na zachodzie to już wiem (stąd moje pytanie).
A co w Polsce?
Czy nikt z forumowiczów nie docieplał ekopłytą?



KrzysiekMarusza - 25-09-2003 18:50
Nikoniecznie mnie interesuje co jest modne/popularne na Zachodzie :-)
Natomiast jak z parametrami ? wytrzymalosc na zginanie/sciskanie,
wsp. przewodzenia/przenikania ciepla itp. ????

hej

Krzysiek



Wojciech Nitka - 25-09-2003 19:21
Skontaktuj się z Ekopłytą. Trzy - cztery lata temu dla Ekopłyty opracowywaliśmy systemy dociepleń z użyciem płyt porowatych prezentowanych później na Budmie - był postawiony cały domu w którym pokazano wszelkie rozwiązania z użyciem płyt porowatych - izolacja cieplna ścian i stropów oraz właśnie system dociepleń. Może mają jeszcze materiały z tamtego okresu.
Więcej infornmacji znajdziesz na stronach http://www.gutex.de/produkte/index.html - największego konkurenta Ekopłyty na rynku niemieckim.



Wojciech Nitka - 25-09-2003 20:07
Na rynku niemieckim produkty Ekopłyty sprzedawane są pod nazwą Steico - http://www.steico.de
Może tam coś znajdziesz. Nie mniej jak proponowałem - skontaktuj się z Ekopłytą.



Pyza - 25-09-2003 21:04
Interesowaąłm się ekopłytą kilka miesięcy temu. Koniec końców ociepliłam dach Ekofibrem. Powód - musiałabym sama zorganizować sobie transport i znaleźć ekipę do zamontowania. Za duży koszt i kłopot oraz ryzyko "skopania" prac (musieliby się u mnie uczyć).
Pozdrawiam :)



Wojciech Nitka - 25-09-2003 21:20
Faktem jest, że w naszym kraju chyba nikt lub bardzo mało osób (osobiście znam jeden budynek) stosowało płyty porowate do ocieplenia budynków szkieletowych. Chyba jeszcze mniej stosowało płyty porowate zamiast styropianu lub wełny na docieplanie budynków w tradycji. A materiał jest całkiem, całkiem ...



stefbud - 26-09-2003 08:34

Interesowaąłm się ekopłytą kilka miesięcy temu. Koniec końców ociepliłam dach Ekofibrem. Powód - musiałabym sama zorganizować sobie transport i znaleźć ekipę do zamontowania. Za duży koszt i kłopot oraz ryzyko "skopania" prac (musieliby się u mnie uczyć).
Pozdrawiam :)
Interesuje mnie ocieplenie dachu Ekofibrem, wiem jak to wygląda, na czym polega. Ale jakie są Twoje opinie o tej metodzie? Jaką grubość powinno mieć to ocieplenie?
Pozdrawiam



Pyza - 28-09-2003 21:36

Interesuje mnie ocieplenie dachu Ekofibrem, wiem jak to wygląda, na czym polega. Ale jakie są Twoje opinie o tej metodzie? Jaką grubość powinno mieć to ocieplenie?
Pozdrawiam
Moje opinie będą raczej skromne, bo pierwsza zima dopiero przede mną :lol: .

1. "Montaż" ocieplenia zajął u nas 3 godziny (wełną min. 2 dni). Panowie przyjechali, rozwinęli rury, wdmuchnęli i odjechali. Zero marudzenia, dowożenia materiału przeze mnie. Po prostu CUD MIÓD i REWELACJA.
2. W lecie było chłodno na poddaszu, na strychu upał.
3. W skosach mam warstwę ok. 20 cm (tyle było miejsca i tyle musiało być). Natomiast na stropie (poddasze/strych) jest ok. 15-17 cm - jak będzie zimno w zimie, to można "dosypać" (jak to powiedzieli panowie).
16-17 cm ekofibra = 20 cm wełny (mniej więcej).
4. Cena - porównywalna z wełną (szczerze mówiąc nie wiem, co jest droższe).

Pozdrawiam :)



stefbud - 29-09-2003 10:50
Dzięki za odpowiedź. Czekam na relacje z zimy. Ja zamierzam ocieplać na wiosnę.
Nie rozumiem tylko jeszcze tego zdania:"w lecie było chłodno na poddaszu, na strychu upał". Chodzi mi o terminologię, bo dla mnie strych to to samo co poddasze / no prawie/. :wink: Co Ty nazywasz strychem? I dlaczego, Twoim zdaniem było tam gorąco? :D
Pozdrawiam



Pyza - 29-09-2003 19:14

Chodzi mi o terminologię, bo dla mnie strych to to samo co poddasze / no prawie/. :wink: Co Ty nazywasz strychem? I dlaczego, Twoim zdaniem było tam gorąco? :D Poddasze, to poddasze użytkowe. A strych jest nad poddaszem (mam wysoki dach i obie te rzeczy się tam mieszczą :wink: . Ocieplenie idzie między strychem a poddaszem. NA strychu było gorąco - od dachówek; na poddaszu chłodno, bo Ekofiber nie puszczał tego upału na poddasze. Czy teraz już to jasno napisałam :-?.

A co do relacji z zimy... będziesz musiał czekać na następną, bo dopiero na wiosnę będę robić ocieplenie ścian i wtedy to się dopiero okaże... :o
Pozdrawiam :D



mrucz@k - 30-09-2003 08:17
Wracając do tematu, przeglądałem prezentacje firm niemieckich odnośnie ocieplania tzw. ekopłytą, bardz ciekawe, mnóstwo szczegółów jak montować tylko pozazdrościć takich stron internetowych. Dzwoniłem do Ekopłyty i okazało się, że cała produkcja idzie do zachodnich sąsiadów u nas można jedynie wybrać sobie z magazynu odpadki pozaklasowe :D
Może jak będe budować drugi dom .... :wink:

Prośba do Pyzy o więcej szczegółów na temat Ekofibru, z tego co przeczytałem to jest to jakiś granulat (rozwinęli rury i wdmuchnęli) jak trzeba przygotować poddasze itp?

pozdrawiam



uszek - 30-09-2003 09:14
Do Pyza :
A gdzie kupiłaś ten "Ekofiber" masz może jakiś namiar. Ja jestem z Krakowa.



Pyza - 30-09-2003 10:58

Do Pyza :
A gdzie kupiłaś ten "Ekofiber" masz może jakiś namiar. Ja jestem z Krakowa.
Ja też jestem z Krakowa. Poprosiłam firmę o wycenę. Przedstawili nam koszt. Potem podpisaliśmy (chyba, bo sprawy finansowe załatwiał mąż) umowę. W każdym bądź razie mieliśmy gwarancję ceny przed wykonaniem. Po ociepleniu pocztą otrzymaliśmy fakturę. Bardzo byłam zadowolona ze współpracy z tą firmą.
http://www.ekofiberkrakow.republika.pl/main.htm
Pozdrawiam :D



mrucz@k - 30-09-2003 16:30
Jak przygotować dach do wdmuchania ekofibru?
Patrzyłem na stronę firmy z Krakowa, ale tam są przykłady gdzie rozbierają dachówkę i tamtędy wrzucają to.
Jak mam zamknąć powierzchnię pod krokwiami, czy ma to być folia paroizolacyjna, czy może trzeba zamontować płyty kartonowo-gipsowe.
pzdr



Pyza - 30-09-2003 19:45
U mnie było tak. Położona była folia wysokoparoprzepuszczalna, na to dachówka. Panowie z Ekofibra po oględzinach kazali "coś" zrobić z nieszczelnościami w okolicy murłaty (zaglądając za murłatę było widać podbitkę i w niektórych miejscach trawnik wokół domu rosnący :wink: ) i zamontować płyty G-K (bez paroizolacji, bo jest niepotrzebna). I do tych kieszeni (między G-K a folię wysokoparo..) wdmuchiwali ekofiber stojąc na strychu (bo u mnie można wejść na strych i sobie tam swobodnie chodzić). Na koniec nasypali na podłogę strychu. Czeka nas jeszcze przykręcenie płyt OSB, żeby "zamknąć" ekofiber w stropie pomiędzy poddaszem, a strychem i używać strychu.
Przy "jaskółkach" w dachu, fachowcy od układania płyt G-K uszczelnili/ocieplili styropianem i pianką montażową.
Murłata została "obłożona" folią paroprzepuszczalną. Tzn. Przyczepialiśmy pas folii z góry - do tej już położonej na dachu folii, z dołu -do murłaty, a po bokach do krokwi. Tak żeby ekofiber nie uciekał na wspomniany wcześniej trawnik :lol: .
A najlepiej, to porosić kogoś z firmy Ekofiber, żeby przyjechał, popatrzył i doradził tak jak nam :D.
Pozdrawiam seredcznie :D



Pyza - 30-09-2003 19:50

Prośba do Pyzy o więcej szczegółów na temat Ekofibru, z tego co przeczytałem to jest to jakiś granulat (rozwinęli rury i wdmuchnęli) jak trzeba przygotować poddasze itp?
pozdrawiam
Ekofiber jest szary, wygląda jak kurz z worka od odkurzacza.
Co do przygotowania poddasza, to już pisałam przed chwilką. Tak wyglądało to u mnie, bo ja mam strych. A jak się nie da wejść na górę, to wtedy tzreba zostawiać jakieś otwory w płycie G-K - ale w tej kwestii to już doświadczenia nie mam.
Pozdrawiam :)



mrucz@k - 01-10-2003 08:34
Dzięki Pyzo za wyczerpującey instruktaż montażu tego kurzu z worka odkurzacza :D
Czy może znasz jakąś ekipę która pracuje na terenie wielkopolski, bo ta z Krakowa to chyba nie przyjedzie do Poznania?
Mogłabyś podać cene za m2 lub m3, albo cokolwiek co da się porównać z innym ociepleniem.

PS. Czy w płytach G-K na suficie masz montowane oświetlenie?
pozdrawiam



Kasia i Jacek - 01-10-2003 14:06
Ekofiber wydaje się być ciekaszym materiałem niz Ekopłyta, a na pewno oba te materiały są alternatywą dla termosu ze styropianiu i szkodliwej (prawdopodobnie) wełny mineralnej. Odetchnęłam trochę z ulgą, bo od kilku tygodni usiłaowałam trafić na ślad alternatywnego ocieplenia. Dlatego serdecznie dziękuję Pyzie za informację o Ekofibrze.
Nurtuje mnie tylko kilka rzeczy:
1. Czym się wykańcza poddasze pokryte ekofibrem (powierzchnia nie nadaje się chyba sama w sobie do użytkowania?)
2. Czy można ocieplać nim ściany zewnętrzene i czy potem na to można kłaść tynk i jaki?
3. Ile kosztuje m2 ocieplenia z Ekofibru
4. Jak trwały jest Ekofiber?
5. Czy ktoś zna namiar na przedstawiciela firmy produkującej Ekofiber z okolic Wrocławia

Kasia



Pyza - 01-10-2003 18:10

Czy może znasz jakąś ekipę która pracuje na terenie wielkopolski, www.ekofiber.com.pl/
Ekofiber produkują w Kielcach, może tam będą mieć namiar, ja niestety nie mam.


Mogłabyś podać cene za m2 lub m3, albo cokolwiek co da się porównać z innym ociepleniem. Cenę podają za m3 zużytego materiału. Zużywają w zależności od tego, gdzie sypią. Jeśli w skosy to więcej (żeby jak trochę osiądzie nie było dziur), na płaskie stropy mniej. Niestety nie pamiętam ceny za m3. Mogę Ci tyko napisać, że dla mnie koszt był porównywalny z ociepleniem wełną. Na tyle, na ile byłam w stanie wyliczyć (ilość potrzebnej wełny, bo ekofiber liczyła firma i ZAGWARANTOWAŁA MI CENĘ) wychodziło mi finansowo na jedno.


PS. Czy w płytach G-K na suficie masz montowane oświetlenie? Tak, w ekofibrze idą peszle i są wypuszczone przez płyty G-K do pokojów na poddaszu.

Pozdrawiam :D



Pyza - 01-10-2003 18:18

Nurtuje mnie tylko kilka rzeczy:
1. Czym się wykańcza poddasze pokryte ekofibrem (powierzchnia nie nadaje się chyba sama w sobie do użytkowania?)
Wykańcza się tak samo jak przy każdym innym materiale ocieplającym, tylko kolejność prac jest inna (pisałam już wyżej, jak to było u mnie).


2. Czy można ocieplać nim ściany zewnętrzene i czy potem na to można kłaść tynk i jaki? Można wsypać w pustkę między dwiema warstwami muru. a czy inaczej :o , nie wiem.


4. Jak trwały jest Ekofiber? "Materiał z odzysku może być ponownie użyty. Producent gwarantuje zachowanie podstawowych właściwości EKOFIBRU przynajmniej przez 10 lat." Cytat ze strony producenta

Pozdrawiam :D



Maco - 03-10-2003 22:23
Podobnym bardzo mateirałem do ekofibera jest termex.
http://www.termex.wior-sc.pl/termex/welna.html

Ceny (orientowałem się pół roku temu) były podobne. To znaczy w jednym tańsza była izolacja ścian a w drugim poddasza. Termex chyba ma tę przewagę, że można go nadmuchiwać na otawarte poweirzchnie domu kanadyjskiego a potem zakryć płytą k-g. Ekofiber trzeba wdmuchować po wcześniejszym założeniu płyt.
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • hergon.pev.pl


  • © Hogwart w swietle księżyca... Design by Colombia Hosting