ďťż
Przejrzyj wiadomości
Alarmy do samodzielnego montażu




_bogus_ - 29-06-2004 17:31
Maco - nie przesadzaj z tym "ogromem funkcji opcji i możliwości". Już po kilku miesiącach czytania instrukcji wszystko było dla mnie jasne ;-);-);-)

A na poważnie - dla mnie przednia zabawa. Tylko żona mnie w końcu wyrzuci z domu bo codziennie przed wyjściem muszę ją instruować jak dzisiaj działa nasz system ;-);-);-) – jedyne co wiadomo na pewno – to że inaczej niż wczoraj ;-)

A tak już zupełnie na poważnie. Niestety realizacja tych funkcji o których wspomniałeś jest o tyle utrudniona że CA64, jak to centralka alarmowa, jest nastawiona na sterowanie zero-jedynkowe. Brak zarówno wejść jak i wyjść analogowych. Przykład: jak chciałbyś zrobić płynną regulację oświetlenia - to nie widzę jak by to zrobić. Analogicznie: płynna regulacja wentylacji. No ale po prostu narzędzie jest do czegoś innego (alarmu) dostosowane a my tu próbujemy, zresztą mam nadzieję że z dobrym skutkiem, zaprząc jeszcze do dodatkowej pracy ...

Pozdrawiam

Ps. I nie twierdzę że się nie da sterować analogowo. Wymyśliłem już ze dwa sposoby, ale każdy wymaga dodatkowych urządzeń. I żadnego jeszcze nie przetestowałem.





_ZBYCH_ - 29-06-2004 20:54

Dziekuję ZBYCHU za pozdrowienia - wzajemnie. Muszę Ci sie przyznać, że ja zajmuję sie raczej automatyką i komputerami. Zainteresowaniami moimi są rózne zjawiska fizyczne (chociażby fale elektromagnetyczne, "wędrówki" elektronów itp...) Instalacje alarmowe wykonuję raczej sporadycznie. Tym nie mniej mam kontakt z branżą (z tymi od pożarówki też).
Musze ci sie przyznać, że w systemach alamowych jesteś moim guru.
Nie raz wracałem do wątków, w których była omawiana instalacja włamaniowa i .... widać że znasz sie na rzeczy.
Miedzy innymi podoba mi sie Twoja koncepcja "ochrony obwodowej" za pomocą kontaktronów. Zauważyłem, że szczególnie niewiasty, czyją sie bezpieczniej, kiedy są w domu, a alarm czuwa.

pzdr

Darek
Dzięki. Bardzo mi miło, że komuś przydają się moje rady :D



_ZBYCH_ - 29-06-2004 20:54

Troszkę wrócę do poprzednich tematów.
Ja się zdecydowałem na samodzielny montaż Satela CA64. Głównie dlatego, że chcę tą centralką sterować nie tylko alarmen ale także różnymi funkcjami domu (oświetlenie zewnętrzne, wewnętrznem wentylacja, ogrzewanie, rolety, symualcja obecności,...).

Mimo wykształcenia elektronicznego przyznaję, że ogrom funkcji opcji i możliwości nie czyni sprawę łatwą ale mając trochę czasu i "zaparcia" powoli brnę do przodu.

Przy okazji chcę podziękować ZBYCHOWI, który służy nieocenionymi radami i mimo samodzielnej instalacji mogę liczyć na jego wsparcie !

Dzięki !
Do usług :D



_ZBYCH_ - 29-06-2004 20:59

...
A na poważnie - dla mnie przednia zabawa. Tylko żona mnie w końcu wyrzuci z domu bo codziennie przed wyjściem muszę ją instruować jak dzisiaj działa nasz system ;-);-);-) – jedyne co wiadomo na pewno – to że inaczej niż wczoraj ;-)
Ja czekam na nową centralę Satela CA128 (która rodzi się w bólach :( ) i już współczuję moim domownikom :lol: (i gościom też :wink: ).


A tak już zupełnie na poważnie. Niestety realizacja tych funkcji o których wspomniałeś jest o tyle utrudniona że CA64, jak to centralka alarmowa, jest nastawiona na sterowanie zero-jedynkowe. Brak zarówno wejść jak i wyjść analogowych. Przykład: jak chciałbyś zrobić płynną regulację oświetlenia - to nie widzę jak by to zrobić. Analogicznie: płynna regulacja wentylacji. No ale po prostu narzędzie jest do czegoś innego (alarmu) dostosowane a my tu próbujemy, zresztą mam nadzieję że z dobrym skutkiem, zaprząc jeszcze do dodatkowej pracy ... _bogus_ napisz w jakiej funkcji i czym konkretnie chcesz sterować z CA 64. Pewnie na wszystko znajdzie się sposób :wink: .





viktoria23 - 30-06-2004 09:57
Witam ... mam pytanko :D . Jestem w trakcie kupna domku do remontu :-? , w którym na dzień dzisiejszy, nie bede mieszkac. domek 60m, 4 okna, 4 izby, drzwi .. brak piwnicy, brama i furtka. Ach , no i latwosć przechodzenia przez siatke. Zagraconego podwórka to ja wcale nie potrzebuje chronic .. przynajmnije na razie .. ale chcemy zamontowac, tak po tynkach alarm w domku. Co potrzebuje, ile czujek - jakich ... i do czego.

Pozdrawiam

viktoria23

Moze dobrze by było zeby centralka byla troche lepsza .. bo domek bedzie przebudowywany ... kiedyś ... :lol:



darekola - 30-06-2004 10:27
Czy są jakieś centarlki alarmowe,
którymi można "sterować" poprzez Internet?

D.



viktoria23 - 30-06-2004 10:53
jeszcze jedno spostrzeżenie ...... domek nie stoi na wygwizdownie, tylko przy ulicy alsfaltowaej, z sasiadami ze wszystkich stron ... pełna zamieszkała ulica ....



mieczotronix - 30-06-2004 16:48

Czy są jakieś centarlki alarmowe,
którymi można "sterować" poprzez Internet?
D.
Da się zrobić (za pieniądze można wszystko). Ale jaki to ma sens, skoro każda centralka może być sterowana przez telefon, a jak masz internet, to raczej masz też telefon. Wszystko zależy od tego czym chcesz "sterować" zdalnie? Jak cię nie ma w domu, to alarm jest po prostu uzbrojony więc czym tam jeszcze sterować?



mieczotronix - 30-06-2004 16:50

ale chcemy zamontowac, tak po tynkach alarm w domku. Jeśli chodzi o tynki wewn. to chyba lepiej kable położyć przed tynkami, a potem je zatynkować.



thalex - 30-06-2004 23:02

Czy są jakieś ...........

.............. Jak cię nie ma w domu, to alarm jest po prostu uzbrojony więc czym tam jeszcze sterować?
Wyjściami! ("wyjściami niespodziankami") bynajmniej u siebie mam to w planie. A decyzję zadziałania takiego wyjścia będę podejmował osobiście po analizie sytuacji.

Przepraszam, że w tonie trochę żartobliwym się wtrącam ale zamierzam na serio coś takiego mieć.



mieczotronix - 01-07-2004 00:11

Wyjściami! ("wyjściami niespodziankami") bynajmniej u siebie mam to w planie. A decyzję zadziałania takiego wyjścia będę podejmował osobiście po analizie sytuacji. To jeszcze chcesz mieć podgląd na to co się dzieje w domu przez internet? Ile kamer planujesz w tym celu. Po 4 na pokój (po 1 w każdym rogu?) Z noktowizorami? Jakich opóźnień w transmisji obrazu do ciebie i twoich poleceń do alarmu się spodziewasz?



thalex - 01-07-2004 00:21
Może trochę przesadziłem pisząc analiza, gdy zadzwoni mi komórka będę potrzebował dosłownie chwilkę na przemyślenie. Nic nie będę podglądał ani podsłuchiwał - przeciwnie, przymknę oczy, zatkam uszy i wysteruje dane wyjście :lol:



_bogus_ - 01-07-2004 11:59
thalex - może najpierw zadzwoń do żony i ewentualnie innych osób, które, nawet z najmniejszym prawdopodobieństwem, mogłyby Ci uruchomić alarm ;-)

I mam nadzieję że nie myślisz o czymś takim jak zapamiętany przez mnie ze studium wojskowego: granat ręczny o promieniu rażenia 200 m . :o :D (Tak tak - nie ma pomyłki).

Pozdrawiam



Maco - 01-07-2004 13:17

Niestety realizacja tych funkcji o których wspomniałeś jest o tyle utrudniona że CA64, jak to centralka alarmowa, jest nastawiona na sterowanie zero-jedynkowe. Brak zarówno wejść jak i wyjść analogowych. Przykład: jak chciałbyś zrobić płynną regulację oświetlenia - to nie widzę jak by to zrobić. Analogicznie: płynna regulacja wentylacji. No ale po prostu narzędzie jest do czegoś innego (alarmu) dostosowane a my tu próbujemy, zresztą mam nadzieję że z dobrym skutkiem, zaprząc jeszcze do dodatkowej pracy ...

Pozdrawiam

Ps. I nie twierdzę że się nie da sterować analogowo. Wymyśliłem już ze dwa sposoby, ale każdy wymaga dodatkowych urządzeń. I żadnego jeszcze nie przetestowałem.
No właśnie, porozmawiajmy o tym...
Jakie macie pomysły.
Mi przychodzi sterowanie wypełnieniem fali prostokątnej (0-1) tak, żeby po przejściu przez kondensator i rezystor dawało to jakieś średnie napięcie. Ale nie wiem (jeszcze) czy CA-64 ma takie możliwości

Inny pomysł to podczepienie jakiegoś prostego przetwornika, który z kilku wejść cyfrowych da na wyjściu skokowo zmieniające się napięcie.

Jak na razie moje podejście (czy pomysły) zasadzają się na tym, żeby CA-64 sterowała zero-jedynkowo a jeśli potrzebuję bądź wejścia bądź wyjścia analogowego, to będą to oddzielne urządzenia, gdzie będzie się zadawało dany parametr do osiągnięcia - po osiągnięciu parametru to urządzenie wyśle zero-jedynkowy sygnał do centrali a ta zareaguje odpowiednio.



mieczotronix - 01-07-2004 13:42

Mi przychodzi sterowanie wypełnieniem fali prostokątnej (0-1) tak, żeby po przejściu przez kondensator i rezystor dawało to jakieś średnie napięcie. Ale nie wiem (jeszcze) czy CA-64 ma takie możliwości Żadna centralka alarmowa raczej nie ma timera, który pozwalałby jej kilkaset razy na sekundę zmieniać stan wyjścia. To nie mikrokontrolerl


Inny pomysł to podczepienie jakiegoś prostego przetwornika, który z kilku wejść cyfrowych da na wyjściu skokowo zmieniające się napięcie. Za dużo wyjść zużywasz. Żeby mieć 16 poziomów jasności potrzebne ci aż cztery wyjścia.

A nie prościej zrobić układ sterujący oświetleniem z dwoma przyciskami "jaśniej" i "ciemniej" i podłączyć go do centralki do dwóch wyjść.?


Jak na razie moje podejście (czy pomysły) zasadzają się na tym, żeby CA-64 sterowała zero-jedynkowo a jeśli potrzebuję bądź wejścia bądź wyjścia analogowego, to będą to oddzielne urządzenia, gdzie będzie się zadawało dany parametr do osiągnięcia - po osiągnięciu parametru to urządzenie wyśle zero-jedynkowy sygnał do centrali a ta zareaguje odpowiednio. To po co ci do tego jeszcze centralka? Nie lepiej zrobić oddzielny kontroler z wejściami i wyjściami analogowymi - robiący to, co będziesz chciał i tylko zapewnić jakąś prostą z nim komunikację z centralki?
Po co ci te wejścia i wyjścia analogowe? Do sterowania alarmem, czy np. oświetleniem. Lepiej zostawić centralce alarmowej na głowie tylko zajmowanie się alarmami - jej konstrukcja jest nagięta pod to konkretne zastosowanie.



AdamY - 01-07-2004 19:30
Czytam, czytam... i widzę, że niektórzy koledzy koniecznie chcą "namówic koguta żeby dawał mleko". Są gotowe rozwiazania.. wspomniany w innym wątku system EIB posiada wszelkie funkcje potrzebne do sterowania urzadzeniami domowymi włącznie z możliwością sterowania i kontrolowania stanu za posrednictwem telefonu czy internetu. Nawet lodówki potrafia przez internet zameldować o tym ze półki świecą pustkami. Moim skromnym zdaniem, centralka alarmowa jest do sygnalizowania zagrożeń i alarmowania... jak sama nazwa zreszta wskazuje..



_ZBYCH_ - 01-07-2004 23:29

Czytam, czytam... i widzę, że niektórzy koledzy koniecznie chcą "namówic koguta żeby dawał mleko". Są gotowe rozwiazania.. wspomniany w innym wątku system EIB posiada wszelkie funkcje potrzebne do sterowania urzadzeniami domowymi włącznie z możliwością sterowania i kontrolowania stanu za posrednictwem telefonu czy internetu. Nawet lodówki potrafia przez internet zameldować o tym ze półki świecą pustkami. Moim skromnym zdaniem, centralka alarmowa jest do sygnalizowania zagrożeń i alarmowania... jak sama nazwa zreszta wskazuje.. AdamY - nie zabieraj ludziom nadziei :D .

Sam zapewne wiesz ile kosztują systemy EIB. Przeciętnego inwestora prywatnego budującego dom nie stać na taki luksus, co wcale nie znaczy, że ma zrezygnować z poszukiwań tańszych rozwiązań o równie dużych możliwościach.



_ZBYCH_ - 01-07-2004 23:35

Witam ... mam pytanko :D . Jestem w trakcie kupna domku do remontu :-? , w którym na dzień dzisiejszy, nie bede mieszkac. domek 60m, 4 okna, 4 izby, drzwi .. brak piwnicy, brama i furtka. Ach , no i latwosć przechodzenia przez siatke. Zagraconego podwórka to ja wcale nie potrzebuje chronic .. przynajmnije na razie .. ale chcemy zamontowac, tak po tynkach alarm w domku. Co potrzebuje, ile czujek - jakich ... i do czego.

Pozdrawiam

viktoria23

Moze dobrze by było zeby centralka byla troche lepsza .. bo domek bedzie przebudowywany ... kiedyś ... :lol:
Polecam zastosowanie centralki SATEL CA-10 lub DSC5020 + cztery czujki ruchu (pasywne czujki podczerwieni), np. DSC EC 301 i ew. czujnik kontaktronowy na drzwi. Do tego sygnalizator zewnętrzny. Jeśli nie przewidujesz podłączania domu do agencji ochrony (na razie), to sygnalizator zewnętrzny weź z własnym zasilaniem.
Obie centrale mają możliwość późniejszej rozbudowy (Satel do 16 linii, a DSC do 64 linii dozorowych - czyli czujników).



_ZBYCH_ - 01-07-2004 23:37

ale chcemy zamontowac, tak po tynkach alarm w domku. Jeśli chodzi o tynki wewn. to chyba lepiej kable położyć przed tynkami, a potem je zatynkować. Viktoria miała na myśli natynkowe wykonanie okablowania :)



thalex - 02-07-2004 06:49

thalex - może najpierw zadzwoń do żony i ewentualnie innych osób, które, nawet z najmniejszym prawdopodobieństwem, mogłyby Ci uruchomić alarm ;-)

I mam nadzieję że nie myślisz o czymś takim jak zapamiętany przez mnie ze studium wojskowego: granat ręczny o promieniu rażenia 200 m . :o :D (Tak tak - nie ma pomyłki).

Pozdrawiam
Etam, żona sama nie chodzi na budowę (bo na razie chodzi o budowę)

Wolę bardziej humanitarne metody a poza tym granat mógłby zeszpecić elewację (przykład był w Magdalence)



_ZBYCH_ - 02-07-2004 09:13

Wolę bardziej humanitarne metody a poza tym granat mógłby zeszpecić elewację (przykład był w Magdalence) Nie wiem, czy to powód do żartów :roll: .Tam zginęli ludzie...



pawelko - 02-07-2004 09:59
No granat ręczny to może nie, ale zdalne zadymienie budynku świecą dymną zniechęciłoby intruzów przed oczyszczeniem lokalu? Co wy na to?



Maco - 02-07-2004 10:11
To zadymianie to niezłe !
Jeśli jeszcze ktoś ma wentylację mechaniczną to łatwiej wpuścić dym przez nawiewy i wyłączyć na ten cza wyciąg...



pawelko - 02-07-2004 10:27
Nie wiem tylko, czy ten dym nie wnika w wykładziny i ściany - żeby nie okazało się, że po "akcji" potrzebny jest remont.



Maco - 02-07-2004 12:02
To może taki dym jak jest na koncertach. To chyba zupełnie niegroźne... dla ludzi i dla budynków.

A w domu dobrze zadymionym trudno się poruszać i zobaczyć co można ukraść.

Tylko pewnie wytwornica takiego dymu to całkiem kosztowna sprawa...

A możeby tak zgromadzić w jakijś butli taki dym i w razie alarmu uwalniać go jednorazowo... ?



_ZBYCH_ - 02-07-2004 18:59

To może taki dym jak jest na koncertach. To chyba zupełnie niegroźne... dla ludzi i dla budynków.

A w domu dobrze zadymionym trudno się poruszać i zobaczyć co można ukraść.

Tylko pewnie wytwornica takiego dymu to całkiem kosztowna sprawa...

A możeby tak zgromadzić w jakijś butli taki dym i w razie alarmu uwalniać go jednorazowo... ?
Owszem, dym wytwarzany przez takie wytwornice jest niegroźny. Koszt takich wytwornic zaczyna się od 180 zł (do kilku tysięcy zł). Płyn kosztuje 65 zł za 5l.
Jest jednak kilka wad takich wytwornic, m.in. zasilanie tylko 220V i długi czas nagrzewania urządzenia (od kilku do kilkunastu minut), ograniczony czas pracy. Ponadto do skutecznego zadymienia wnętrza domu, takich wytwornic musiało by być kilka (a przy dużych domach nawet kilkanaście). Nie są to małe urządzenia - gdzieś trzeba by je ukryć.

Są na rynku profesjonalne, zautomatyzowane wytwornice dymu przeznaczone do zastosowań security . Jest to taka skrzynka wielkości średniej kolumny głośnikowej, wyposażona w profesjonalną wytwornicę dymu, awaryjne zasilanie i centralę sterującą. Wytwornica jest w stałej gotowości do użycia i ma sporą wydajność. Przeznaczona jest do zastosowania w kasach, kantorach, zakładach jubilerskich i innych tego typu obiektach (czyli raczej małych pomieszczeniach). Jedna wada - kosztuje od 6000 zł :(

Kiedyś bawiłem się też w profesjonalne zabezpieczanie luksusowych samochodów i mam taki dymny system zabezpieczenia do samochodu. Nazywa się Smoke Defense System. Jest to taka mała wytwornica dymu, do zamontowania pod deską rozdzielczą lub pod fotelem. Po wyzwoleniu w klika sekund wnętrze samochodu wypełnia się bardzo gęstym dymem. Sprawdza się doskonale. Po takiej akcji samochód trzema wietrzyć kilka minut :lol: . Ale jaka jest reakcja ludzi wokół - zadziała taki system, a oni lecą z gaśnicami :lol:



thalex - 03-07-2004 00:04
Gaz pieprzowy ( i inne też) nie jest zabroniony a cena tylko 18zł.
Oczywiście, że potem trzebaby wietrzyć długo ale ja to wolałbym niż tracić dorobek.



thalex - 03-07-2004 01:05

Wolę bardziej humanitarne metody a poza tym granat mógłby zeszpecić elewację (przykład był w Magdalence) Nie wiem, czy to powód do żartów :roll: .Tam zginęli ludzie... Ale też nie róbmy z tego jakiegoś tabu, II-ga wojna światowa była wielką tragedią a śpiewa się (czy śpiewalo się) o rąbance i kaszance itd.
To, że zginęli wcale mnie nie cieszy ale nikt zawodu za nich nie wybierał chcieli być policjantami to byli.
Kto jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo w kraju ja? Ty? czy może ktoś kto w pobliżu mieszkał i może on miał bandytów przyprowadzić policji na sznurku?
Jak się tylko coś jakiemuś policjantowi u nas w kraju stanie to trąbią przez kilka dni ale, że do tego doszło? - o to już nie oni.
Podobnie i z żołnierzami w Iraku. Zgłasza się żołnierz na ochotnika jedzie na wojnę i ginie - sensacja na całą europę i jedną z ameryk prawie żałoba narodowa w kraju, wszyscy mają płakać!
A może miał przez 25 lat jeździć po poligonach skakać na spadochronie i kąpać się w morzu. A później niech na niego pracują ci drudzy.
(do 65-piątego roku życia)

Ps. trochę Ty a wcześniej mieczu o żołnierzach podnieśliście mi ciśnienie i dałem sobie chyba mały upust.

Przepraszam wszystkich, że odbiegłem od tematu.



_ZBYCH_ - 03-07-2004 07:25

Wolę bardziej humanitarne metody a poza tym granat mógłby zeszpecić elewację (przykład był w Magdalence) Nie wiem, czy to powód do żartów :roll: .Tam zginęli ludzie... Ale też nie róbmy z tego jakiegoś tabu, II-ga wojna światowa była wielką tragedią a śpiewa się (czy śpiewalo się) o rąbance i kaszance itd.
To, że zginęli wcale mnie nie cieszy ale nikt zawodu za nich nie wybierał chcieli być policjantami to byli.
Kto jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo w kraju ja? Ty? czy może ktoś kto w pobliżu mieszkał i może on miał bandytów przyprowadzić policji na sznurku?
Jak się tylko coś jakiemuś policjantowi u nas w kraju stanie to trąbią przez kilka dni ale, że do tego doszło? - o to już nie oni.
Podobnie i z żołnierzami w Iraku. Zgłasza się żołnierz na ochotnika jedzie na wojnę i ginie - sensacja na całą europę i jedną z ameryk prawie żałoba narodowa w kraju, wszyscy mają płakać!
A może miał przez 25 lat jeździć po poligonach skakać na spadochronie i kąpać się w morzu. A później niech na niego pracują ci drudzy.
(do 65-piątego roku życia)

Ps. trochę Ty a wcześniej mieczu o żołnierzach podnieśliście mi ciśnienie i dałem sobie chyba mały upust.

Przepraszam wszystkich, że odbiegłem od tematu. Mam inne zdanie na ten temat, ale nie będę z Tobą dywagował.



thalex - 04-07-2004 21:01
_ZBYCH_-u szanuję Twoje zdanie! Sory za moje żarty jeżeli one Cię oburzyły a za moje dywagacje przeprosiłem (z góry) wszystkich w poprzednim poście.
Może rzeczywiście trzymajmy się tematu. :D



pawelko - 19-07-2004 10:50
Pytanie do _ZBYCH_a: czy masz może wiadomość, kiedy będzie dostępna centrala alarmowa Satel o ilości lini powyżej 64? Miała być podobno w czerwcu, a tu ani widu ani słychu...



_ZBYCH_ - 20-07-2004 18:43

Pytanie do _ZBYCH_a: czy masz może wiadomość, kiedy będzie dostępna centrala alarmowa Satel o ilości lini powyżej 64? Miała być podobno w czerwcu, a tu ani widu ani słychu... Informacja z Satela:
"Dokładna data wprowadzenia produktu na rynek nie jest jeszcze znana, jednakże firma dołoży wszelkich starań, aby po przebyciu niezbędnych badań nowa linia central INTEGRA jesienią trafiła to sprzedaży."

:roll: :evil: :-? :( :cry:



pawelko - 21-07-2004 11:05
Cholera, to mogę mieć problem: albo mniej linii (nie podoba mi się) albo inna centralka (szkoda, bo trochę znam Satela - serwisuję sobie dwie ich centralki w firmie).



_ZBYCH_ - 21-07-2004 17:31

Cholera, to mogę mieć problem: albo mniej linii (nie podoba mi się) albo inna centralka (szkoda, bo trochę znam Satela - serwisuję sobie dwie ich centralki w firmie). Albo dwie centrale CA 64 :wink: :lol: .

Na razie eksploatuję PC 4020 DSC i już się nie mogę doczekać nowej centrali - INTEGRA.



AdamY - 21-07-2004 22:45
Kilka lat temu były w handlu włoskie centralki TECNOALARM. Jedna z nich miała 128 linii.. pewnie są nadal. Dystrybutorem była szczecińska firma BONELLI SISTEMI. Poszukaj.



_ZBYCH_ - 21-07-2004 23:47

Kilka lat temu były w handlu włoskie centralki TECNOALARM. Jedna z nich miała 128 linii.. pewnie są nadal. Dystrybutorem była szczecińska firma BONELLI SISTEMI. Poszukaj. Dzięki. Dystrybutor Bonelli Sistemi jest też w Warszawie.
My nie szukamy centrali, która posiada powyżej 64 linii (bo ja już mam - DSC PC 4020 ma do 128 linii), tylko czekamy na najlepszy w tej klasie produkt :D .



pawelko - 22-07-2004 12:27
A co to zacz ta INTEGRA będzie?



_bogus_ - 23-07-2004 14:45
_ZBYCH_ - czy wiesz może czy do tej nowej centrali Satela (128 liniowej) będą pasować jakieś elementy z zestawu C64 (np. klawiatury)?

Pozdrawiam



_ZBYCH_ - 23-07-2004 21:01

A co to zacz ta INTEGRA będzie? Informacje z Satela:

"W skład linii INTEGRA wchodzą cztery centrale o liczbie wejść od 4 do 128, oparte na znanej już wielu instalatorom i użytkownikom filozofii centrali CA-64."

"Oprócz linii Integra która dostępna będzie jeszcze w tym roku, planujemy zaprojektować znacznie większą centralkę (~1024 linii) :o :o :o (szkoda, że nie buduję jakiegoś pałacu :wink: :lol: ), opartą o całkowicie nową platformę sprzętową."



_ZBYCH_ - 23-07-2004 21:03

_ZBYCH_ - czy wiesz może czy do tej nowej centrali Satela (128 liniowej) będą pasować jakieś elementy z zestawu C64 (np. klawiatury)?

Pozdrawiam
Specjalnie dla central INTEGRA została zaprojektowana nowa linia manipulatorów, jednakże przewidziano również możliwość podłączenia wszystkich istniejących modułów, współpracujących z CA-64, takich jak np. ekspandery czy urządzenia kontroli dostępu.
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • hergon.pev.pl



  • Strona 2 z 2 • Zostało znalezionych 210 wyników • 1, 2

    © Hogwart w swietle księżyca... Design by Colombia Hosting