ďťż
Przejrzyj wiadomości
domek drewniany zamiast baraku




izat - 16-12-2003 16:49
Zastanawiamy się, czy zamiast baraku czy kontenera nie postawić na działce drewnianego domku, który będzie nam służył podczas budowy a w przyszłości byłby dobrym miejscem na narzędzia i inne graty ogrodnicze.
Mam jednak pytanie, czy ktoś się orientuje jakiej wielkości domek mogę postawić bez projektu i zgody gminy czy starostwa?
Czy może stać na fundamencie, czy tylko jako coś przenośnego, np. na betonowych belkach?
Czy w ogóle jest to dobry pomysł?





ma - 17-12-2003 08:45
Ja tez sie zastanawialam nad takim domkiem, zwlaszcza ze do naszej budowy jeszcze troche, a majac taka przystan mozna korzystac w pelni z dzialki. Wszelkie baraki i kontenery skreslam na wstepie, bo to prawdopodobnie latwiej postawic niz sie tego pozbyc potem. Alternatywa dla domku jest garaz, ktory prawdopodobnie mozna lepiej zabezpieczyc przed zlodziejami (maszyny, materialy!), a sluzyc moze w przyszlosci jeszcze innym celom niz li tylko skladowanie.



gg - 17-12-2003 09:22
Z tych samych powodów co Izat również postanowiłam postawić domek zamiast kupować barak.
A z prawem jest tak:nie wymaga pozwolenia na budowę, ale wymaga zgłoszenia budowa budynków gospodarczych o powierzchni zabudowy do 10m2, przy czym ich liczba nie może przekraczać 2 na każde 1000m2 powierzchni działki.



izat - 17-12-2003 12:51
A czy może być posadowiony na fundamencie czy nie???!
Czekam na dalsze wypowiedzi.

Orientujecie się jaki może być przypuszczalny koszt takiego obiektu i z jakiego materiału najlepiej go wykonać?
Ocieplać w środku czy nie?





aru - 17-12-2003 14:20
Proponuję PRAWO BUDOWLANE Art.29
wyczerpuje on Twoje pytania.
Co do fundamentów to:
stała zabudowa - związana trwale z fundamentem
tymczasowa zabudowa - postawiona "na cegłach" lub kołach- sposób wykorzystywany tam, gdzie warunki zabudowy nie pozwalają na wybudowanie normalnego domku



ewusia - 17-12-2003 15:04
Ja w tym roku na jesieni na swojej działeczce postawiłam taki domek, elegancki, ocieplony, z dwoma okienkami i małym tarasikiem. Zgodnie z nowym prawem budowlanym zgłosiłam go w gminie (zgłoszenie, oświadczenie o własności działki, rysunek-ja dałam projekt, na kopi planu zagospodarowania wrysowałam jego umiejscowienie). W zamierzeniach ma to być na czas budowy miejsce do przenocowania i przechowania narzędzi, potem jako letni pokój gościnny - działka na wsi :lol:
Koszt niemały bo bez ocieplenia 4000 zł. Wymiary: 3,3x3,3 przy czym tarasik nie może być stale związany z budynkiem (powiększa jego powierzchnię). Postawiony jest na betonowych cegłach, takich z jakich buduje się ściany fundamentowe.



izat - 18-12-2003 13:03
Aru, dzieki za art. 29.

Ewusia, a skąd wzięłaś ograniczenie do 10m? Czy po prostu taki zaplanowałaś?

Może ktoś w okolicach Warszawy zna kogoś kto wykonuje taką zabudowę?



ma - 18-12-2003 13:24
widzialam takie domki (producent) na trasie Piaseczno-Gora Kalwaria, w kilku miejscach. Tyle, ze tam za slawojke licza 400-500zl :(



Karolina Batka - 19-12-2003 13:59
Ja też chciałam mieć mały domek, chociaż barak na początek. Ale po dłuższej analizie, dlaczego chcę go mieć, doszłam do wniosku że chyba by choć już teraz chciałam mieć namiastkę domu, niekoniecznie jest to związane z potrzebą miejsca na narzędzia. Mój docelowy dom będzie miał piwnicę i to ona od początku będzie składzikiem. Do momentu jej wybudowania wykonawcy od fundamentu będą się martwić o magazynowanie. zatem rezygnuję z prowizorki.
Chociaż jak ktoś ma pomysł na póżniejsze trwałe zagospodarowanie domku, to warto go postawić.
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • hergon.pev.pl


  • © Hogwart w swietle księżyca... Design by Colombia Hosting