ďťż
Przejrzyj wiadomości
piec kostrzewa !!!!




ewa dragon - 09-10-2003 12:56
czy ktoś ma piec kostrzewa na drzewo prroszę o opinie





- 09-11-2005 23:30
Palę drugi sezon kotłem od Kostrzewy SDS CERAMIC.
Jestem zadowolony ale muszę Ci powiedzieć że dobrze sprawuje się na węglu.
Załadunek drewna (suchego)wystarcza na jakieś 3-4 godziny.Węgiel nawet całą dobę.



ewa dragon - 10-11-2005 10:04
dzieki za odpowiedz , ja ten piec juz tez kupiłam i mam go od 2003 roku , pale tylko drzewem , mam pdloczone do niego sterowanie , temperatura w domu 21-22 stopnie moze wiecej , lubie ciepło , a najważniejsze podkladam w nim co 12 h , niema nas w domu w dzien , i ten piec spisuje sie rewalacyjnie na nasze potrzeby - jest to zakup ktory teraz naprawde doceniamy - metraz domu 120 m , ocieplony , drzewo rózne - lepsze lisciaste , sosnowe szybciej sie pali .
koszt ogrzewania domu miesiecznie okolo 130 zl



rafałek - 10-11-2005 10:45
Piszesz, że podkładasz raz na 12 godzin. Mam w związku z tym pytanie. Jaką utrzymujesz temperaturę na kole i w domu. Czy po tych 12 godzinach masz jeszcze w piecu ogień/żar? Jaka jest objętość komory załadowczej?





ewa dragon - 10-11-2005 15:46
temperature na piecu mam ustawiona na 70 stopni , ale piec sam utrzymuje okolo 80-87 stopni , w domu jak nas niema ustawiam 19 stopni i godzine przed przyjazdem do domu zalacza sie sterownik na tempereture 21 i , ogólnie temperature mam okolo 20- do 23 , zar w piecu jest i drzewo jest , gasimy tylko piec aby wybrac popiuł około 1-2 tygodni , komora niewiem jaka jest zaladowcza piec jest wielkosci 60x40xwysokośc 130 , + pieca jeszcze jeden gdy temperatura dojdzie do 90 sam wybija na grzejniki i chłodzi sie - nie ma możliwosci zagotowania wody w układzie , minus - ale chyba nie pieca - paląc drzewem musi byc wkład kominowy .



Janussz - 11-11-2005 19:51
Ewo,
masz dom pasywny?
Coś tutaj ściemniasz :lol: .



VIP Jacek - 11-11-2005 20:13
Mam parę pytań. Czy zasada działania tego kotła oparta jest na zgazowaniu drewna tak jak w kotłach czeskich VIGAS, ATMOS i inne?
Czy posiadacie zasobniki ciepła (bufor) i o jakiej poj. i jaką automatykę?
Ile to wszystko kosztowało? :)



Janussz - 11-11-2005 20:35
Pisałem o tym już wielokrotnie.
W każdym jednym kotle następuje suszenie, odgazowanie i zgazowanie opału stałego.
Inaczej nie da się spalić węgla, drewna.
Atmos, Vigas ma inną konstrukcję niż kotły Pana Kostrzewy i wielu innych, co nie znaczy, że w Atmosach proces spalania przebiega inaczej.
Porównując drogę przebiegu spalin do kanalizacji, to każdy kocioł jest inaczej skanalizowany, ale proces spalania jest w każdym jednym taki sam. Różnica może polegać tylko na tym, że jedne robią to lepiej, inne gorzej. Jedne mają większą komorę załadowczą, inne mniejszą przy takiej samej mocy. Czyli moga różnić się wymiarami, kolorem, automatyką, materiałem, ceną,.....



VIP Jacek - 11-11-2005 21:48
Wszystko się zgadza, ale z tego co mi wiadomo to w Vigasie nie można palić węglem.Kocioł Kostrzewa jest więc kotłem wielopaliwowym?



Janussz - 11-11-2005 22:23
Nie można, gdyż przystosowano go do drewna konstrukcyjnie. Węgiel też by poszedł, ale z marnym skutkiem. Szlaka mogłaby zniszczyć wymurówkę z betonu żaroodpornego. Nie wiem o którym kotle piszesz, ale z tym jest tak:
Kocioł ze spalaniem górnym, jest typowym rozwiązaniem do spalania koksu. I dopóki koks był tani jak barszcz, to tak było. Potem w miarę wzrostu cen koksu, dołożono dla tych kotłów węgiel, a ściślej mieszankę węgla z koksem. Ostatnio już jest nawet na drewno, co jest całkowitym nieporozumieniem.
Jeżeli kocioł ze spalaniem dolnym ma możliwość regulacji procesu spalania różnych paliw, to możemy o nim powiedzieć, że jest kotłem wielopaliwowym. Każdy rodzaj opału potrzebuje róznych ilosci powietrza do prawidłowego spalania.



Mały - 12-11-2005 09:50

Wszystko się zgadza, ale z tego co mi wiadomo to w Vigasie nie można palić węglem.Kocioł Kostrzewa jest więc kotłem wielopaliwowym? Było to wszystko opisywane wielkorotnie.vigas ,atmos,buderus kp,ekovimar,i cała masa innych jest kotłami tzw."na holsgas".Prosciej : na drewno.
Jeśli chodzi o kostrzewę na drewno to mają coś takiego jak Astra konstrukcyjnie prawie taki sam jak konkurencja.
Natomats sds keramik jet po prostu kociołkiem dolnego spalania bez dopalania gazów.



rafałek - 12-11-2005 21:11

- nie ma możliwosci zagotowania wody w układzie , minus - ale chyba nie pieca - paląc drzewem musi byc wkład kominowy . Dla czego konieczny jest ten wkład?



Janussz - 12-11-2005 22:36
To pozwolisz, że ja Ci odpowiem.
Producenci sprzedając swój wyrób zawsze liczą na to, że klient będzie stosował się do instrukcji obsługi. Jednak życie jest takie jakie jest i niestety bardzo często palone jest mokrym drewnem, komin jest źle wykonany itp. Oczywiście zawsze wina leży po stronie producenta jak wystąpią zacieki na kominie, jak nie chce się palić bo komin nie ma odpowiedniego ciągu. Zaczęli się więc producenci zabezpieczać przed przykrościami jakie spadają na ich kark w takich przypadkach.
Wolą dmuchać na zimne. Ot i cała tajemnica.



ewa dragon - 14-11-2005 12:17
dom mam zwykły projekt murator d-12 - parter , ocieeplony trochę grubszym styropianem 15 , wklad kominowy kupilam sobie poniewaz mam przykre doswiadczenia z innego miejsca zamieszkania - nieszczelnosc komina i pożar - ale sie opłacało ponieważ kolega niemiał go i w salonie wylazły mu brzydkie plamy nie do usunięcia - uważam iż każdy piec na paliwo stałe musi go mięć - chyba że ma komin z ceramiki , sterowanie mam zakupione razem z piecem - sterowanie pieca + osobno sterownik temperatury w domu ( teść nam dał z gazówki ) , drzewo nie może byc za suche bo to nie kominek ani piec na holzgaz , za szybko sie spala tez takie posiadam 2 letnie i musze je mieszac z rocznym , sosnowe tez jest złe bo za szybko sie spala a suche nie nadaje sie do niczego .próbowaliśmy palic brykietem - trzyma około 8 godzin ale musi byc dobrej jakosci - palilismy takim swedood ikea - taki co wysylaja na eksport do danii.jeszce jeden plus grzejniki są tylko ciepłe gdy następuje uzupełnianie temperatury w domu . trzeba wziąść pod uwagę to iż mieszkam w Szczecinie i temperatura w tym regionie rzadko jest -20 stopni .
Pieca nie zachwalam , każdego decyzja , uważąm iż to forum służy do wymiany doświadczeń , sama dzięki niemu nie wtopiłam w piec na holzgaz.
Ważne że niebył strasznie drogi - cena wtedy okolło 3000 tys i nie trzeba biegać co pare godzin do niego jak do kominka .
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • hergon.pev.pl


  • © Hogwart w swietle księżyca... Design by Colombia Hosting